Szafka promieniowa z nadrukiem fotograficznym w przedpokoju, wypełnieniu, wypukłym narożniku lub wklęsłym w sypialni lub salonie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szafy promieniowe - nowa geometria domu (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wartość tradycyjnej garderoby w nowoczesnych mieszkaniach jest trudna do przecenienia. Jednak w meblach pojawiają się nowe formy i linie, stosowane są różne technologie obróbki powierzchni. Znajome obiekty uzyskują oryginalny wygląd, zmieniają geometrię pomieszczenia. Radialne szafy i przegrody stworzyły cały kierunek projektowania wnętrz - promień online.


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-2

Zalety szaf przesuwnych typu radialnego

 • Kompaktowość - racjonalnie wykorzystuje przestrzeń pomieszczenia i oszczędza miejsce - nie wymaga miejsca na otwieranie drzwi. Różnorodna liczba przesuwnych konstrukcji (jedno-, dwu-, trzydrzwiowych) ułatwia dostęp do rzeczy leżących na półkach.


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-5


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-6

 • Wszechstronność - możesz wybrać meble pasujące do pokoi dziecięcych, szafek, korytarzy, salonów lub sypialni.

Lokalizacja półek i biur jest uporządkowana zgodnie z życzeniami i preferencjami właścicieli. W oddzielnych sekcjach wewnątrz projektu można umieścić sprzęt gospodarstwa domowego, umieścić sprzęt sportowy lub nawet wyposażyć kompaktowe miejsce pracy. Szuflady pożądane, aby zamówić strukturę siatki - zapewni to naturalną wentylację rzeczy.

Wizualna zmiana geometrii pomieszczenia - narożna szafka o bokach o różnych długościach może wizualnie uczynić kwadratowy pokój prostokątnym.


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-9


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-10

Projekty szaf: rodzaje, zalety i wady

Na rynku mebli oferowane są dwa rodzaje szaf.

 • Produkt szafkowy - oddzielna jednostka mebli, posiadająca tylne i boczne ściany, dach, spód, fasady. Zalety: projekt można przesuwać po pokoju, instalować w dowolnej części pomieszczenia, wygodnie jest wykonać wysokiej jakości zespół konstrukcji i starannie dopasować drzwi. Wady: potrzeba więcej materiałów do produkcji, wewnętrzna objętość produktu jest spożywana przez ściany.
 • Wersja wbudowana - instalowana w niszach ściennych / gipsowo-kartonowych i całkowicie zajmuje przydzieloną przestrzeń. Plusy: brak kompletnego zestawu dachu / dna, ściany zmniejsza koszty budowy, możliwość instalacji w otworze o dowolnej wielkości. Cena produktu jest znacznie obniżona dzięki zamontowaniu metalowych prętów z przymocowanymi do nich koszami. Wady: szafka jest wykonana pod otworem o określonym rozmiarze; nie można go zmienić, ale można go zdemontować.


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-11


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-12

Zakres modeli szafek

Główną cechą szaf radialnych coupe - różnorodność form. Jeśli wybór projektu do korzystania z asymetrii, można wizualnie zmienić geometrię pokoju. W zależności od linii gięcia prowadnicy drzwi wyróżnia się następujące typy produktów:

 • wklęsły - optymalny wybór do aranżacji przestrzeni w narożnikach pomieszczenia. Modele te łagodzą geometrię pomieszczenia i nie zaśmiecają obszaru. Najbardziej odpowiednie opcje to zainstalowanie takiej garderoby w sypialni lub w przedszkolu. Takie meble nadają pomieszczeniu przytulności i okrągłości;
 • wypukła szafa praktyczna do zainstalowania w małym pomieszczeniu, ponieważ konstrukcja nie wykorzystuje dużej szerokości. Odpowiednią opcją jest zainstalowanie w korytarzu szafy promieniowej;
 • zakrzywione (naprzemienne typy wypukłe / wklęsłe). W przypadku tych modeli najbardziej odpowiednim miejscem do instalacji jest ściana. Optymalnie umieść połączoną szafę o promieniu w salonie. Meble te doskonale uzupełniają wnętrza pomieszczeń o średniej / dużej powierzchni.


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-13


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-14

Charakterystyka szaf: rodzaje mocowania drzwi i opcje dekoracji fasad

Drzwi konstrukcji składają się z ramy (aluminium / stal), do której włożona jest wstęga elewacji. Boczny pionowy bok ramy służy również jako uchwyt do przesuwania drzwi. Sekcje poruszają się, przesuwając rolki wzdłuż specjalnych prowadnic wzdłuż otworu konstrukcji. Mechanizmy do drzwi są wykonywane na zamówienie, ponieważ prowadnice mogą mieć różne promienie.

Stosowane są dwa rodzaje mocowania drzwi.

Górne zawieszenie

Prowadnica jest przymocowana do sufitu lub przymocowana do ściany. Zalety - obudowa promieniowa jest instalowana bez progów. Wadą jest to, że nie można go zainstalować w pomieszczeniach z sufitami podwieszanymi lub gipsowo-kartonowymi.

Głównym wymogiem dla materiału elewacyjnego jest zdolność do utrzymania danego zakrzywionego kształtu przez cały okres eksploatacji. Najbardziej popularne opcje skrzydeł to:

 • szkło akrylowe z technologią druku fotograficznego. Wybrane zdjęcia są drukowane na szerokoekranowej drukarce i zachowują ostre linie. Specjalny efekt uzyskuje się za pomocą specjalnych farb, które są polimeryzowane przez działanie ultrafioletu. W rezultacie obraz uzyskuje objętość wizualną światła. Radialna szafa z nadrukiem fotograficznym może nadać pomieszczeniu dynamiczny charakter lub nadać pomieszczeniu romantyczny nastrój;
 • zakrzywione płyty MDF (sprasowane trociny impregnowane żywicami węglikowymi). Płyty można dekorować za pomocą malowania, licowania, laminowania. Powierzchnia płótna jest błyszcząca / gładka lub imituje teksturę drewna, kamienia, skóry. Fasady z MDF - najlepsza opcja do szafek w przedszkolu. Lepiej dekorować powierzchnię naklejkami, które można zmieniać w miarę dorastania dziecka.
 • miłośnicy naturalnych, przyjaznych dla środowiska materiałów docenią płótno rattanowe / bambusowe;
 • szkło / lustra z barwieniem / piaskowaniem. Technologia tej metody opiera się na uderzeniu strumienia powietrza o wysokim ciśnieniu w powierzchnię wstęgi. Za pomocą artystycznego piaskowania stosuje się wzór. Przy stosowaniu kolorowego / głębokiego piaskowania tworzone są trójwymiarowe ozdoby i realistyczne rysunki. Pożądane jest stosowanie fasad z powierzchnią lustrzaną do szafek w korytarzu / korytarzu.


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-18


radiusnie-shkafi-kupe-novaya-geometriya-doma-20-foto-19

Pragnienie stworzenia przytulnej, wygodnej przestrzeni w mieszkaniu jest całkiem naturalne. Przy wyborze właściwego ustawienia zawsze uwzględniany jest styl wnętrza pokoju i jego przeznaczenie. Aby szafy z drzwiami promieniowymi doskonale uzupełniały wnętrze, lepiej skorzystać z usług projektanta. Ponieważ takie modele mebli są wykonywane na zamówienie, zaleca się kontakt z profesjonalnymi producentami mebli.

Pin
Send
Share
Send
Send