Przeszklone okno z oświetleniem we wnętrzu łazienki, jak zrobić fałszywe otwarcie okna na suficie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Fałszywe okno we wnętrzu: niezwykły wystrój małych pokoi (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie istnieje wiele sposobów na dostosowanie wnętrza. Dekoracja ścienna za pomocą fałszywych okien jest bardzo popularna. Ta technika pomaga we wnętrzu stworzyć wygodną i przytulną atmosferę, zmieniając przestrzeń na lepsze. Fałszywe okno we wnętrzu jest wyposażone w najróżniejsze opcje. Rozważ najpopularniejsze projekty.


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-2

Instalacja fałszywego okna w ramie, która leży na powierzchni

Ściana jest przygotowana na to, że będzie miała fałszywe okno. Obraz jest umieszczony w ramce lub bagietce. Ten projekt wygląda atrakcyjnie. Obraz jest tworzony bezpośrednio na powierzchni ściany. Jako obraz możesz użyć plakatu lub dużego zdjęcia. Następnie wzdłuż krawędzi obrazu zamontuj ramę wykonaną z drewna lub tworzywa sztucznego.

Rysują obraz zarówno na ścianie, jak i na sklejce, która jest następnie mocowana do ściany za pomocą płynnych gwoździ. Z reguły przedstawia się różne krajobrazy i zwierzęta. Szczególnie efektywnie podobne okna wyglądają w szkółkach. Malowane okna pomagają przekształcić wnętrze nie do poznania.

Ta technika służy do poszerzenia granic przestrzeni. Używane są lustra z efektem 3D. Takie okna są używane głównie na wyższych piętrach, a także w budynkach, w których prawdziwe okna wychodzą na ściany innych domów. Fałszywe okna lustrzane są zaprojektowane w postaci ramek z przeplotem kratowym. Płytki lustrzane są umieszczane wewnątrz każdej ramki. Stosowane są płytki polistyrenowe. Jest to konieczne, aby cały system nie był zbyt ciężki.

Ten projekt wygląda niesamowicie elegancki i luksusowy. Jego produkcja jest dość skomplikowana, ponieważ wymaga uwzględnienia wielu ważnych niuansów.

Taka konstrukcja pomaga wizualnie rozszerzyć przestrzeń, wypełniając ją oryginalnością i komfortem. Lepiej powierzyć proces instalacji podświetlenia profesjonalistom, ponieważ ten system jest dość skomplikowany.

Ten pomysł stosuje się do wysokiej jakości, gęstych sufitów podwieszanych. Przy takim oknie sufitowym pomieszczenie zawsze będzie jasne. System produkcji tego sufitu nie jest łatwy. Sufit jest natychmiast montowany na wieszakach z niszami. W niszy zamontowana jest szyba, światła. Montowane na szklanej tapecie. Wiązanie jest symulowane przez profile.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić fałszywe okno, przed rozpoczęciem pracy powinieneś dokładnie zapoznać się z funkcjami tego projektu. Musisz także zdecydować o projekcie i widoku fałszywego okna.

Wykorzystanie fałszywych okien to trend mody w projektowaniu nowoczesnych lub klasycznych wnętrz. Aby sprawić, że okno będzie działało nie tylko na projektantów. W razie potrzeby proces ten można wykonać niezależnie. Oznacza to sekwencyjne wykonanie następujących kroków:

  1. Wykonywanie niszy z płyt kartonowo-gipsowych w oparciu o parametry przyszłego projektu.
  2. Wybór zdjęć. Musi być zgodny z ogólnym projektem.
  3. Nabycie ramy o odpowiednim rozmiarze, wykonanej z drewna lub szkła.
  4. Mocowanie na tylnym panelu niszy obrazu.
  5. Zainstaluj źródło światła. To pytanie wymaga profesjonalnego podejścia.
  6. Zamykanie ramy niszowej. Montaż zasłon na oknach (jeśli przewidziano w projekcie).

Istnieje wiele sposobów na zmianę wnętrza. Obecnie fałszywe okna są sprzedawane w wersji gotowej, nie muszą być wykonywane ręcznie. Self-made uciekł się głównie wtedy, gdy nie można było kupić odpowiedniej opcji.

Okno z oświetleniem wygląda szczególnie imponująco we wnętrzu. Promienie świetlne załamują się, rozpraszają w przestrzeni. Pokój jest pełen przytulnej, przyjemnej atmosfery. Światło staje się miękkie, więc oczy go nie męczą. Ten typ oświetlenia zużywa niewielką ilość energii elektrycznej.


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-10


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-11


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-12

Taki panel świetlny jest wykonany przez zamontowanie w pudełku pożądanego obrazu. Pudełko jest wykonane z plastiku lub pleksi. Na krawędziach taśmy LED montowanej w pudełku. Jest ustawiony z wcięciem 4 centymetry. Kawałki taśmy są lutowane kolejno z jednej cewki. Wyjście do transformatora. Następnie przewody są wyprowadzane do gniazda. Dopasowany obraz jest wklejany na okładce pudełka. Zewnętrzne ściany konstrukcji są uszczelnione materiałem, który nie przenosi światła. Oświetlenie jest dostosowane do żądanych parametrów i pokrywa jest zainstalowana.

Podświetlane okno pomaga odświeżyć wnętrze, wypełniając je jasnymi kolorami i ekskluzywnością.

W rzeczywistości fałszywe okno można wygodnie umieścić w dowolnym miejscu w domu. Świetnie wyglądają zarówno w ciemnych, jak i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Powstaje pytanie, gdzie dokładnie można umieścić fałszywe okno, aby wnętrze było jak najbardziej harmonijne.


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-18


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-19

Jeśli pokój ma już dwa wąskie okna, można je z powodzeniem połączyć z fałszywym oknem. W tym przypadku ważne jest użycie materiału lustrzanego. Dzięki dekoracji lustra możesz wyeliminować uczucie głuchoty. Wyposażając okno w światło, możesz stworzyć wrażenie prawdziwego otwarcia okna.

Wybierając obraz dla fałszywego okna, należy podejść ze szczególną ostrożnością. Pożądane jest, aby była wolumetryczna lub z perspektywą. Może to być oszałamiający zimowy krajobraz, leśna ścieżka, cofający się w oddali, płynący wodospad i wiele innych. Dziś sklep sprzedaje dużą liczbę zdjęć, plakatów, fototapet. Wybierz odpowiednią opcję nie jest trudne.


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-22


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-23

Jeśli chcesz, możesz sam narysować obraz. Wykonany przez Ciebie rysunek sprawi, że wnętrze stanie się wyjątkowe. Treść obrazu powinna Ci się spodobać i harmonijnie wtopić się w przestrzeń. W stylu azjatyckim do okien używane są palmy, słonie w stylu indyjskim, w wersji śródziemnomorskiej - widoki na morze itp.


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-24


falsh-okno-v-interere-neobichnij-dekor-dlya-nebolshih-pomeshenij-25-foto-25

Jeśli chcesz podkreślić oryginalny styl swojego wnętrza, wybierz projekt fałszywego okna zgodnie z ogólnym pomysłem projektowym. Im bardziej nieoczekiwanie umieszczasz okno, tym bardziej możesz zaimponować gościom.

Pin
Send
Share
Send
Send