Krzesło wiedeńskie Classic z miękkim siedziskiem do kuchni, metalem i antykami z drewna - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wiedeńskie krzesła we wnętrzu - nieśmiertelne klasyki (33 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby uzupełnić lub zmienić wnętrze pokoju, nie należy całkowicie zmieniać wszystkich mebli ani rozpoczynać renowacji, czasem zwykłe krzesła mogą uczynić pokój bardziej lekkim, szlachetnym lub stylowym. Wiedeńskie krzesła stały się popularne od momentu ich pojawienia się, ponieważ wyróżniają się oryginalnym wyglądem, praktycznością i łatwością pielęgnacji.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-2


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-3

Trochę historii

Pierwszy model klasycznego wiedeńskiego krzesła został stworzony w XIX wieku w Wiedniu przez Michaela Thoneta. Pierwsze produkty miały oryginalny wygląd, były niezwykle lekkie i praktyczne, ponieważ powstały w wyniku gięcia drewna pod wpływem gorącej pary. W podobny sposób powstają wiedeńskie krzesła, poza tym kontury produktów praktycznie się nie zmieniły.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-4


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-5


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-6

Początkowo tylko Bracia Tonet zajmowali się produkcją wyrobów, ale po wygaśnięciu patentu, praktycznie na całym świecie, zaczęto produkować oryginalne wiedeńskie krzesła. Gdy tylko stylowe i oryginalne krzesła trafiły do ​​sprzedaży, mogły je kupić tylko bogaci szlachcice, szlachetni dziadkowie i osoby królewskie. Z czasem jednak w każdym domu pojawiło się klasyczne wiedeńskie krzesło, choć jego popularność wcale się nie zmniejszyła.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-8


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-9

Wkrótce krzesła wiedeńskiego mistrza stały się niezastąpionymi meblami nie tylko w lokalach mieszkalnych, ale także w kawiarniach, restauracjach, hotelach, uniwersytetach, dzięki praktyczności, dostępności i lekkości.

Design krzeseł Michael Tonet jest prawdziwym odkryciem, ponieważ gotowe produkty są szczególnie praktyczne, lekkie i oryginalne w wyglądzie. Utonął, demonstrując siłę i jakość swoich produktów, z wieży Eiffla upuścił krzesło w stylu wiedeńskim. Po upadku z niewiarygodnej wysokości produkt pozostał nienaruszony.

Stare i nowoczesne modele wykonane są z drewna, ale raczej z buku, ale można znaleźć produkty wykonane z dębu, klonu, jesionu, olchy, a także krzesła z metalową ramą. Również wiedeńskie krzesła mogą mieć sklejkę lub miękkie siedzisko, z powrotem w oryginalnym wykonaniu.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-11


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-12


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-13

Jeśli chodzi o główne zalety, wśród nich są:

  • Waga - te wiedeńskie krzesła są wykonane z buku, dzięki czemu są bardzo lekkie, a nawet dziecko może je podnieść.
  • Praktyczność i trwałość - dzięki specjalnej obróbce buku parą, gotowe produkty są trwałe i wytrzymują duże obciążenia, nie odkształcają się, nie zmieniają kształtu i koloru pod wpływem zmian wilgotności i temperatury.
  • Naturalność - niezależnie od tego, z którego drzewa jest wykonane krzesło, wygląda luksusowo i szlachetnie w każdej formie, a ponadto naturalne drewno zawsze zapewnia lekkość i łatwość wnętrza.
  • Łatwy w pielęgnacji - bukowe krzesła wiedeńskie w pomalowanym lub niemalowanym wyglądzie wyglądają oryginalnie i nie wymagają specjalnej opieki, dlatego należy używać tradycyjnych produktów do pielęgnacji drewna, aby krzesło zawsze wyglądało stylowo i szlachetnie.
  • Koszt - pomimo tego, że jest to buk, który jest oryginalnym materiałem do stworzenia prawdziwego wiedeńskiego krzesła, kosztuje znacznie mniej niż analogi wykonane z dębu lub innego szlachetnego drewna.
  • Różnorodność modeli - Michael Tonet wykonał wiele modeli krzeseł w stylu wiedeńskim, a każdy będzie mógł wybrać najbardziej odpowiedni model dla swojego wnętrza.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-14


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-15

Metalowe wiedeńskie krzesła są często używane jako krzesła kuchenne, ponieważ można je czyścić w przypadku zanieczyszczenia, a produkty z metalowej tuszy mogą uzupełniać stylowy i nowoczesny zestaw kuchenny w oryginalny sposób.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-17


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-18


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-19

Ale krzesła do kuchni mogą być wykonane z drewna. Jeśli będą pod dobrą opieką, będą miłe dla oka przez długi czas. Główną cechą tych krzeseł jest wygodne siedzisko i oparcie, które mogą być wykonane z elementów metalowych. Krzesło może być również na metalowej ramie, osłonięte miękką szmatką lub mieć oryginalne drewniane tkactwo.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-20


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-21


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-22

Jeśli wybierzesz wiedeńskie krzesła do kuchni, powinieneś zwrócić uwagę na materiał tapicerki siedziska i oparcia, lepiej jest, jeśli jest to substytut skóry, ponieważ można go łatwo i szybko wyczyścić, a skóra nie wchłonie zapachów.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-23


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-24

W salonie idealnym rozwiązaniem byłoby drewniane wiedeńskie krzesło z miękkim siedziskiem, oparciem i podłokietnikami. Modele te są idealnym wyborem do salonu w stylu klasycznym, jak również w stylu Prowansji. Takie krzesła mogą uzupełniać istniejące meble, ale w tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na kolor, teksturę, materiały i wydajność.

Zabytkowe modele mogą stworzyć atmosferę luksusu i szlachetności, ale musisz być w stanie połączyć te krzesła z istniejącymi meblami. Jeśli twoje mieszkanie jest wykonane w stylu vintage, produkty te będą doskonałym dodatkiem.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-25


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-26


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-27

Krzesła na metalowej ramie mogą również stać się opcją dla salonu w nowoczesnym stylu, w którym to przypadku możesz wybrać nietypowe kolory, na przykład niebieski, miętowy, czerwony, żółty. Oryginalne lekkie odcienie wiedeńskich krzeseł w klasycznym stylu będą mogły uzupełnić wnętrze w stylu skandynawskim. Produkty na metalowej ramie mogą być doskonałą alternatywą dla produktów drewnianych w tym stylu.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-28


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-29


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-30

Wybierając odpowiedni model wiedeńskiego krzesła, możesz stworzyć atmosferę komfortu, ciepła i lekkości. Aby zmienić wystrój, nie musisz odkładać tego mebla na bok, ponieważ inny kolor i oryginalna tapicerka mogą sprawić, że stare krzesło stanie się prawdziwym dziełem sztuki. Dlatego wiedeńskie krzesło w każdym przypadku będzie niezastąpioną rzeczą w Twoim domu.


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-31


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-32


venskie-stulya-v-interere-neumirayushaya-klassika-33-foto-33

Pin
Send
Share
Send
Send