Architektoniczne nocne oświetlenie fasady wiejskiego domu prywatnego, jak zrobić piękne oświetlenie zewnętrzne za pomocą taśmy LED - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracyjne oświetlenie elewacji: wady i zalety (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dekoracyjne oświetlenie elewacji budynku jest dość popularnym zjawiskiem w dziedzinie projektowania oświetlenia. Oświetlenie zewnętrzne tematu architektury służy podkreśleniu wyjątkowości samej konstrukcji, jak również jej piękna. Oświetlenie architektoniczne pozwala odróżnić budynek od ogólnego tła, wśród innych budynków, podkreślając tym samym status właścicieli domu. Oświetlenie fasadowe charakteryzuje się nie tylko estetyką, ale także warunkami relaksu, które sprzyjają komfortowi.


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-2


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-3

Główne rodzaje oświetlenia dla obiektów architektonicznych

Czasami projektanci organizują nocne oświetlenie budynku, korzystając z kilku rodzajów oświetlenia na raz.

Typ reflektora

Iluminacja widoku powodzi daje możliwość zademonstrowania koncepcji architektonicznej twórców, a także podkreślenia stylu budynku w najbardziej efektywny sposób. Oświetlenie tego typu jest zwykle używane do rozprowadzania światła na betonowych lub kamiennych klasycznych budynkach i zabytkach historycznych.

Urządzenia oświetleniowe są umieszczane na powierzchni dachów budynków lub instalowane na ziemi (lampy do oświetlenia).


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-4


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-5

Jednak ten typ oświetlenia działa normalnie tylko z oświetleniem kierunkowym zaprojektowanym w celu podkreślenia najciekawszych szczegółów samej konstrukcji. Oświetlenie kierunkowe jest tworzone przy użyciu urządzeń o małych rozmiarach, które podczas pracy wykazują niewielki poziom mocy. Zazwyczaj takie instalacje znajdują się na specjalnych podporach oświetlających cały obwód konstrukcji.


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-6


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-7

Lokalne oświetlenie

Oświetlenie fasady tego typu domu służy do wskazania najbardziej wyrazistych architektonicznych części budynku: kolumn, małych tabliczek i reliefów.


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-8


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-9

Oświetlenie fasady wiejskiego domu z ukrytą strukturą

Lekka konstrukcja przedstawia 3 podstawowe typy lokalnego i ukrytego oświetlenia.

  • Podświetlenie sylwetki wiejskiej rezydencji tworzy jasny i bardzo niezapomniany kształt przy braku detali obcych, niewyrażających elementów.
  • Kontur oświetlenia zapewnia budynkowi lekki połysk. Aby stworzyć coś podobnego, musisz wyposażyć obwód przedni w taśmę LED lub neon.
  • Specjalne oświetlenie z dynamiką kolorów. Jest to połączony model podświetlenia, który pozwala na zmianę poziomu mocy, z jaką wytwarzana jest poświata, palety kolorów i światłocienia.


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-10


dekorativnaya-podsvetka-fasada-plyusi-i-minusi-24-foto-11

Instrukcje dotyczące organizacji oświetlenia fasadowego

Projektując oświetlenie fasady prywatnego domu, właściciel zajmuje się obydwoma zadaniami jednocześnie: budynek uzyskuje dekoracyjne notatki i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i komfort poruszania się po terytorium wieczorem.

Wybór głównej konfiguracji urządzeń oświetleniowych powinien opierać się na wielkości terytorium, a także na specyfice budynku. Podstawowe czynniki wyborcze to:

  • własność używanego sprzętu;
  • główny typ instalacji oświetleniowej;
  • rodzaj zajęcia;
  • system montażu.

Pin
Send
Share
Send
Send