Jak ukryć rury gazowe w kuchni, kanalizacji w łazience pod kafelkami, ogrzewanie w prywatnym domu lub w mieszkaniu na korytarzu, jak pięknie przebrać - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Jak ukryć rury kanalizacyjne i grzewcze: porady ekspertów (26 zdjęć)

Większość ludzi podczas prac remontowych w pokoju zastanawia się, jak ukryć rury grzewcze w prywatnym domu lub w ich mieszkaniu.W czasach ZSRR wszystkie rury grzewcze, kanalizacyjne i wodne były montowane metodą otwartą. Oznacza to, że rury grzewcze w pokoju lub w kuchni zostały ułożone wzdłuż ścian i nikt nawet nie próbował ich ukryć.

Obecnie znaczący postęp w dziedzinie technologii, a także wykorzystanie nowoczesnych materiałów umożliwiają zaprojektowanie całego systemu komunikacyjnego metodą zamkniętą, gdy rury polipropylenowe układane są w specjalnych skrzynkach (rowkach) lub za specjalnymi fałszywymi ścianami.W artykule znajdziesz odpowiedzi na kilka pytań:

 • jak ukryć rury w toalecie;
 • jak ukryć rury w kuchni;
 • jak ukryć rury w korytarzu;
 • jak ukryć rury kanalizacyjne w łazience;
 • jak ukryć rurę przed kapturem.

Jak zbadać sytuację w pokoju?

Aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla ukrytego rodzaju okablowania, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przeprowadzenie szczegółowej analizy pomieszczenia, zapoznanie się ze schematem komunikacji, a także miejsc, w których znajdują się urządzenia hydrauliczne.Jeśli pomieszczenia w twoim mieszkaniu są wyposażone w metalowe rury, zaleca się zastąpienie ich roślinami polipropylenowymi, ponieważ mają one lepszy zestaw właściwości niż pierwsze:

 • nie wymagają stosowania farby w celu ochrony powierzchni przed działaniem środowiska zewnętrznego;
 • jest doskonała izolacja termiczna;
 • nie jest narażony na korozję lub niebezpieczne chemikalia.Zanim dowiesz się, jak ukryć rurę gazową w kuchni lub jak ukryć rury w łazience pod płytką lub w toalecie, musisz zwrócić uwagę na fakt, że takie pokoje mają kilka ważnych cech:

 • małe rozmiary;
 • uważane za miejsce, w którym znajdują się piony typu centralnego;
 • mają wysoki stopień wilgotności;
 • może podlegać częstym zmianom temperatury;
 • mają splątany układ ze względu na obecność wielu instalacji wodociągowych.Jeśli chcesz ukryć rury w łazience lub toalecie, ale ważne jest, aby te pokoje były wygodne, nowoczesne i stylowe, to podczas pracy kamuflażu musisz przestrzegać pewnych zasad:

 1. Aby uniknąć przecieków, należy użyć stałych rur wykonanych z propylenu, ponieważ punkty połączenia są najbardziej zawodnymi elementami każdej konstrukcji;
 2. Wiele instalacji (zawory odcinające, liczniki domowe) muszą być wyposażone w swobodny dostęp;
 3. Aby zapobiec wystąpieniu kondensacji, konstrukcje rurowe powinny być pokryte mieszanką izolacyjną;
 4. Dozwolone jest stosowanie tylko tych elementów stawu, które powstają na bazie surowców, które są używane do rur;
 5. Ważne jest, aby zapewnić klapy inspekcyjne dla punktów połączeniowych i specjalnych zaworów.

Metody ukrywania rur w pokoju

Jak ukryć rurę gazową w kuchni lub ogrzewanie rur w łazience we właściwy sposób?Aby ukryć rury grzewcze w mieszkaniu, musisz użyć jednej z trzech głównych metod:

 1. Pudełka do płyt gipsowo-kartonowych;
 2. Pokrycie panelami z tworzywa sztucznego;
 3. Korzystanie z bram.

Konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych

Mówiąc o tym, jak ukryć rurę kanalizacyjną, a także o ogrzewaniu, przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych, ważne jest, aby powiedzieć, że jest to dość łatwe w użyciu, ponieważ jest lekkie i dobrze cięte.

Kiedy prace instalacyjne dobiegną końca, konstrukcja może być wystawiona na wyłożoną kafelkami okładzinę lub przyklejona za pomocą tapety zabezpieczonej przed wilgocią.

Zaleca się stosowanie tylko tego rodzaju materiałów odpornych na wilgoć.

Ważne jest, aby pamiętać, że rury ukryte w rogu i ukryte przed oczami zawsze będą wyglądać pięknie i elegancko, dlatego wielu właścicieli apartamentów stara się usunąć te konstrukcje ze strefy widoczności.

Po pierwsze, wokół zainstalowanych rur wykonanych z polipropylenu znajduje się montaż ramy wykonanej na bazie metalu lub drewna, która jest przymocowana do ściany za pomocą wkrętów samogwintujących. Po określeniu jego rozmiaru, zgodnie z którym do cięcia płyt gipsowo-kartonowych przygotowywany jest nóż biurowy lub piła do metalu. Ważne jest również, aby pamiętać, że otwory inspekcyjne muszą pozostać.

Rzeźbiona struktura płyty gipsowo-kartonowej jest przymocowana do samej ramy również za pomocą gwoździ samogwintujących. W końcowym etapie prac GKL poddawany jest obróbce gruntowej, po której wykańczanie odbywa się na podstawie użytych materiałów.

Panele PCV

Główną różnicą między arkuszami z tworzywa sztucznego a płytami gipsowo-kartonowymi jest to, że te pierwsze nie wymagają środków hydroizolacyjnych, ponieważ mają 100% ochronę przed wilgocią.

Podobnie jak w pierwszej wersji, na samej ramie montowane są panele typu PVC, zbudowane według podobnej zasady. Następnie prace instalacyjne są wykonywane w następujący sposób: panele z tworzywa sztucznego są cięte w celu uzyskania niezbędnych wymiarów, a zatem są mocowane do samej ramy za pomocą zszywacza do montażu lub małych śrub. Następnie każda szczelina typu montażowego jest poddawana smarowaniu za pomocą szczeliwa.

Strobowanie ścian

Pierwszą rzeczą do zrobienia na powierzchni ściany jest zainstalowanie znaczników, zgodnie z którymi stroboskop sam przejdzie. Jeśli istnieje potrzeba instalacji produktów polipropylenowych, przez które przepływa gorąca woda, wówczas wymiary kurtyny nie powinny przekraczać dziesięciu do dwudziestu milimetrów, ponieważ produkty z tworzyw sztucznych, w przypadku oddziaływania na nie, wysokie temperatury zaczynają wzrastać.

Następnie za pomocą szlifierki wykonuje się wycinanie zbędnego betonu i instaluje się rury w już utworzonych kanałach, a następnie mocuje za pomocą specjalnych typów mocowań. W końcowej fazie odbywa się proces dekoracji samych stroboskopów.

Ukrywanie rur systemu grzewczego

Aby wykonać prace instalacyjne na rurach maskujących, produkty metalowe muszą być dokładnie oczyszczone z poprzedniej powłoki, a następnie ponownie pomalowane w wymaganym kolorze.

Po wyschnięciu farby konstrukcja jest owinięta materiałem dekoracyjnym. Jeśli istnieje potrzeba ukrycia pionów w kuchni, lepiej byłoby przykryć je meblami (na przykład małą szafą z drzwiami). Jeśli w kuchni znajduje się gazowy podgrzewacz wody, można go zamontować w szafce o podobnej próbce. W tym przypadku jego wymiary muszą przekraczać wymiary samej kolumny. Jest to konieczne, aby mieć dostęp do każdego pojedynczego elementu systemu. Pozwoli to uniknąć wycieku. Jeśli konstrukcja jest wbudowana w ścianę, mogą wystąpić pewne ograniczenia w pracy, ponieważ poziome cieniowanie w budynku typu panelowego jest zabronione.