Dekoracyjny rzeźbiony panel drewniany na ścianie, jak zrobić drewno rękoma - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracyjne panele drewniane - elegancja formy (55 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tradycja dekorowania ścian pomieszczeń dekoracyjnymi drewnianymi panelami weszła w nowoczesny wystrój wnętrz od niepamiętnych czasów. Przypuszczalnie na początku zwyczajem było wieszanie na ścianie obrazów mieszkaniowych, amuletów lub talizmanów, przynoszących dobrobyt domowi i sukces w biznesie.

/ p>

/ p>

/ p>! - AdFox START ->

Dziś panele drewniane lub panel rzeźbiarski z reguły pełnią funkcje czysto estetyczne, chociaż produkty reklamowo-informacyjne są również dość popularne.

/ p>

/ p>

Panel drewniany: rodzaje wykonania

Rzeźbiona ulga

Wykonana jest w technice płaskorzeźby, w której obraz tworzą elementy wypukłe. Szczegóły obrazu, częściowo ukryte pod drugim, często są nieco zmniejszone lub bardziej płaskie. Stwarza to dodatkowy efekt głośności. Ta technika jest szczególnie bogata w możliwości tworzenia różnych obrazów i napisów.

Reliefowe panele ścienne mogą być prawdziwym obrazem: martwe natury, krajobrazy, sceny z życia codziennego itp. W tym przypadku często mają poprawną formę - prostokątną, okrągłą, owalną.

Nieformalne i oryginalne widoki mają panele wykonane w postaci dowolnych przedmiotów lub istot żywych, na przykład w postaci ptaka, ryby, kosza z grzybami, wanny z miotłą, instrumentu muzycznego. Zazwyczaj są one wykonywane w określonym temacie, który odpowiada celowi pokoju (kuchnia, sauna lub łaźnia, sala klubowa itp.).

/ p>

/ p>

Rzeźbiony maswerk

Wykorzystuje się tu również rzeźbę w drewnie, ale zamiast elementów wypukłych widoczne są wycięte figury, określające szczegóły obrazu. Takie panele mają zazwyczaj stosunkowo prosty wzór i krawędzie z figurami, są lżejsze, ale także bardziej kruche. Ażurowy drewniany panel nadaje wnętrzu wizualną lekkość, wygląda szczególnie elegancko i elegancko.

/ p>

Panel wpisany

Skład składu jest bardzo złożonym technologicznie tematem wystroju. Jest to obraz wykonany z wielu szczegółów o różnych kształtach i kolorach. Szczegóły są starannie dobrane, aby uniknąć luk, przyklejone do podstawy i po zakończeniu kompletu pokryte są warstwą lakieru. Być może najdroższa i rzadka opcja.

/ p>

/ p>

Panel oparty na kawałkach drewna

Łatwy do wykonania sposób, aby nadać pomieszczeniu przytulny i elegancki wygląd. Taki produkt jest łatwy do zrobienia z drewna własnymi rękami, wystarczy pokazać trochę wyobraźni i cierpliwości. Jest to wytwarzanie takiego panelu w specjalny sposób przyklejany do podstawy piłowanego drewna - okrągłe, rzadziej prostokątne nacięcia pnia drzewa. Matryce mogą mieć inną średnicę, inny odcień - zależy to od rodzaju drewna i grubości pnia.

/ p>

/ p>

/ p>

Płaska nić

Ta technika polega na przecięciu wzoru na płaskiej powierzchni. Płytkie rowki dwuścienne zarysowują kontury wzoru, a powierzchnia może mieć naturalny kolor lub być pomalowana - wtedy kontury będą również podkreślone kolorem.

Oprócz tych dobrze zdefiniowanych odmian istnieją także kombinowane typy, na przykład produkty łączące reliefowy obraz i ażurowe krawędzie, lub rzeźbione obrazy graniczące i uzupełniane piłami drzewnymi.

/ p>

/ p>

/ p>

Naturalne piękno drzewa

Atrakcyjność drewnianej płyty tkwi w namacalnym duchu solidności i tradycji, które nadają wnętrzu. A panel z płaskorzeźbami ze złożonym, cienkim wzorem w duchu antycznym lub orientalnym i prostym prostokątem, wyłożonym gładkimi cięciami, nadaje pomieszczeniu elegancji, naturalności i komfortu.

Przy zamawianiu paneli lub wyborze wzoru do produkcji ważne jest rozważenie ich zgodności ze stylem pomieszczenia i schematem kolorów.

Znaczącą rolę odgrywa technika wykonania: płaskorzeźbiona rzeźba nawet w najlepszej wersji wygląda skromniej niż ażurowo lub tłoczona, dlatego jest bardziej odpowiednia w prostych wnętrzach minimalistycznych. A produkt o delikatnym ażurowym wzorze lub szczególnie prymitywnym wyglądzie panelu cięć może zbliżyć się do pokoju w stylu high-tech.

Drewno wypada korzystnie w porównaniu z większością materiałów dzięki uniwersalnej kompatybilności z różnymi stylami wyposażenia, nie ustępując nawet metalom. Drewniane ozdoby są na tyle lekkie, że można je umieścić na ściankach działowych, a nie tylko na solidnych ścianach nośnych, co daje więcej miejsca na pomysły projektowe.

Wady drewnianych paneli i stosowane środki ostrożności

Dekorowanie pomieszczeń produktami drewnianymi powinno podlegać pewnym warunkom.

/ p>

Nie należy używać paneli ażurowych lub składowych w pomieszczeniach o dużej wilgotności i znacznych zmianach temperatury i wilgotności. Tak, a inne rodzaje drewnianych produktów dekoracyjnych powinny być chronione przed nadmierną wilgocią, ponieważ drewno, nawet nasączone specjalnymi związkami konserwującymi, może zacząć pękać, wypaczać się, tracić równomierny odcień i gładkość powłoki. Na przykład w wannie można ozdobić drewniany panel korytarzem lub pokojem wypoczynkowym, ale nie łaźnią parową.

Niepożądane jest również umieszczanie takich dekoracji, w których będą stale narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Promieniowanie szybko sprawi, że naturalny kolor drewna stanie się matowy, a barwniki używane do podkreślenia tekstury są często mało odporne na światło UV.

Jakie są najbardziej odpowiednie rysunki dla paneli drewnianych?

Wybór tematu zdjęcia zależy w dużej mierze od miejsca, w którym zostanie umieszczony panel. Jeśli obrazy produktów spożywczych i potraw są szczególnie odpowiednie w kuchni, a następnie zdjęcia uroczych zwierzątek i ptaków, bajeczne krajobrazy, stylizowane rysunki kwiatów są lepiej dostosowane do pokoju dziecięcego.

Do nauki lub salonu można wybrać obraz krajobrazu, pomnik architektury, wydarzenie historyczne. Ogólnie rzecz biorąc, można rozważyć najbardziej wszechstronne rysunki z motywami naturalnymi i krajobrazowymi, a także wzory geometryczne.

Znaki panelowe z napisem i rysunkiem odpowiadającym jego tematowi pozostają popularne. Służą do kąpieli i saun, klubów i kawiarni, restauracji, sklepów, a nawet oficjalnych instytucji.

/ p>

Zalecenia dla tych, którzy planują wykonanie drewnianych paneli własnymi rękami

Do produkcji należy używać tylko starannie wysuszonego drewna. Matryce i deski są gotowane w oleju lnianym lub roztworze soli, kalcynowane w podgrzanej soli lub piasku.

W przypadku nici należy wybrać deski bez sęków - mogą one wypaść podczas przetwarzania i przerwać wzór.

Powierzchnia panelu powinna być jak najbardziej gładka, w przeciwnym razie kurz i inne zanieczyszczenia szybko gromadzą się na nierównych krawędziach. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów przeznaczonych do dekoracji kuchni, ponieważ tam oprócz pyłu osiadają również tłuste opary kuchenne.

div id = "content_rb_9718" class = "content_rb" data-id = "9718">

Zanim nauczysz się tworzyć panel, powinieneś zdecydować, jaki powinien być styl, jak wyglądać: prosty lub elegancki, masywny lub wizualnie lekki, z wyraźną fakturą drewna lub pomalowany na jasny bogaty kolor.

Pin
Send
Share
Send
Send