Sypialnie do projektowania wnętrz w złotym kolorze, tapety i zasłony w złotym odcieniu, połączenie z innymi odcieniami kolorów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wnętrze sypialni w złotym kolorze: funkcje łączone (32 zdjęcia)

Sypialnia w złotych odcieniach. Jaka ona jest? Znakomity, luksusowy, ciepły, ciekawy. We wnętrzu taki kolor daje nie tylko światło, powagę, ale także sprawia, że ​​wszystko w pokoju świeci szlachetnością, bogactwem. Jednak nie każdy właściciel sypialni o złotym cieniu dostaje dokładnie to, czego chciał, ponieważ jeśli przesadzisz, prawdopodobnie zdobędziesz artystyczne i zbyt jasne wnętrze. Aby zapobiec nieprzyjemnym zdarzeniom i uzyskać wygląd sypialni, która została zaprojektowana, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie subtelności kombinacji kolorów, stworzyć przytulną i lekką atmosferę w pokoju, a także dowiedzieć się ciekawych pomysłów.
Podejście do koloru

Złoty kolor wnętrza może być delikatny, może być jasny i chwytliwy, ciemny i fascynujący, i może rozjaśnić inny kolor podstawowy jako kontrastujące podświetlenie. W zależności od rodzaju atmosfery w sypialni, którą chcesz uzyskać, powinieneś wybrać różne kombinacje kolorów ze złotem.
Delikatne, przytulne, kojące i ciepłe. Będzie to złota sypialnia, jeśli połączymy luksusowy kolor z głównym pastelowym kremem, białym, jasnoszarym lub miękkim brązem. Ta paleta wygładzi nacisk złotego odcienia, nada sypialni świeżość, lekkość, a także wizualnie zwiększy przestrzeń.

Czarny i ciemnobrązowy idealnie wpasuje się do wnętrza sypialni, jeśli rozcieńczysz te kolory cząstką złota. Korzystne będzie wyglądanie jak najmniejsze plamy, a także indywidualne detale (na przykład złote paski na ciemnych tapetach lub pokrycie elementów mebli bogatym kolorem).

Jednakże konieczne jest obliczenie udziału każdego z tonów we wnętrzu, ciemny odcień i złoto nie będą dobrze wyglądać w równości. Warto wziąć pod uwagę, że w pomieszczeniu o takiej kompatybilności będzie mało światła, więc trzeba zadbać o obfitość sztucznego oświetlenia.
Szaro-niebieskie, niebieskie, fioletowe odcienie w połączeniu ze złotem wyglądają korzystnie, jeśli umiejętnie podchwycisz odcienie obu kolorów. Pierwszy jest ważny, aby wybrać jak najzimniejszy, aby stworzyć świeżość w przeciwieństwie do złotego (powinien być jasny, ale nie ciemny). Ten duet podziwiał artystów w czasach starożytnych, a nawet teraz projektanci uważają go za jeden z najbardziej udanych.
Bordo, szkarłat, szkarłat - te odcienie w połączeniu ze złotem tworzą zarówno powagę, luksus, jak i powściągliwość, zmysłowość. Idealnie jest używać aksamitnych powłok, matowych tekstur, gęstych tkanin w takiej palecie.Złota tapeta

Oczywiście użycie złotych odcieni we wnętrzu sypialni nie jest łatwe, ponieważ jeśli nie szanujesz proporcji i kompatybilności, możesz stracić luksus i wyrafinowanie w nadmiernej pretensjonalności i bez smaku. Jeśli jednak zdecydujesz się napisać złote tapety do swojego pokoju, postępuj zgodnie z tymi zasadami.
Złote tapety są używane w niemal każdym stylu dekoracji pokoju, ale należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

  • ornament;
  • cień;
  • strukturaJeśli chodzi o wzór na tapecie, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni ornament w stylu. Na przykład monogramy i duże luksusowe detale będą wyglądać jak przegrany w pokoju o nowoczesnym stylu, podobnie jak zwykła tapeta w pokoju z mnóstwem elementów wyposażenia wnętrz.
Równie ważny jest odcień złota. W sypialni o dowolnym rozmiarze będzie wyglądał źle zbyt jasny ton bogatego koloru, jeśli jest to wiodący we wnętrzu pokoju. Na przykład jasnozłota tapeta będzie wyglądać zbyt chwytliwie, a delikatny odcień piasku zapewni sypialni lekkość, światło i bogactwo. Jednak złoto w jego jasności odgrywa niewielką rolę w każdym z kolorów w połączeniu z nim. Na przykład luksusowe złote elementy ornamentu wyglądają korzystnie zarówno na jasnej, jak i ciemnej czekoladzie tapecie.

Struktura tapety ma ważne miejsce we wnętrzu złotej sypialni. Błyszczące będą odpychać tylko wygląd, a tapety z matową teksturą złagodzą nacisk złotego tonu i stworzą szlachetny wygląd pomieszczenia.Złote zasłony

Zasłony w złotym kolorze idealnie pasują do wnętrza sypialni dowolnego stylu, jeśli wybierzesz odpowiedni odcień, wzór i materiał.Ważne jest, aby wybrać zasłony w sypialni o takim odcieniu, aby „olej z oleju” nie działał, ponieważ atmosfera tego pomieszczenia powinna być szczególnie harmonijna, przytulna i przestronna. Dzięki szczególnie gęstym zasłonom o jasnym kolorze ściany będą wywierać presję na mieszkańców sypialni.

Kolor zasłon należy dobrać tak, aby pasowały do ​​palety w sposób jak najbardziej kompetentny. Nie należy wybierać odcienia zasłon identycznego z kolorem głównego odcienia tapety, lepiej byłoby użyć tych odcieni, które są możliwie najmniejsze w pokoju bez zasłon. Na przykład w sypialni w kolorze niebieskim, ponieważ główne złote zasłony będą dobrze wyglądać, jeśli zostaną wybrane tak, aby pasowały do ​​wzoru na tapetę lub meble.

Ozdoba na zasłonach powinna być wybrana jako średniej wielkości, monofoniczna lub z małymi cząstkami obrazu (małe paski lub coś podobnego). Wyglądają więc drożej, bogatej.

Materiał odgrywa ważną rolę. W każdym stylu powinieneś wybrać gęstą tkaninę na zasłony, ale nie zaniedbując kurtyny świetlnej. Ten element wystroju doda lekkości i delikatności.

Złota sypialnia - wybór pewnych siebie ludzi o dobrym guście, którzy chcą sprawić, aby pokój był jak najbardziej komfortowy i elegancki. Złote odcienie są ważne, aby połączyć, aby osiągnąć idealny rezultat.