Projektant mebli w stylu Loft do kuchni, przedpokoju i salonu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Meble w stylu loft - industrialny szyk (55 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Meble w stylu loft to świetny pomysł dla tych, którzy lubią łączyć starożytność i nowoczesność. Ten kierunek pozwala uczynić wnętrze różnorodnym, niezwykłym i wyjątkowym. W stylu loft wszelkie zarysowania lub chropowatości mebli nie będą wadą, ale idealnie uzupełnią cały obraz.


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-2


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto.jpeg">


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-3


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-4


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-5


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-7


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-8


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-9


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-10


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-11


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-12


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-15


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-16

Co idealnie pasuje do wnętrza?

Jako meble do salonu jest idealny stolik kawowy, wykonany z drewnianych palet. Dobrym rozwiązaniem byłyby również meble ze starych szorstkich desek. Spośród nich można zrobić stojak lub szafkę, zagłówek lub sofę. Styl loft charakteryzuje się niezwykłymi obiektami, takimi jak stojak lub półki, które nie mają drzwi. Mogą być wykonane z wszystkiego, z drewna lub metalu.


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-17


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-2.jpeg">


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-18


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-19


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-20


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-21


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-23


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-24


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-25


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-26


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-27


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-28

Wybierając ten styl, musisz wziąć pod uwagę dostępne odmiany: naturalny styl loftowy i sztuczny.


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-30


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-31


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-32


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-34


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-35


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-36

Wydawałoby się, jaka jest różnica? I to jest niezbędne.

Naturalne poddasze obejmuje projektowanie dawnego magazynu lub pomieszczeń przemysłowych, to znaczy bez zmian, mebli i umieszczonych w gołych ścianach. Głównym celem tego pokoju jest istota pokoju, a nie jego szczegóły.

Sztuczne poddasze można tworzyć niezależnie. Może być wydany w dowolnym mieszkaniu lub domu. Będzie to wymagało specjalnych atrybutów odpowiadających wybranemu stylowi.


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-37


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-38


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-39


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-40


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-41

Wyposażenie wewnętrzne

Charakterystyczną cechą stylu są rozmiary. Pokój musi być duży i przestronny: wysokie sufity i duże okna. Zazwyczaj jest zaprojektowany jako pojedyncza jednostka, za pomocą podziału na strefy, co odróżnia łazienkę, sypialnię i pomieszczenie gospodarcze. Jako „separator” są elementy wewnętrzne, ekrany i inne.


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-42


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-43

Oddzielnie możesz wybrać kuchnię w stylu poddasza. Zazwyczaj łączy się z jadalnią i salonem. Dobrym rozwiązaniem byłoby zbudowanie korytarza, takiego jak kuchnia, jadalnia i salon. Do zagospodarowania przestrzennego jest zwykle używany pasek. Meble do kuchni w stylu loftu powinny mieć metalowe ramy, rury, talerze, zabytkowe przedmioty, a nawet żeliwo.


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-44


mebel-v-stile-loft-industrialnij-shik-55-foto-45

Ten styl można porównać z minimalizmem. Istotną różnicą jest jednak wielkie wyrafinowanie, które posiada loft. W salonie można umieścić tylko jedną sofę, ale już przyciągnie uwagę wszystkich dzięki niezwykłemu rozwiązaniu projektowemu.

Meble w stylu loftu muszą koniecznie łączyć różne trendy stylistyczne nowoczesności i starożytności. Musisz połączyć drewno, szkło, metal i wiele innych. Bez takich rzeczy jest mało prawdopodobne, aby stworzyć jasny i wyjątkowy projekt. Na tym zbudowano całe poddasze.

Projekt wymaga obecności otwartej przestrzeni, pustej przestrzeni. Ściany nie muszą być pomalowane i oczyszczone z kurzu, można po prostu przykryć bezbarwnym lakierem lub udekorować cegłami. Korytarze są zazwyczaj połączone z pokojem dziennym i stanowią jeden cały pokój. Czasami mogą być strefowane przez dowolny obiekt, na przykład szafę lub stojak.

Najważniejszą rzeczą jest oszczędzanie wolnego miejsca, jak w każdym obiekcie przemysłowym. Meble powinny być minimalną ilością, tylko najbardziej potrzebne, w salonie na poddaszu będzie dość kanapa, kilka foteli, stół i stojak, w przeciwnym razie można umieścić ozdoby.

Beton, cegła i bielenie - to jest idealne rozwiązanie dla tego stylu. Wybrane kolory powinny być monochromatyczne: szary, biały, beżowy. Kolor mebli należy połączyć z wykończeniem i podłogą. Oddzielna uwaga zasługuje na fartuch w kuchni, może to być dachówka pokryta kolorem chromu, a także cegła. Podłoga i fartuch mogą być wykonane z tego samego materiału i tego samego muru.

Kolor powinien być lekki, dzięki czemu można wizualnie zwiększyć przestrzeń. Sufit można ozdobić drewnianymi belkami lub metalowymi rurami. Podłogi laminowane lub parkietowe nadają się na podłogę, najlepiej w kolorze matowym, dzięki czemu powstaje uczucie surowości. Możesz także użyć płytek podobnych do kamienia.

Ogólnie rzecz biorąc, obecność zasłon jest opcjonalna. Ale to nie jest zbyt wygodne, więc w stylu loftu możesz zrobić mały wyjątek i zawiesić japońskie zasłony, długie oczka lub rolety. Materiałem na zasłony jest bawełna, organza, jedwab. Kolor powinien być biały, szary lub inne światło.

Pin
Send
Share
Send
Send