Dziane domowe maty podłogowe do łazienki i toalety, dzieci, piękne i oryginalne warianty nici do domu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dzianinowy dywan - ciepłe podeszwy (31 zdjęć)

Piękne wnętrze niekoniecznie jest drogie. Większość elementów można wykonać niezależnie, wydając minimum środków finansowych. Oryginalne dywany z dzianiny dodadzą radości wnętrzom każdego pomieszczenia. Przytulne, kreatywne i niezwykłe, staną się znakiem rozpoznawczym Twojego domu.
Od resztek przędzy, lin i lin

Ci, którzy lubią robić na drutach, zawsze mają resztki przędzy. Nie wystarczą do pełnego produktu (sweter, sweter czy bluzka), ale dla jasnego dzianiny dywanik będzie odpowiedni. W jednym produkcie możesz łączyć przędze o różnych kolorach, a nawet tekstury. Im śmielszy eksperyment, tym bardziej oryginalny wynik.

Z nici o różnych kolorach otrzymujesz piękne dzianinowe dywany dziecięce, zabawne przedmioty na korytarz i łazienkę. Najprostszą opcją jest kalejdoskop kolorów. Możesz łączyć jasną przędzę i skręcić kilka nici w jedną.

Bardzo oryginalne dywany z wątków. W każdym domu na pewno będzie kilka starych prześcieradeł, nietypowych dzianin lub łatek z tkaniny. Wytnij materiał na paski i rozpocznij dzianie. Szerokość pasm może być dowolna, wszystko w rękach wyobraźni. Im szersza przędza, tym bardziej teksturowany dywan.
Masz w domu kulkę sznurka lub linę - świetnie! Z niego wyłaniają się wspaniałe dywaniki z dzianiny na podłodze w hali. Trwałe i grube przędze zapewniają trwałość produktu.Igły lub haczyk?

Dywany, dziane lub szydełkowane, pięknie wyglądają na swój sposób. Każda technika ma swoje własne cechy i tajemnice, więc wybór zależy całkowicie od umiejętności i preferencji wykwalifikowanego pracownika.Używając haka, możesz stworzyć zarówno gęsty, jak i nieważki ażurowy produkt o dowolnym kształcie. W przypadku dywanów, dziania lepiej jest preferować proste kształty geometryczne i wzory bez elementów ażurowych. Ta technika zapewni produktowi większą gęstość i trwałość.Mata do sypialni

Dzianinowy dywanik nocny zapewni poranną rozkosz i wieczorny relaks. Ma miękką i lekko szorstką teksturę, która jest przyjemna w odczuwaniu boso.Dziane dywany idealnie pasują do klasycznych wnętrz, w szczególności przytulnej Prowansji. Ozdobione marszczeniami, marszczeniami i wszelkiego rodzaju wystrojem podkreślają luksus i dodają odrobiny romansu do atmosfery.Kształt i rozmiar produktu mogą być dowolne. Tradycyjnie dywaniki nocne występują w formie owalu lub prostokąta. Środek produktu zdobią dzianinowe kwiaty i krawędzie z koronkowymi falbankami. W schemacie kolorów lepiej jest użyć nie więcej niż trzech kolorów, aby uniknąć nadmiernej jasności.

W nowoczesnym wnętrzu dzianinowy dywan stanie się stylowym akcentem i wniesie do domu komfort.

Ścisłe nowoczesne, techniczne hi-tech i dyskretne poddasze, w razie potrzeby, mogą być z powodzeniem łączone z dzianinami. Na przykład mata o ścisłym kształcie geometrycznym (niekoniecznie poprawna), wykonana w jednym lub dwóch kolorach. Mogą to być czarno-białe wielościany, czerwone kwadraty lub czarne koła. Jako pomysły użyj koloru i wzorów na tapecie lub meblach.Mata dziecięca

Dziane dywany dziecięce to nieograniczona przestrzeń dla wyobraźni i eksperymentów. Najłatwiejsza opcja - okrągły dywanik wykonany z kolorowej przędzy. Jest szydełkowany, a materiał pasuje do resztek przędzy, plastrów, wyciętych z dzianin i tak dalej. Praca na małym dywanie potrwa kilka godzin dla wykwalifikowanej rzemieślniczki i kilka dni dla początkującej szwaczki.Ołówki dziecięce

Jeśli chcesz czegoś oryginalnego, spróbuj bardziej złożonych opcji. Na przykład dywanik „Ołówki”. Model składa się z kolorowych ołówków (niebieski, czerwony, zielony, żółty, pomarańczowy itp.). Wszystkie przedmioty są dziane oddzielnie, a następnie łączone ze sobą. Długość dywanu zależy od liczby części ołówków. Wąskie dywany wyglądają bardzo ładnie, a jeśli pokój jest przeznaczony dla dwojga dzieci, przywiąż je do każdego łóżka.

Umiłowani bohaterowie

Każde dziecko chce zobaczyć w swoim pokoju ulubionego bajkowego bohatera, słodkiego misia lub dobroduszną żyrafę. Nic nie jest łatwiejsze! Przywiąż dywanik do przedszkola w postaci zwierzęcia.

Nowicjuszki lepiej wybierają prosty model. Na przykład Bruin Bear. Wybierz przędzę o odpowiednim kolorze (niekoniecznie brązowym). Możesz połączyć kilka rodzajów wątków.

Dywan „Niedźwiedź” składa się z takich szczegółów:

  • głowica -1 pc;
  • uszy - 2 sztuki;
  • tułów - 1 szt .;
  • podniesiony wierzch - 2 sztuki;
  • niższe łapy - 2 sztuki;
  • nos - 1szt;
  • plamki na uszach - 2 szt.

Produkt jest szydełkowany. Każdy element jest dziany oddzielnie, a następnie połączony w jedną całość. Tułowia niedźwiedzia może być wykonana z miękkiej puszystej przędzy.

Po opanowaniu prostych elementów, poeksperymentuj z bardziej złożonymi: daj dziecku spotkanie z jasną żyrafą, wesołą Myszką Miki lub innym bohaterem z ulubionej kreskówki.

Romans dla dziewczyny

Wszystkie dziewczyny marzą o pięknych książętach i wspaniałych zamkach. Będąc jeszcze młodą damą, zawsze możesz dać trochę magii. Mały fantazj z pewnością doceni dywanik w postaci jednego lub kilku serc, gwiazdę lub powóz dla prawdziwego Kopciuszka.

Dla nastoletniego chłopca

Współczesny nastolatek trudno jest zaskoczyć i zadowolić niedźwiedzie i słonie. Ale dywan, uosabiający jego hobby, doceni. Miłośnik piłki nożnej może zawiązać dywan w formie piłki, fan muzyki - w formie gitary itp.

Wyposażenie łazienki

W łazience, jak w każdej innej, potrzebujesz ciepłego dywanu na podłodze. Da to właścicielom nie tylko ciepło, ale stanie się także główną cechą wnętrza.

Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca w pokoju, zrobi to solidna okrągła lub kwadratowa mata. Uzupełni ogólny styl pokoju i nie będzie dodatkowym szczegółem. Jeśli pozwala na to miejsce, wybierz owalny dywanik z dzianiny. Doda komfort do pokoju i pokryje wystarczającą powierzchnię.

Najlepszym wyborem dla łazienki i toalety są zestawy z dzianiny. Produkty wykonane w tym samym stylu dodadzą organizacji wnętrzu. Ten zestaw może obejmować:

  • pokrywa na pokrywie toalety;
  • mata w pobliżu toalety;
  • mata w pobliżu zlewu.

Projektowanie produktu może być czymkolwiek, od motywów znajdujących się w szczegółach pokoju, po oryginalne i nieoczekiwane pomysły. Na przykład, każdy byłby zaskoczony i rozbawiony takim zestawem w stylu Nowego Roku: główne tło jest białe, pokazuje brązowy komin, z którego wygląda wesoły Święty Mikołaj w czerwonym kostiumie. Cała kompozycja jest oprawiona czerwonymi falbankami. Świetna opcja na świąteczny wystrój. Nie każda gospodyni będzie mogła pochwalić się tak niezwykłą dekoracją łazienki.

Znaleziono również klasyczne dzianinowe maty kąpielowe z motywami muszelek, gwiazd morskich, ryb, alg, ale często także elementów kwiatowych.

Zakres kolorów: niebieski, zielony, niebieski, żółty. Zawsze możesz wykonać kilka wariantów takich zestawów jednocześnie i zmienić je w zależności od nastroju, pory roku lub przybycia gości.

W salonie

Najczęściej odwiedzaną częścią domu jest salon. Środek domu, kącik komfortu i przytulności. Tutaj rodzina zbiera się razem, tutaj przyjmują gości i prowadzą niespieszne rozmowy. Specjalna atmosfera w tym pokoju stworzy dywan z dzianiny. Ma tak prosty i swojski sposób i pozwala ci się zrelaksować, aby zostawić wszystkie problemy i trudy dnia poza progiem.

Wielkość produktu zależy od obszaru samego pomieszczenia. Oczywiście duże dywany z grubych nici zawsze wyglądają świetnie. Ale nawet przy braku metrów kwadratowych możesz zrobić coś stałego.

Możesz umieścić dzianiny w dowolnym miejscu w salonie. Tradycyjne miejsce przy sofie lub fotelu, pod jadalnią lub stolikiem kawowym, przy kominku (nawet jeśli go naśladuje), przy wejściu na balkon. Kolor i kształt produktu powinny pasować do stylu pomieszczenia, harmonijnie je uzupełniając.

Maty domowe urozmaicają i udekorują każde wnętrze. Tworzą komfort i ciepło, zwłaszcza jeśli są tworzone przez opiekuńcze i zręczne ręce gospodyni domu. Bądź kreatywny, nie bój się eksperymentować z materiałami, stylami i kombinacją tekstur. Ten wystrój staje się znakiem rozpoznawczym i wyjątkową atrakcją Twojego domu.