Zarezerwuj półki nad zagłówkiem w sypialni w pokoju dziecięcym - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wzmocnienie sypialni: które półki nad łóżkiem są szczególnie dobre? (27 zdjęć)

Półki nad łóżkiem to prawdziwy szczegół w aranżacji nowoczesnej sypialni. Funkcjonalna jest kreatywną alternatywą dla stolika nocnego: wygodnie jest zainstalować lampę, postawić książkę lub inne akcesoria dla wygodnego wypoczynku i snu. Często projekt jest używany wyłącznie do celów dekoracyjnych. W tym przypadku umieszczane są na nim wdzięczne figurki lub wazony, panele, obrazy lub zdjęcia rodzinne.
Półki ścienne w części sypialnej: stylowy system przechowywania

Szczególnie popularne półki do zawieszania. Ponadto pojedyncze powierzchnie są szeroko rozpowszechnione na całej szerokości wezgłowia. W zależności od przeznaczenia półki nad łóżkiem są instalowane na poziomie wyciągniętej ręki lub w pewnej odległości od powierzchni łóżka. Zaleca się wyposażenie konstrukcji w ogranicznik w postaci paska wzdłuż zewnętrznego obwodu. Szczególną uwagę zwraca się na elementy złączne.

Projektując wąskie sypialnie, projektanci zalecają instalowanie półek nad zagłówkiem na całej szerokości ściany. W ten sposób wizualnie rozszerza obszar pokoju, jednocześnie wyposażony w miejsce do przechowywania rzeczy potrzebnych w sypialni.

Jeśli ozdobisz przestrzeń nad łóżkiem dwoma poziomami powierzchni podwieszanej, dolna półka jest wygodna do przechowywania akcesoriów mobilnych, a górna - do kolekcji pamiątek lub paneli autorskich.
Wisząca półka nad łóżkiem w sypialni może być wykonana z drewna, metalu, szkła i polimerów. Produkty mają następujące zalety:

 • dostępność ofert. Ceny różnią się w zależności od materiału podstawy i cech systemów mocujących;
 • wyczerpujący wybór. Łatwo jest wybrać model do wnętrza za pomocą dowolnej koncepcji stylistycznej;
 • rozwiązania kolorystyczne bez ograniczeń;
 • łatwy do zainstalowania i usunięcia, jeśli to konieczne;
 • łatwo jest samodzielnie aktualizować projekt produktu za pomocą techniki decoupage, farby wewnętrznej lub tapety na bazie samoprzylepnej;
 • jeśli okresowo zmieniasz skład kompozycji dekoracyjnej na półce, daje to również efekt nowości we wnętrzu.

Ponadto łatwo jest zrobić półkę na zawiasach własnymi rękami. Podnieś materiał podstawowy w specjalnym sklepie, nie zapominając o łącznikach. Wywierć wymaganą liczbę otworów w wybranym obszarze nad łóżkiem za pomocą wiertarki. Włóż kołek i wkręć narożniki łączące półki za pomocą śrub.Aby zapewnić niezawodność projektu, należy przeprowadzić czynności testowe. Pobierz samodzielnie zainstalowane książki i magazyny na półki, niezniszczalne przedmioty gospodarstwa domowego i pozostaw w tym stanie na jeden dzień. Następnie usuń ładunek i sprawdź jakość pracy: jeśli wszystkie szczegóły zachowały prawidłową pozycję, możesz użyć projektu zgodnie z jego przeznaczeniem, bez obawy o nieprzyjemne konsekwencje.Nisza jako miejsce na pełną półkę nad zagłówkiem

Jeśli na ścianie nad miejscem do spania znajduje się nisza, to na jej podstawie łatwo jest zbudować półkę. Udekoruj rowek na ścianie za pomocą fototapety lub malowania, użyj kolorowego oświetlenia. Jeśli pozwalają na to cechy konstrukcyjne, zainstaluj w niszy wielopoziomową półkę, lepiej opuścić dolną wnękę i wyposażyć górne poziomy w drzwi przesuwne.Zalety półek w niszy nad łóżkiem:

 • komfort obsługi: nie ma ryzyka uderzenia głową, gdy beztrosko wstaniesz z łóżka;
 • nawet ciężkie przedmioty można umieścić na powierzchni niszy, co nie jest zalecane w przypadku wiszących półek.

Projekt jest szczególnie pożądany w przedszkolu. Małe fidżety ustawiają tutaj specjalny obszar zabaw dla lalek lub platformę do kolekcji mini-auto. Często nisza na czele łóżka dla dzieci jest wykonana z miękkich zabawek lub słodkich drobiazgów, które dziecko robi samodzielnie.

Łatwo jest zrobić niszę na ścianie własnymi rękami, jeśli masz umiejętności w budowaniu. Tutaj najczęściej stosowano płyty gipsowe lub panele z kompozytów. Ale lepiej poprosić o pomoc specjalistów: mają profesjonalny sprzęt i posiadają technikę wytwarzania oryginalnych konstrukcji.
Możesz zbudować niszę o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, okrągłym, owalnym, lub nadać jej inną geometrię. W trakcie pracy wykonywane jest również oświetlenie oryginalnej niszy, półki nad łóżkiem. Warto zauważyć, że na takiej powierzchni wygodnie jest umieścić wazon z kwiatami, laptop i kolekcję wykwintnych figurek lub pamiątek.Modułowe półki we wnętrzu sypialni

Taki wariant wyposażenia strefy snu jest atrakcyjny, ponieważ łatwo jest zmontować projekt niezbędnych wymiarów z gotowych części. Tutaj półki nad łóżkiem są instalowane w sposób podwieszony lub w postaci konstrukcji podłogi nad głową łóżka. W razie potrzeby możesz połączyć techniki instalacji.W razie potrzeby przestrzeń ściany nad obszarem sypialni ciągnie się od podłogi do sufitu. W takiej pojemnej konstrukcji znajduje się miejsce na ozdobne akcenty i przedmioty osobiste do codziennego użytku. Za pomocą oświetlenia LED podkreśla się niektóre części konstrukcji. Lampy są instalowane na powierzchni wezgłowia.

Kolejna opcja półek nad łóżkiem - regały. Ze względu na swój rozmiar taka konstrukcja jest używana wyłącznie w przestronnej sypialni. Funkcja biblioteczki jest przypisana do górnych poziomów, a dolne są używane jako system do przechowywania elementów wewnętrznych.Łóżko z półkami na głowie: funkcjonalny luksus

Producenci mebli zapewniają ciekawy asortyment łóżek z systemem regałów na głowie. Zdaniem ekspertów jest to najlepsza opcja na aranżację sypialni o kompaktowych parametrach. Ten format mebli obejmuje:

 • maksymalna ilość miejsca do przechowywania, w tym dekoracyjne i funkcjonalne szczegóły wnętrza;
 • nie ma potrzeby mocowania półek do ściany ani instalowania stolików nocnych;
 • łatwość wyboru pożądanego projektu dzięki wzornictwu dla stylu wyposażenia wnętrza.

Produkty są dystrybuowane w szerokim zakresie cen. W zależności od finansowania można kupić ekskluzywny model łóżka z półką cennych ras lub wybrać niezawodną wersję produktu po koszcie budżetu.

Jeśli tworzysz przestronną sypialnię, zwróć uwagę na linię mebli z dużymi półkami, które wychodzą poza szerokość łóżka. Zazwyczaj projekt obejmuje kilka poziomów użytecznej powierzchni, a półki mają różne kształty i rozmiary, są wyposażone w drzwi przesuwne lub wahadłowe lub otwarte.