Dekoracyjne fontanny na letni domek na letni ogród, jak zrobić to z rękami na wiejskim domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracyjne fontanny do ogrodnictwa - estetyka kraju (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Takie elementy krajobrazu jak fontanny ogrodu letniego, znajdujące się w pobliżu domu, nadają szczególny styl terytorium, zwiększają wilgotność i tworzą wyjątkową atmosferę obok obszaru rekreacyjnego.

Bliskość natury pomaga uzyskać siłę fizyczną i spokój. Dacza można ozdobić sztucznym stawem. A nawet lepiej - zrobić fontannę w kraju własnymi rękami, która będzie przedmiotem twojej dumy.


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-2


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-3

Przygotowanie

Zanim zbudujesz, musisz zdecydować o modelu i rozmiarze, wyglądzie struktury i sposobie dostarczania wody. Fontanna w ogrodzie powinna być zgodna z projektem witryny. Pożądane jest, aby pasowało do ogólnego stylu, w tym budynków, chodników i klombów.


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-4


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-5


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-6

Kolejnym ważnym krokiem jest określenie obszaru instalacji. Wskazane jest, aby fontanna na daczy była zawsze w zasięgu wzroku, cieszyła właścicieli i ich gości. Jednocześnie praktyczne jest umieszczenie go w pobliżu miejsca odpoczynku. Dekoracyjna fontanna do ogrodu stworzy atmosferę spokoju i komfortu, a szum płynącej wody pomoże Ci się zrelaksować i zapomnieć o zgiełku codziennego życia.


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-9


dekorativnie-fontani-dlya-dachi-zagorodnaya-estetika29-foto-10

Lepiej jest wybrać miejsce do umieszczenia fontanny w cieniu, pod wpływem słońca woda „kwitnie” z powodu rozwoju mikroskopijnych glonów. Nie zaleca się instalowania fontann pod drzewami - liście i szczątki mogą kruszyć się w stawie.

Projektanci preferują prostsze formy o minimalnej złożoności technicznej. Do działki ogrodowej takich parametrów wystarczy. Zasadniczo potężny i wysoki wodospad uliczny nadaje się do dużego kompleksu fontann. W kraju można również bez pompy, jeśli nie potrzebujesz potężnego podnośnika wody.

Prawie wszystkie projekty fontann ogrodowych mają prostą formę i zasadę działania. Otwarta fontanna zadziała, tworząc spadek ciśnienia w płynie. Będzie to wymagało dużego pojemnika wypełnionego wodą.

Przy korzystaniu z dystrybucji wody bez pompy w okrągłym stylu nie wystarczy zainstalować odpowiednią dyszę, aby stworzyć krążenie potrzebna jest cała lista części. Ważne jest, aby pamiętać, że urządzenie może działać stabilnie bez interwencji człowieka. Woda z dolnego poziomu dostarczanego do dyszy tworzy ciągły zamknięty układ okrągły. Za każdym razem jest wyrzucany przez dyszę i gromadzony w zbiorniku. Po przejściu przez otwór spustowy wchodzi do kanału. Po etapie czyszczenia zgrubnego i dokładnego płyn jest pompowany z powrotem do pompy i wysyłany do nowego cyklu.

Zasada działania jest prosta. Woda odprowadzana przez dyszę jest gromadzona w zbiorniku, zaroślach lub odprowadzana do zbiornika. Następnie wchodzi do lejka, gdzie jest czyszczony podczas ruchu i wchodzi do rurociągu, po czym jest rozprowadzany i rozpylany za pomocą pompy.

Pompy mogą być powierzchniowe i podwodne. Pierwszy jest używany do dużych konstrukcji, ponieważ mogą zapewnić silne ciśnienie wody.

Po zakończeniu instalacji i podłączenia pompy, rur i dysz dystrybucyjnych należy upewnić się, że system działa. Po prostu sprawdzając, że wszystko działa prawidłowo zgodnie z planem, można rozpocząć dekorowanie pompy i miski.

Urządzenie będzie działać poprawnie z dokładnym i prawidłowym montażem, właściwym podłączeniem pompy elektrycznej. Główne wrażenie robi nie tyle konstrukcja konstrukcji, co pojawienie się wznoszących się strumieni, iskrzące się i płynące strumienie.

Jeśli miska, w której spadnie woda, jest wykonana z plastiku, rozmiar studzienki powinien być nieco większy. Konieczne jest zapewnienie odległości, aby przyciąć krawędzie produktu, aby ukryć materiał.

Dobrze utrzymany sztuczny staw i fontanna zdobią każde terytorium. A budowanie tego piękna nie jest takie trudne. Oczywiście, jeśli masz niezbędne materiały, złote ręce i dociekliwy umysł. Nawet misternie piękna fontanna może być zgromadzona w kraju własnymi rękami bez zatrudnionych specjalistów. Festiwal wody osobistej będzie wymagał mniejszych kosztów i przyniesie więcej radości.

Pin
Send
Share
Send
Send