Wystrój i dekoracja stołu ślubnego panny młodej i pana młodego, gości z rękoma w warunkach domowych i restauracji, nakrycie stołu i draperia, tworzenie kompozycji kwiatów i bukietów, 78 pomysłów na zdjęcia - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tworzenie własnego stołu weselnego: ciekawe pomysły (78 zdjęć)

Ślub to romantyczne i niezapomniane wydarzenie, bohaterowie okazji czekają na niego, ponieważ panna młoda tego dnia może poczuć się jak prawdziwa bajkowa księżniczka, a pan młody, odpowiednio, książę. Stroje są przemyślane z wyprzedzeniem, sporządzane są listy gości, podpisywane są zaproszenia. Romantyczny i elegancki powinien wyglądać jak sala weselna, w której planowane jest świętowanie. Ale to, bez którego sala nie wydaje się wcale - to stylowa i piękna dekoracja stołu weselnego nowożeńców i ich gości, ponieważ przy stołach spędza się większość czasu na weselu.
Niewątpliwie weselny stół nowożeńców zajmuje główne miejsce w sali weselnej. To do niego podczas uroczystości będzie przykuwała uwagę gości. Stół może mieć dowolny kształt: okrągły, prostokątny lub kwadratowy, o ile jest nieskazitelnie udekorowany. Dekorację można powierzyć profesjonalistom, a własnoręcznie wykonać weselną dekorację stołu.


Ważną rolę odgrywa pora roku, w której odbywa się ślub, miejsce (w restauracji lub kawiarni), w jakiej formie będą podawane dania: czy będzie to stoisko stojące, czy kolacja w klasycznym stylu. Możesz sprawić, że weselny stół będzie drogi i pompatyczny, ale możesz romantycznie i budżetowo. Ale w każdym przypadku stół będzie wyglądał bardzo przytulnie.

Duże znaczenie ma ustawienie stołu weselnego, które pomoże w stworzeniu świątecznej atmosfery świetlnej.


Dekoracja stołu weselnego to interesująca i bardzo ważna sprawa, ale nie można tego nazwać prostą. W tym przypadku nie uda się rzucić prostym obrusem na stół i pokrowce na krzesła, ponieważ wszystko powinno być idealne! Obecnie istnieje więcej niż wystarczająca liczba opcji dekorowania stołu weselnego, najważniejsze jest przestrzeganie kilku zasad przy wyborze wystroju:

  • stół powinien znajdować się na środku sali, aby młodzi byli przed wszystkimi;
  • wystrój stołu weselnego musi być jasny, bogaty i niezwykły;
  • nie tylko stół jest zdobiony, ale także miejsca za nim i przed nim;
  • dobrze jest, jeśli kompozycja żywych kwiatów i tkanin, koralików i wstążek jest połączona w wystroju;
  • dekoracja stołu powinna pokrywać się ze stylem stroju panny młodej i jej bukietem, ubraniem pana młodego i tematem całego wesela.

Harmonijny wystrój

Dekoracja stołu weselnego panny młodej i pana młodego musi przeplatać się z nastrojem młodych ludzi oraz ich preferencjami. Na przykład, jeśli wybrano ślub lawendowy (w stylu prowansalskim), paleta powinna składać się z odcieni lawendy, beżu, mlecznej, oliwkowej i jasnoszarej. A na chabrowy ślub wybiera się wszystkie odcienie niebieskiego. Ubrania pana młodego, panny młodej i ich gości powinny również zawierać elementy kwiatów odpowiadające tematyce ślubu.


Bardzo ważne jest, aby nie kopiować wzorów ślubów innych ludzi, ale by wnieść do niego kilka własnych pomysłów, ponieważ oryginalność jest tu mile widziana. Najważniejsze to nie przesadzać, ale trzymać się skromności i czułości. Podstawą projektu stołu są kompozycje kwiatowe i komplet - świece i dodatkowe oświetlenie stołu.
Ślubna dekoracja stołu z kwiatami

Prawie wszystkie pary wybierają dekorowanie kwiatami, ponieważ nic nie może być piękniejsze i delikatniejsze niż ten dar natury. Bukiety mogą być zarówno żywe, jak i sztuczne, a one i inni harmonijnie uzupełniają stół młodej pary. Zwykle duży bukiet wieńczy środek stołu, a na krawędziach - małe bukiety, powtarzając główny. Na stołach dla gości powinien być podobny do kompozycji kwiatów.


Zdarza się, że motyw kwiatowy jest podstawą całej uroczystości, w tym przypadku można również użyć tego krajobrazu lub girlandy na tle. Nawet jeśli naturalna dekoracja świątecznej sali w restauracji jest bardzo godna, nowożeńcy potrzebują własnego, oryginalnego tła, więc kwiatowy układ na stole nowożeńców będzie harmonijnie pasował. I światło LED uzupełni wspaniały obraz.Jak pięknie ozdobić stół szmatką?

Bez tkaniny na weselnym stole nie wystarczy, nawet jeśli używasz go tylko jako obrusu. Dziś bardzo ważne jest używanie tkanin do samego stołu i tła za nim, krzeseł i innych elementów. Jeśli taka opcja wystroju zostanie wybrana jako podstawa, konieczne jest wykonanie projektu objętościowego z powodu zakładania, falbany, fal, fałdów - każdy szczegół draperii jest ważny. Przecież uwaga będzie przywiązana do głównego stołu przez cały urlop.

W przypadku dekoracji weselnych najlepiej jest preferować szyfon, nylon, organzę lub welon. Tkaniny te mogą być używane pojedynczo lub łączone ze sobą, są podatne na wszelkie wpływy. Ale pracując z nimi, musisz uważać, aby nie zadrapać. Wybierz najlepsze pastelowe odcienie - są w stanie stworzyć efekt lekkości. Przed rozpoczęciem pracy z wybraną tkaniną należy ją wyprasować.
Nowożeńcy stołu powinni być przykryci obrusem, odzwierciedlającym bogactwo. To zadanie z łatwością poradzi sobie z koronką. Możesz użyć jako wstążki lub paska i wykonać pełną koronkową spódnicę. Aby nogi siedzących przy stole nie prześwitywały przez koronkę, pod koronkową warstwę wkłada się nieprzezroczysty materiał, mimo że jest to bawełna.Z koronką można ozdobić kieliszki do wina i butelki, dodać koronkowe wstążki do bukietu ślubnego i dziurkę od pana młodego. Podobna rejestracja będzie harmonijnie pasować do ogólnego stylu ślubu.

Dekoracja stołu ze świecami i instalacjami świetlnymi

Uroczystości weselne mogą być elementem pewnej tajemnicy. Do tego potrzebujesz świec. Świecznik lub wazon umieszcza się na stole z umieszczonymi w nich świecami zapachowymi o różnych rozmiarach. Mogą być po prostu częścią projektu stołu ślubnego lub w pewnym momencie zapalić - wszystko zależy od życzeń panny młodej i pana młodego.Osobno przygotowują świece na moment, w którym nowożeńcy i ich rodzice zapalą nowe rodzinne palenisko. Tak czy inaczej, ale przy wyborze świec nie pojawią się żadne trudności, ponieważ dziś ich zasięg jest uderzający w swojej różnorodności.Lekka instalacja z pięknych nici - girlandy podkreśli nieskazitelność stołu dla młodych. Girlandy ukrywają się w draperiach i cienkiej tkaninie, a kiedy robi się ciemno, ich połyski dodają fantazji uroczystościom weselnym.
Jak ozdobić stół weselny własnymi rękami?

Wiele elementów dekoracyjnych można wykonać samodzielnie w domu. Aby to zrobić, wystarczy pokazać całą swoją wyobraźnię i wydać minimalną kwotę pieniędzy. Ekskluzywne ręcznie wykonane dekoracje ślubne zachwycą wszystkich, przede wszystkim ich szczerością.

Aby uczcić efekt magii, musisz zaopatrzyć się w cyrkonie, cekiny, iskierki i ozdobić nimi różne kompozycje wystroju.

Trudne aranżacje kwiatów dla laika będą trudne do wykonania, ale nie jest to konieczne. W tym przypadku bukiety o tej samej gamie kolorów (na przykład jasnoróżowe piwonie lub białe kalie), umieszczone w prostokątnych przezroczystych wazonach, są idealne. Ale jeśli ogólny styl ślubu wiąże się z użyciem innych kolorów, wówczas bukiety lepiej jest wybrać harmonijny odcień.
Rośliny doniczkowe, takie jak szałwia i lawenda, mogą być alternatywą dla kwiatów w wazonach. Możesz dodać świece do kwiatów, które można również umieścić na górze w przezroczystych wazonach wypełnionych wodą.

Jeśli uroczystości weselne są zaplanowane na miesiące zimowe, stół zamiast kwiatów można ozdobić kompozycjami z igieł sosnowych, szyszek, suchych jagód, łuków i świec. Świeżość kompozycji da kilka świeżych kwiatów. Na jesienne miesiące będzie dobra kompozycja suchych liści, orzechów, kasztanów, późnych kwiatów i świec.

Warto z góry zastanowić się, jak goście usiądą na weselu. Pozwoli to uniknąć zamieszania wśród nich, co jest bardzo nieprzyjemne. Po pierwsze dobrze byłoby zrobić pięknie zaprojektowany plan siedzenia i powiesić go przy wejściu do sali weselnej. Po drugie, przygotowanie tablic do tabel, które są również atrybutem ślubu. Tabele są ponumerowane w dowolnej kolejności, jeśli jest ich wiele.Czasami święto odbywa się przy tym samym stole, wtedy talerze nie będą potrzebne. Ale najczęściej stoły są w kształcie litery U, wtedy potrzebne będą tylko trzy płyty.Możesz wymyślić indywidualne znaki, na których możesz wpisać imię i nazwisko każdego gościa. Ciekawa i bardziej duchowa wersja płyt, na przykład „ukochana babcia Galyi”, „ulubiony brat Iwan” lub „najlepsza matka chrzestna Elena”. Takie znaki z pewnością zadowolą gości i sprawią, że się uśmiechną.Jak się okazało, weselny stół można ozdobić nie tylko przy pomocy profesjonalnych projektantów, ale także własnymi rękami. Nawet sama panna młoda i pan młody mogą wziąć w tym aktywny udział. Dość, aby zaspokoić różne ciekawe pomysły, piękne materiały do ​​wystroju i cierpliwości, aby osiągnąć perfekcję w projektowaniu. I nie bój się eksperymentować, ponieważ projekt zainwestuje duszę samych nowożeńców, a goście zauważą i docenią.