Wewnętrzne przegrody z płyt gipsowo-kartonowych z drzwiami do zagospodarowania pokoju w mieszkaniu, jak zrobić to z rękami w sypialni, salonie i kuchni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przegrody z płyt gipsowo-kartonowych w nowoczesnych apartamentach: wygoda projektowania (52 zdjęcia)

Nowoczesne apartamenty nie wyglądają na siebie, jak to miało miejsce 20 lat temu przy typowej budowie domów. Teraz właściciele mieszkaniowych metrów kwadratowych próbują zindywidualizować wnętrze. Pomagają im w tym pomysły projektantów i nowe materiały budowlane.Płyty gipsowo-kartonowe to uniwersalny i niezwykle popularny produkt. Jest aktywnie używany do wyrównywania powierzchni, tworząc fundament dla końcowej powłoki. Z jego pomocą dzielą przestrzeń, dzielą duży pokój o 2 mniejsze. Urządzenie z przegrodami z płyty gipsowo-kartonowej pozwala stworzyć bardziej komfortową przestrzeń życiową i zmienić wnętrze z estetycznej strony.Wyposażony w ścianki działowe z płyty gipsowo-kartonowej

Płyty gipsowo-kartonowe odnoszą się do tych materiałów, z którymi przyjemnie się pracuje. Dobrze nadaje się do cięcia. Dlatego jest wykonany z litych, dekoracyjnych ścian, łukowatych otworów. Produkuje piękne oryginalne produkty o różnych konfiguracjach.

Z pomocą GKL wykonuj partycje z półkami i niszami, niż twórz dodatkowe systemy pamięci masowej. Są one wbudowane w reflektory, zamontowane światła, które doskonale wpływają na osobę. Po instalacji są dekorowane na wszystkie możliwe sposoby: są otynkowane tapetami, freskami, malowane, otynkowane kompozycjami dekoracyjnymi, tworząc różnorodne tekstury powierzchni.Konstrukcja ściany działowej z płyt gipsowo-kartonowych do zagospodarowania pomieszczenia jest jednym z szeroko stosowanych sposobów podziału dużej powierzchni i tworzenia w niej narożników o różnych funkcjach. W apartamentach z jedną sypialnią przestronny salon jest podzielony na 2 części: sypialnię i salon. Okazuje się, że są dwa pokoje z jednego.Jeśli ścianka działowa z płyty gipsowo-kartonowej zostanie wykonana zgodnie z zasadami, będzie służyć przez wiele lat, zapewni komfort i komfort w pomieszczeniu. Oryginalny projekt GKL ozdobi wnętrze. Idealnie płaska ściana, dzięki której pomieszczenie jest podzielone, stworzy poczucie harmonii.


Co jest potrzebne do zainstalowania przegród z gipsu

Ścianki działowe do samodzielnego wykonywania płyt gipsowo-kartonowych są zbudowane z następujących materiałów:

 • profile metalowe (prowadnice);
 • płyty kartonowo-gipsowe;
 • materiały izolacyjne;
 • drewniane drążki;
 • narożniki.

Do mocowania różnych elementów użyj specjalnych śrub - wkrętów. Wkręcili śrubokręt.
Podstawą podziału płyty gipsowo-kartonowej jest konstrukcja nośna. Wykonana jest z metalowych (aluminiowych) profili, które są przymocowane do ścian i sufitu, połączone ze sobą śrubami, tworząc siatkę prowadnic.Wyroby metalowe dobrze się wyginają i przecinają szczypcami lub piłą do metalu. Pozwala to na tworzenie półkolistych, owalnych i innych złożonych kształtów. Podczas montażu prowadnice nabierają specjalnej sztywności i służą jako niezawodne podparcie dla przyszłej ściany.

Profile są mocowane w pewnej odległości w celu wstawienia do szczeliny dowolnego materiału izolacyjnego: wełny mineralnej, mat z wypełniaczy syntetycznych. W przestrzeni mieszkalnej są one niezbędne do izolacji dźwiękowej o różnej funkcjonalności. Na przykład sypialnia i salon.Arkusze tektury z warstwą gipsu do budowy ścian separacyjnych mają różną grubość i wymiary. W pomieszczeniach o niskiej wilgotności stosuje się zwykłe cienkie produkty, które są dobrze zginane i przybierają pożądany kształt.


Ścianka z płyt gipsowo-kartonowych z drzwiami musi wytrzymać ciężar i ciągły ruch. Dlatego konstrukcja nośna jest wzmocniona przy użyciu grubych arkuszy i dodatkowych profili. W budynkach z oświetleniem kable są umieszczone w rowkach profili.

Instalując osprzęt, używają wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i muszą skonsultować się z profesjonalnymi elektrykami.

Montaż ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych podczas podziału pomieszczenia

Dzielenie pokoju na dwie autonomiczne strefy jest niezbędne dla komfortowego życia kilku osób. W jednopokojowym mieszkaniu z dziećmi pozwoli to stworzyć salon i przedszkole. Projekty montażowe wykonywane są w określonej kolejności:

 1. przeprowadzić oznakowanie zgodnie z planem projektowym. Najpierw utwórz rysunek na podłodze. Następnie podobny obraz jest przenoszony na sufit. Podczas rysowania rysunku użyj poziomu, pionu, sznurka tapicerskiego, ołówka, zwykłego miernika. W celu dokładnego i prawidłowego podziału pomieszczenia, podczas znakowania, należy wziąć pod uwagę wymiary profili i płyt gipsowych, położenie drzwi i elementy dekoracyjne.
 2. przed montażem prowadnice metalowe wklejają się z uszczelniaczem w części wewnętrznej;
 3. prowadnice mocujące zaczynają się od sufitu, przesuwając się do ścian i podłogi. W tym celu stosuje się wkręty samogwintujące, które są wkręcane w kołki wkręcane wcześniej w powierzchnię betonu. Profile do ściany pośredniej z płyt gipsowo-kartonowych w drewnianym domu są mocowane bez gwoździ kołkowych i używają śrub o dużych wkrętach;
 4. po zamontowaniu profili poziomych przeprowadza się montaż podpór pionowych. Znajdują się one w odległości 40-50 cm od siebie. W otworze pod drzwiami zamontuj profil poziomy, który jest przymocowany do wiszących listew metalowych. Szerokość i wysokość otworu jest mierzona zgodnie z wymiarami drzwi. Zostanie w nim umieszczone drewniane pudełko, tak aby projekt miał specjalne cechy wytrzymałości i sztywności;
 5. Po pierwsze, z jednej strony arkusze płyt kartonowo-gipsowych o grubości 12,5 mm z szeroką fazą są przymocowane do zainstalowanej konstrukcji nośnej. Złącza poszczególnych pasm powinny znajdować się dokładnie na profilach, do których są przymocowane za pomocą wkrętów samogwintujących;
 6. maty z miękkiego materiału izolacyjnego są wstawiane między prowadnice. Zazwyczaj niczego nie przyczepiają. Są one ustalane przez GCR;
 7. następnie zszyć ścianę po drugiej stronie.W rezultacie uzyskuje się dużą ścianę w dużym pomieszczeniu, nadającą się do dalszego wykończenia. W lewym wejściu zamontuj drzwi.

Podczas wykonywania całej pracy konieczne jest wyraźne śledzenie znaczników. Tnij karton tak dokładnie i dokładnie, jak to możliwe, aby szwy były ledwo zauważalne.

Przeznaczenie pokoju za pomocą partycji z GCR

Dekoracyjne przegrody z płyt gipsowo-kartonowych we wnętrzu pozwalają podzielić całkowitą przestrzeń na różne strefy. W przestronnym salonie oddzielna część salonu, miejsce do pracy, miejsce do przechowywania z półkami i wnękami. Tutaj ustaw ściany osłonowe z płyt gipsowo-kartonowych. Otwory o różnych kształtach są wykonane w arkuszach, aby stworzyć wrażenie wspólnej przestrzeni, a światło z okna przenika do wszystkich narożników pomieszczenia.

Przed wykonaniem przegrody z płyt gipsowo-kartonowych z figurami, arkusze są nasączane wodą. Dzięki temu uzyskują plastyczność i łatwo się wyginają. Pozostaje tylko naprawić je w odpowiedniej formie do specjalnie skierowanych profili.

Przegroda w sypialni często pełni dwie funkcje. Z salonu jest solidna ściana, aw sypialni - szafa. Wykonana jest z prowadnic, tworząc sztuczny rowek z punktami mocowania półek. W takich konstrukcjach należy używać przesuwnych drzwi-paneli, które zamykają miejsce przechowywania rzeczy i oddzielają część sypialną od salonu.

Dekoracyjna ścianka działowa w kuchni to możliwość oddzielenia jadalni od miejsca gotowania. Arkusze GK sporządzają urządzenia komunikacyjne. Figury na nich pozwalają na dostęp do rur, wentylację w ich serwisie.

Do zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia nie jest konieczne wykonanie solidnej konstrukcji nośnej. Może być zamontowany: przymocowany do sufitu i ściany. W tym przypadku znacznik jest nakładany na górną powierzchnię i mocowany jest do niego profil główny. Fragmenty o wymaganej długości są wycinane z innych prowadnic.

Obiekty projektowe często mają złożoną ulgę. Dlatego podczas pomiaru i instalacji poszczególne części są sprawdzane za pomocą rysunku i planu projektu. Gotowe obrazy powiedzą amatorowi, jak prawidłowo ustawić profile, aby arkusze z płyt gipsowo-kartonowych były idealnie ułożone, nie ma zniekształceń, duże szwy.

Jeśli partycja jest nieruchoma i przymocowana do podłogi, zaznacz dolną powierzchnię. Profil zamontowany do niego i do ściany. Wysokość takiej struktury może być inna. W niektórych domach taka ścianka jest połączona z barem lub biurkiem. Dlatego długość profili pionowych pokrywa się z wysokością tych struktur.

Nabycie doświadczenia w budowie przegród wewnętrznych i wewnętrznych powinno rozpoczynać się od prostych form. Po opanowaniu techniki pracy z arkuszami gipsowymi można zacząć tworzyć złożone struktury. Łatwo jest stworzyć taką strukturę własnymi rękami, jeśli masz cierpliwość, przygotujesz narzędzia i materiały, posłuchaj rad doświadczonych specjalistów.