Projektant mebli w stylu Loft do kuchni, przedpokoju i salonu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Meble w stylu loft - industrialny szyk (55 zdjęć)

Meble w stylu loft to świetny pomysł dla tych, którzy lubią łączyć starożytność i nowoczesność. Ten kierunek pozwala uczynić wnętrze różnorodnym, niezwykłym i wyjątkowym. W stylu loft wszelkie zarysowania lub chropowatości mebli nie będą wadą, ale idealnie uzupełnią cały obraz.Do produkcji wnętrz w tym stylu najczęściej używana jest skóra, plastik, drewno i różne opcje na tekstylia. Wszystkie meble mają imponujący rozmiar, co jest cechą stylu. Kolejnym elementem wyróżniającym są koła, które są obecne na stołach, krzesłach, sofach i innych elementach wyposażenia wnętrz.Upewnij się, że masz szorstkie detale, na przykład stół na żelaznych nogach, który będzie idealnie połączony ze starą, porysowaną sofą. Ręcznie wykonane detale idealnie wpasują się w stylistyczny wystrój pokoju. Może to być przykrycie na krześle lub własne zdjęcie.Co idealnie pasuje do wnętrza?

Jako meble do salonu jest idealny stolik kawowy, wykonany z drewnianych palet. Dobrym rozwiązaniem byłyby również meble ze starych szorstkich desek. Spośród nich można zrobić stojak lub szafkę, zagłówek lub sofę. Styl loft charakteryzuje się niezwykłymi obiektami, takimi jak stojak lub półki, które nie mają drzwi. Mogą być wykonane z wszystkiego, z drewna lub metalu.W takim przypadku przedmioty osobiste są przechowywane w osobnych pomieszczeniach. Możesz zrobić małą spiżarnię lub garderobę. Doskonałym rozwiązaniem byłoby przechowywanie rzeczy w skrzyniach lub walizkach. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, z powodzeniem wpasuje się w ogólny styl pomieszczenia.Styl Loft

Wybierając ten styl, musisz wziąć pod uwagę dostępne odmiany: naturalny styl loftowy i sztuczny.Wydawałoby się, jaka jest różnica? I to jest niezbędne.

Naturalne poddasze obejmuje projektowanie dawnego magazynu lub pomieszczeń przemysłowych, to znaczy bez zmian, mebli i umieszczonych w gołych ścianach. Głównym celem tego pokoju jest istota pokoju, a nie jego szczegóły.

Sztuczne poddasze można tworzyć niezależnie. Może być wydany w dowolnym mieszkaniu lub domu. Będzie to wymagało specjalnych atrybutów odpowiadających wybranemu stylowi.


Wyposażenie wewnętrzne

Charakterystyczną cechą stylu są rozmiary. Pokój musi być duży i przestronny: wysokie sufity i duże okna. Zazwyczaj jest zaprojektowany jako pojedyncza jednostka, za pomocą podziału na strefy, co odróżnia łazienkę, sypialnię i pomieszczenie gospodarcze. Jako „separator” są elementy wewnętrzne, ekrany i inne.Oddzielnie możesz wybrać kuchnię w stylu poddasza. Zazwyczaj łączy się z jadalnią i salonem. Dobrym rozwiązaniem byłoby zbudowanie korytarza, takiego jak kuchnia, jadalnia i salon. Do zagospodarowania przestrzennego jest zwykle używany pasek. Meble do kuchni w stylu loftu powinny mieć metalowe ramy, rury, talerze, zabytkowe przedmioty, a nawet żeliwo.Ten styl można porównać z minimalizmem. Istotną różnicą jest jednak wielkie wyrafinowanie, które posiada loft. W salonie można umieścić tylko jedną sofę, ale już przyciągnie uwagę wszystkich dzięki niezwykłemu rozwiązaniu projektowemu.

Meble w stylu loftu muszą koniecznie łączyć różne trendy stylistyczne nowoczesności i starożytności. Musisz połączyć drewno, szkło, metal i wiele innych. Bez takich rzeczy jest mało prawdopodobne, aby stworzyć jasny i wyjątkowy projekt. Na tym zbudowano całe poddasze.

Projekt wymaga obecności otwartej przestrzeni, pustej przestrzeni. Ściany nie muszą być pomalowane i oczyszczone z kurzu, można po prostu przykryć bezbarwnym lakierem lub udekorować cegłami. Korytarze są zazwyczaj połączone z pokojem dziennym i stanowią jeden cały pokój. Czasami mogą być strefowane przez dowolny obiekt, na przykład szafę lub stojak.

Najważniejszą rzeczą jest umiejętne połączenie starego i nowego, aby podkreślić prostotę i wyjątkowość stylu. Porównanie starych mebli ze stylowymi i nowymi nie jest bardzo proste, ale jest to jedyny sposób na odtworzenie wnętrza snu. Designerskie meble również pasują do wnętrza. Tutaj możesz znaleźć wiele opcji kolorów i obiektów.

Jak wybrać meble w stylu loftu?

Najważniejszą rzeczą jest oszczędzanie wolnego miejsca, jak w każdym obiekcie przemysłowym. Meble powinny być minimalną ilością, tylko najbardziej potrzebne, w salonie na poddaszu będzie dość kanapa, kilka foteli, stół i stojak, w przeciwnym razie można umieścić ozdoby.

Loft kuchenny musi być funkcjonalny i ekologiczny. Technika jest lepsza do wbudowania, więc możesz zaoszczędzić więcej wolnego miejsca. Pod względem koloru wszystko powinno być w kolorze: zarówno meble, jak i urządzenia. Doskonałym dodatkiem będzie blat barowy, w pobliżu którego będą wyglądały plastikowe krzesła z metalową ramą. Możesz łączyć klasykę i nowoczesność.

Jeśli pozwala na to miejsce, lepiej kupować urządzenia w dużych rozmiarach, jak w restauracjach. Kuchnia powinna mieć jak najwięcej otwartych półek i szaf.

Najważniejsze są meble do wybranego stylu, tworzą akcenty. Wielu natychmiast zaczyna szukać designerskich mebli, nawet nie myśląc, że prawdziwe loft to niezwykłe i często ręcznie robione przedmioty wewnętrzne.

Takie meble muszą być podobne do tych używanych w magazynach lub pomieszczeniach przemysłowych. Stół może mieć metalowe nogi, a sofa - drewniane podłokietniki. Możesz wybrać nowoczesne meble tapicerowane, które można ozdobić dowolną ręcznie wykonaną narzutą. Nie jest konieczne, aby było idealnie gładkie, można uszyć kilka kawałków tkaniny lub wyciąć kawałek tkaniny.

Nie jest konieczne, aby wszystkie meble były wykonane z drewna lub metalu. Wystarczyłoby kilka przedmiotów, na przykład, aby użyć słupków lub starych szaf, skrzyń lub walizek, antycznych foteli lub kilku elementów wnętrza.

Dużą uwagę należy zwrócić na obiekty, którymi można strefować pokój. Może to być sofa, stojak, stojak lub ekran. Ważne jest, aby pamiętać, że meble przede wszystkim muszą być funkcjonalne, a następnie dekoracyjne.

Dekoracja pokoju

Beton, cegła i bielenie - to jest idealne rozwiązanie dla tego stylu. Wybrane kolory powinny być monochromatyczne: szary, biały, beżowy. Kolor mebli należy połączyć z wykończeniem i podłogą. Oddzielna uwaga zasługuje na fartuch w kuchni, może to być dachówka pokryta kolorem chromu, a także cegła. Podłoga i fartuch mogą być wykonane z tego samego materiału i tego samego muru.

Kolor powinien być lekki, dzięki czemu można wizualnie zwiększyć przestrzeń. Sufit można ozdobić drewnianymi belkami lub metalowymi rurami. Podłogi laminowane lub parkietowe nadają się na podłogę, najlepiej w kolorze matowym, dzięki czemu powstaje uczucie surowości. Możesz także użyć płytek podobnych do kamienia.

Zasłony jako dodatek do stylu

Ogólnie rzecz biorąc, obecność zasłon jest opcjonalna. Ale to nie jest zbyt wygodne, więc w stylu loftu możesz zrobić mały wyjątek i zawiesić japońskie zasłony, długie oczka lub rolety. Materiałem na zasłony jest bawełna, organza, jedwab. Kolor powinien być biały, szary lub inne światło.

Styl Loft to połączenie niekompatybilności, w której nadal można połączyć klasykę i nowoczesność. Ogromna przestrzeń, imponujące rozmiary mebli i wiele jasnych kolorów - to cechy charakterystyczne wnętrza, które uczynią go indywidualnym.