Dekoracyjne fontanny na letni domek na letni ogród, jak zrobić to z rękami na wiejskim domu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dekoracyjne fontanny do ogrodnictwa - estetyka kraju (29 zdjęć)

Takie elementy krajobrazu jak fontanny ogrodu letniego, znajdujące się w pobliżu domu, nadają szczególny styl terytorium, zwiększają wilgotność i tworzą wyjątkową atmosferę obok obszaru rekreacyjnego.

Bliskość natury pomaga uzyskać siłę fizyczną i spokój. Dacza można ozdobić sztucznym stawem. A nawet lepiej - zrobić fontannę w kraju własnymi rękami, która będzie przedmiotem twojej dumy.
Przygotowanie

Zanim zbudujesz, musisz zdecydować o modelu i rozmiarze, wyglądzie struktury i sposobie dostarczania wody. Fontanna w ogrodzie powinna być zgodna z projektem witryny. Pożądane jest, aby pasowało do ogólnego stylu, w tym budynków, chodników i klombów.
Kolejnym ważnym krokiem jest określenie obszaru instalacji. Wskazane jest, aby fontanna na daczy była zawsze w zasięgu wzroku, cieszyła właścicieli i ich gości. Jednocześnie praktyczne jest umieszczenie go w pobliżu miejsca odpoczynku. Dekoracyjna fontanna do ogrodu stworzy atmosferę spokoju i komfortu, a szum płynącej wody pomoże Ci się zrelaksować i zapomnieć o zgiełku codziennego życia.

Wybierając miejsce, musisz wziąć pod uwagę używany sprzęt. Jeśli zdecydujesz się na użycie pompy, upewnij się, że dostarczasz prąd do jej działania. Wielkość przyszłego projektu zależy od mocy urządzeń pompujących: im większe urządzenie, tym więcej energii jest potrzebne.Lepiej jest wybrać miejsce do umieszczenia fontanny w cieniu, pod wpływem słońca woda „kwitnie” z powodu rozwoju mikroskopijnych glonów. Nie zaleca się instalowania fontann pod drzewami - liście i szczątki mogą kruszyć się w stawie.

Do tej pory istnieje wiele kursów mistrzowskich, podczas których powiedzą ci, jak zrobić fontannę w ogrodzie. Zdobyta wiedza pomoże Ci udekorować stronę i określić ich preferencje.

Wybór modelu i wyposażenia

Projektanci preferują prostsze formy o minimalnej złożoności technicznej. Do działki ogrodowej takich parametrów wystarczy. Zasadniczo potężny i wysoki wodospad uliczny nadaje się do dużego kompleksu fontann. W kraju można również bez pompy, jeśli nie potrzebujesz potężnego podnośnika wody.

Zgodnie z zasadą działania, rodzajem konstrukcji i, odpowiednio, wyposażeniem do dystrybucji przepływów, ozdobne fontanny dla daczy można podzielić na:

  • kaskadowe;
  • pionowy;
  • okrągły;
  • jedno i wielowątkowe;
  • statuelike;
  • mini fontanny do ogrodu;
  • cupped, typ otwarty;
  • pompowanie i bez;
  • ramka, wielopoziomowa.

Fontanny wykonane z naturalnych materiałów doskonale uzupełniają piękno pobliskich kolorowych kwietników lub sadu. ale w tym przypadku zaleca się, aby fundament fundamentu był wykonany w pewnej odległości od roślin, aby wykluczyć możliwość przepełnienia gleby i opróżnienia urządzenia.

Różnice i zalety wzorów

Prawie wszystkie projekty fontann ogrodowych mają prostą formę i zasadę działania. Otwarta fontanna zadziała, tworząc spadek ciśnienia w płynie. Będzie to wymagało dużego pojemnika wypełnionego wodą.

Przy korzystaniu z dystrybucji wody bez pompy w okrągłym stylu nie wystarczy zainstalować odpowiednią dyszę, aby stworzyć krążenie potrzebna jest cała lista części. Ważne jest, aby pamiętać, że urządzenie może działać stabilnie bez interwencji człowieka. Woda z dolnego poziomu dostarczanego do dyszy tworzy ciągły zamknięty układ okrągły. Za każdym razem jest wyrzucany przez dyszę i gromadzony w zbiorniku. Po przejściu przez otwór spustowy wchodzi do kanału. Po etapie czyszczenia zgrubnego i dokładnego płyn jest pompowany z powrotem do pompy i wysyłany do nowego cyklu.

Wady tej konstrukcji obejmują obecność otwartej powierzchni w celu utrzymania poziomu cieczy i utrzymania niskiego ciśnienia. Ponadto odsłonięta powierzchnia wody może zostać zatkana kurzem i gruzem, zwłaszcza przy wietrznej pogodzie.

Jeśli twój domek ma już obszar wodny, to fontanna z pompką doskonale uzupełni ten obraz. Ale do instalacji trzeba wykonać kompleks złożonych prac: poprowadzić rury wzdłuż dna, ustanowić solidne fundamenty dla pompy, przemyśleć połączenie elektryczne i zainstalować dysze.

Realizacja projektu i zasada podłączenia sprzętu

Zasada działania jest prosta. Woda odprowadzana przez dyszę jest gromadzona w zbiorniku, zaroślach lub odprowadzana do zbiornika. Następnie wchodzi do lejka, gdzie jest czyszczony podczas ruchu i wchodzi do rurociągu, po czym jest rozprowadzany i rozpylany za pomocą pompy.

Pompa hydrauliczna jest sercem systemu. Znajduje się poniżej spustów linii wodnej. Ponieważ urządzenie jest elektryczne, fontanna powinna znajdować się w zasięgu zewnętrznej części przewodów na wylocie pompy.

Głównym elementem decydującym o tworzeniu się rodzaju płynących strumieni jest dysza lub dysza. Części są zorganizowane w postaci tuby z otworami, odpowiednio ułożonymi. Ich liczba, rozmiar i lokalizacja tworzą wygenerowane strumienie wody. Dysze można kupić w sklepie. Niektórzy rzemieślnicy tworzą własne ręce.

Tworzenie obrazu wody obejmuje również specjalne źródło regulatorów przepływu wody. Woda jest wylewana pod ciśnieniem przez otwory dyszy, przechodząc pod kątem prostym.

Dysza fontanny, która nie jest wyposażona w pompę, powinna być ustawiona na 0,5-1 metra powyżej poziomu cieczy. W wyniku spadku ciśnienia będzie pompować wodę na zewnątrz.

Dystrybucja rur i wtryskiwaczy zależy od fantazji. Zazwyczaj umieszczają główną dużą dyszę - jako środek kompozycji, a następnie dodają małe, cienkie elementy.

Systemy z pompą

Pompy mogą być powierzchniowe i podwodne. Pierwszy jest używany do dużych konstrukcji, ponieważ mogą zapewnić silne ciśnienie wody.

W przypadku instalacji urządzeń pompujących konieczne będzie stworzenie wgłębień do fundamentów, wzmocnienie ścian i uszczelnienie wszystkich powierzchni w kontakcie z wodą. Aby uniknąć ewentualnego przelewania się z górnej części zbiornika, dodatkowy spust jest instalowany tuż nad krawędzią normalnej powierzchni cieczy, zapobiegając wzrostowi wody powyżej wymaganego poziomu.

Aby odizolować ściany i dno zbiornika, możesz użyć specjalnego filmu. Po przetworzeniu wszystkie szwy są zamykane odpornym na mróz uszczelniaczem. Konstrukcja musi być niezawodna i odporna na korozję rur doprowadzających wodę i może być wykonana z tworzywa sztucznego.

Fontanny ogrodowe do dawania z polistouny są uważane za najbardziej praktyczne.

Dla konstrukcji pracujących z pompą ważnym elementem będzie mechanizm czyszczący. Konieczne jest staranne rozważenie, która zasada ruchu i czyszczenia paszy powinna zostać wybrana. Czasami instalowany jest trwały ekran siatkowy, który zapobiega przedostawaniu się dużych zanieczyszczeń. Wykonany jest z wodoodpornego materiału, takiego jak podłogi kompozytowe.

Ostatni etap - sprawdzanie i wykańczanie

Po zakończeniu instalacji i podłączenia pompy, rur i dysz dystrybucyjnych należy upewnić się, że system działa. Po prostu sprawdzając, że wszystko działa prawidłowo zgodnie z planem, można rozpocząć dekorowanie pompy i miski.

Urządzenie będzie działać poprawnie z dokładnym i prawidłowym montażem, właściwym podłączeniem pompy elektrycznej. Główne wrażenie robi nie tyle konstrukcja konstrukcji, co pojawienie się wznoszących się strumieni, iskrzące się i płynące strumienie.

Jeśli nie sprawdzisz działania systemu, późniejszy demontaż w celu skorygowania braków spowoduje wiele problemów.

Niuanse konstrukcyjne

Jeśli miska, w której spadnie woda, jest wykonana z plastiku, rozmiar studzienki powinien być nieco większy. Konieczne jest zapewnienie odległości, aby przyciąć krawędzie produktu, aby ukryć materiał.

Aby umieścić mini fontanny w ogrodzie, wystarczy plastikowa forma, w której zostanie wykonany otwór do podłączenia pompy. Zwykle małe produkty są instalowane na wysokości, podczas gdy urządzenia elektryczne i rury są ukryte w ziemi lub na zewnątrz.

Jeśli planujesz wyposażyć staw, musisz wykopać dziurę i kupić odpowiednią hydroizolację. Przygotowane dno powinno być wypoziomowane i mieć warstwę piasku o grubości 20 cm. Aby zapobiec przesuwaniu się folii, a źródło miało kuszący wygląd, na hydroizolacji układane są dekoracyjne kamienie lub żwir.

Nie wystarczy tylko zainstalować dekoracyjne fontanny wiejskie na tym terenie, trzeba będzie utrzymywać gotową konstrukcję w czystości: oczyścić zbiornik, dysze, wymienić wodę. Wtedy dekoracja ogrodu spełni swoje funkcje przez długi czas.

Wynik

Dobrze utrzymany sztuczny staw i fontanna zdobią każde terytorium. A budowanie tego piękna nie jest takie trudne. Oczywiście, jeśli masz niezbędne materiały, złote ręce i dociekliwy umysł. Nawet misternie piękna fontanna może być zgromadzona w kraju własnymi rękami bez zatrudnionych specjalistów. Festiwal wody osobistej będzie wymagał mniejszych kosztów i przyniesie więcej radości.