Fototapeta z naturą i kwiatami na ścianie we wnętrzu sypialni i innych pomieszczeń - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Fototapeta przedstawiająca naturę - wolność podróżowania (27 zdjęć)

Ludzie zaczęli doceniać piękną przyrodę przez długi czas. Dlatego portrety i obrazy wydarzeń historycznych w malarstwie były stopniowo zastępowane przez pejzaże i inne obrazy z elementami przyrody ożywionej i nieożywionej. Wynika to z naturalnej skłonności ludzkiej psychiki do piękna otaczającego nas świata, jego nieludzkiej wielkości, wyjątkowości i różnorodności.Ale jeśli nie każdy ma fajny obraz do powieszenia w swoim pokoju, możesz bez przeszkód kupić i wkleić tapetę „natura” na ścianę, zwłaszcza że koszt i złożoność przyklejania są dostępne dla osób o umiarkowanych dochodach i bez specjalnych umiejętności.

Fototapeta "natura": atrakcyjność i różnorodność

Popularność, jaką otrzymała fototapeta „natura” we wnętrzu, wynika również z faktu, że wielu z nas nie może odwiedzić wszystkich tych wspaniałych miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć. A dobre tapety z obrazami najlepszych naturalnych krajobrazów świata przekształcają ściany twojego domu w ogromne okna, gdzie można zobaczyć góry z zielonymi szczytami i ośnieżonymi szczytami, przytulne zakątki lasu, szerokie pola, ogrody z drzewami owocowymi i kwiatami, stawy i inne naturalne piękno.Oprócz zwykłych zdjęć krajobrazu w nowoczesnym asortymencie tapet można również znaleźć zdjęcia dzikich zwierząt, ptaków i ryb.

Jednak korzystanie z takich fototapet należy traktować z pewną ostrożnością, ponieważ nie są one odpowiednie do żadnych pomieszczeń i mogą wywoływać napięcie u ludzi o bogatej wyobraźni lub problemach z układem nerwowym. Na przykład dość ryzykowne jest umieszczenie na ścianie sypialni podwodnego świata lub pokoju dziecięcego - zdjęcia niedźwiedzia lub tygrysa. W takiej sypialni spanie nie będzie zbyt wygodne, a duży obraz z bestią może powodować podświadomy strach nawet u dość dużych dzieci.

Różnorodność pięknych widoków i artystycznego talentu profesjonalnych fotografów zapewniła kupującym fototapety z widokami natury najszerszym wyborem. Istnieje możliwość wyboru idealnej działki i koloru dla każdego pomieszczenia, mieszkalnego lub niemieszkalnego. Do hali biurowej lub kliniki medycznej, do instytucji edukacyjnej lub klubu dla dzieci, do sypialni lub kuchni, do holu małego mieszkania lub do przestronnego holu.Wymiary pomieszczenia i jego pełnia decydują o wielkości i kształcie fototapety. Pożądane jest, aby większość rysunku była otwarta, w przeciwnym razie utracone zostanie znaczenie takiej dekoracji pokoju.

Ponadto należy zauważyć, że wąskie, pionowo ułożone zdjęcia sprawiają, że małe pomieszczenia są wizualnie bardziej przestronne, a duże, przeciwnie, są nieco mniejsze i węższe. Z drugiej strony szerokie poziome tapety nadają średniej lub dużej przestrzeni wizualną przestrzeń podobną do okna panoramicznego.Wyspecjalizowane firmy oferują usługę drukowania fototapet na podstawie zdjęć dostarczonych lub wybranych przez klienta. Do tego celu nadają się jednak tylko obrazy wysokiej jakości, w przeciwnym razie rozdzielczość będzie niewystarczająca, a powiększenie sprawi, że obraz będzie zamazany, niewyraźny. Gotowe tapety są wykonane ze zdjęć o bardzo wysokiej jakości, wykonanych przez wykwalifikowanych fotografów na profesjonalnym sprzęcie i wydrukowanych z uwzględnieniem cech obrazu i kształtu obrazu.Wśród projektantów dystrybuowanych jest kilka najpopularniejszych motywów fototapet przedstawiających naturę.

Kwiaty, kwitnące drzewa

Prawie uniwersalne rozwiązanie do pomieszczeń mieszkalnych, odpowiednie do sypialni, pokoju dziecięcego, kuchni itp. Istnieją jednak również opcje. Na przykład obrazy o dużych kolorach z przewagą żółtego, pomarańczowego i czerwonego lepiej nadają się do kuchni, ponieważ kolory te mają pozytywny wpływ na apetyt, ponieważ efekt jedzenia zależy od komfortu doznań.

Tutaj, w sypialni lub pokoju osobistym młodej dziewczyny, zdjęcia kwiatów w pastelowych kolorach, a może nawet zimnych, będą wyglądać dobrze: miękkie odcienie różu, błękitu, beżu, żółci i zieleni.

Tutaj nawiasem mówiąc, będzie trochę rozmycia konturów, gdy część obrazu lub cały obraz wygląda jak w lekkiej mgle. Takie miękkie i delikatne kwiaty tworzą atmosferę komfortu, spokoju i spokoju, mają dobry sen i dobry nastrój.Na przykład w sypialni dorosłych małżeństwo będzie wyglądać dobrze w kwiatach polnych lub ogrodowych w bardziej żywych kolorach: bujne róże i storczyki, zakątek kwitnącego wiosennego sadu jabłkowego, zbliżenia chabrów na tle złotej pszenicy. Dla pokoju lub salonu odpowiednie jest również zdjęcie „Kwiaty”, ale tutaj nie zaleca się angażowania w duże obrazy, ponieważ będą one zbytnio skupiać się na sobie.Zbiorniki i wodospady

Obrazy stawów na tapetach fotograficznych zapewniają wnętrzu chłód i świeżość niezależnie od tego, czy obraz przedstawia niekończące się krajobrazy, małą zatokę czy zarośnięty wodą las. Dlatego w kuchni, przedpokoju lub korytarzu takie wykończenie byłoby bardziej odpowiednie niż w sypialni. I lepiej nie umieszczać obrazów ogromnego burzliwego wodospadu, morskiej burzy ani jasnego słonecznego dnia, oślepiając blask słońca na falach.

Zdjęcia podwodnego świata lub akwarium mogą być również bardzo atrakcyjne, a jeśli jest tam dużo jasnych i ciepłych kolorów, to będą one pasować do projektu korytarza, kuchni, pokoju nastoletniego chłopca.

Malowidła ścienne z wodospadami wyglądają szczególnie dobrze w halach i korytarzach, ale mogą również ozdobić pokój zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Las, zalesione góry

Jednym z najwygodniejszych psychologicznie tematów fototapet przedstawiających naturę jest las i wszystko, co z nim związane. Rosyjska przyroda jest bardzo dobrze reprezentowana w tej kategorii fototapety: ponure lasy świerkowe, lekkie i przewiewne brzozowe gaje, smukłe sosny, obrzeża lasu zalane jasnym słońcem z dojrzewającymi truskawkami i małymi zwierzętami leśnymi.

Czasami wizerunki lasu są uzupełniane figurami zwierząt, co daje spokojny dynamizm i wyjątkową ekspresję krajobrazu leśnego. Z tej kombinacji jest inny rodzaj fototapety „Natura” - tapeta ze zwierzętami.

Zwierzęta

Powinno to obejmować tapetę ze zdjęciami, gdzie zwierzęta lub ptaki zajmują pierwszy plan i skupiają uwagę na sobie. Zdjęcie jest zazwyczaj tak wysokiej jakości, że pojawia się efekt obecności zwierzęcia w pobliżu. Ale jeśli cenisz egzotykę, romans dzikiej przyrody, po prostu kochaj zwierzęta, ale nie cierpisz na nadmierną wrażliwość - to jest opcja dla ciebie.

Do wyboru jest także fototapeta ze zwierzętami: psy, koty, konie. Takie tapety świetnie ozdobią pokój dziecka i stworzą przytulną atmosferę gry.

Góry, skały

Z reguły obrazy gór i obszarów górskich wyglądają malowniczo i romantycznie. Należy tylko pamiętać, że te cechy są słabo połączone z komfortem i poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego krajobrazy górskie lepiej nadają się do tych pomieszczeń, w których zazwyczaj nie śpią - sal, hal, klas itp. Ale słabe krajobrazy z zalesionymi wzgórzami lub obraz pięknej wioski we włoskich górach mogą nadawać się do sypialni.

Prerie, step

Być może najbardziej skromny pod względem rozwiązań kolorystycznych, rodzaj fototapety w stylu „Natura”. Dominują w nim beżowe, szaro-zielone, brązowe odcienie i zachęcająca głębia otwartej przestrzeni. Specyfiką tego typu tapet jest dobra kompatybilność z meblami w nowoczesnym stylu i zaakcentowanym spokoju.

Nieco więcej o wyborze

Fabuła i tematyka mają duże znaczenie, ale najważniejsza jest kompatybilność projektu fototapety z wystrojem i oświetleniem. W przeciwieństwie do innych rodzajów tapet, tapety stają się bardzo ważne, czasami główną częścią wnętrza. Są zbyt jasne i wyraziste, dzięki czemu można wybrać dowolny jasny obraz bez wcześniejszego zastanowienia się, jak harmonijnie pasuje do całego zespołu.

I powinieneś wiedzieć, że z pomocą fototapety możesz z powodzeniem ukryć niektóre szczegóły sytuacji. Na przykład drzwi do pomieszczenia pomocniczego lub drzwi szafy wnękowej, pomalowane w odcieniu ściany, obok krajobrazu będą prawie niezauważalne.