Modułowe meble w stylu Prowansji, wnętrza i designu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przedpokój w stylu prowansalskim: tajemnice designu (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Prowansja jest jednym z najbardziej miękkich i najprzyjemniejszych rodzajów dekoracji wnętrz. Pomimo pozornej prostoty, projekt w stylu Prowansji wymaga zastosowania znacznego wysiłku i szczególnej dbałości o szczegóły, aby stworzyć imponujące i eleganckie wnętrze.

Projekt małego korytarza w stylu prowansalskim jest interesującym i częściowo racjonalnym rozwiązaniem, ponieważ odświeżająca paleta kolorów, charakterystyczna dla tego kierunku, wizualnie zwiększa powierzchnię strefy wejściowej, czyniąc ją łatwiejszą i bardziej przestronną. Paleta kolorów Prowansji składa się z ciepłych, pastelowych odcieni: beżu, mięty, bladego różu, kremu, jasnoniebieskiego, stonowanego żółtego, oliwkowego, podczas gdy nie powinno być kontrastów. Głównym kolorem jest biały. Matowy czarny kolor pomoże podkreślić akcenty.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-5


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-6

Ozdobne obicia ścienne, jak tekstylia, wykonane w postaci małego dyskretnego wzoru: kolory, komórki, wąskie paski.

Sala w stylu prowansalskim nie toleruje ekscesów kolorystycznych: czerwony, terakota, bogate żółte lub zielone kolory mogą być używane tylko jako małe plamy. Zadaniem jasnych akcentów jest wyróżnienie się na beżowym lub białym tle, bez wpadania na siebie.

Podłoga powinna mieć kolor naturalnych materiałów: kamień, drewno, lekka cegła.

Po wykończeniu hali w stylu Prowansji wykorzystywane są tylko naturalne materiały: drewno, kamień, ceramika, metal. Laminat, plastik, linoleum nie jest dopuszczalne w tym kierunku. Wykończenie każdego rodzaju powierzchni ma swoje własne cechy.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-10


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-11

Ściany

Jako okładzina ścienna styl prowansalski nie zapewnia stosowania zwykłych tapet papierowych lub winylowych, ponieważ jest to sprzeczne z zasadami projektowania tego kierunku. Ściany są malowane, pokryte tynkiem dekoracyjnym, listwami i panelami drewnianymi, a także cegłą, kamieniem.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-12


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-13

Często stosowano kombinację tekstur i odcieni, przeważająca część z nich jest biała. Powłoka tynkowa, co do zasady, ulga.

Ze względu na fakt, że Provence zapewnia połączenie z rustykalnym motywem, jego główną atrakcją jest wykończenie powierzchni kilkoma zadrapaniami, zadrapaniami, które tworzą efekt antyku. Ściany nie powinny mieć idealnie płaskiej powierzchni, więc tynk często wygląda nieostrożnie, czasem z podglądającą cegłą lub kamieniem.

Drewniane panele ścienne z małymi zadrapaniami nadają wnętrzu sali wyjątkowego uroku.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-14


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-15

Prowansja oprócz drewna, kamienia, gipsu zapewnia dekorację ścian tkaninami. Klasyczne połączenie to tekstylne wykończenie z niewielkim dyskretnym wzorem i drewnianymi panelami. Oryginalność i francuski urok w holu dodają fresk przedstawiający prowincję lub fałszywe okno z widokiem na pola lawendy.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-16


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-17

Paul

Praktyczna i dostosowana do stylu podłoga, którą powinna mieć sala w stylu prowansalskim, to dachówka lub kamień. Lepiej jest, jeśli tekstura kamienia wskazuje na długotrwałą eksploatację, na przykład frytki i zadrapania. Jednocześnie możliwe jest łączenie układania płytek z drewnianą podłogą. Według kanonów Prowansji idealna jest stara deska parkietowa. Jeśli istnieje potrzeba aktualizacji parkietu, wystarczy nałożyć nową powłokę ochronną na płytę bez ingerencji w jej wygląd.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-18


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-19

Wybór mebli

Meble w hallu w stylu prowansalskim powinny mieć wszelkie detale czasu: mogą to być postrzępione skrzydła drzwi, nogi szafek, blat z pęknięciami, lekko popękana powłoka lakieru fasad i tak dalej. Aby meble były efektem antycznym, można użyć lakieru do craquelure. Jest nakładany na powierzchnię mebli, a następnie malowany. Po wysuszeniu powierzchnia pokryta jest małymi lub dużymi pęknięciami.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-20


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-21

Główne zasady wyboru mebli w sali w stylu prowansalskim są następujące:

  • Brak solidnych mebli. Idealnym rozwiązaniem jest mała, jasna komoda z eleganckimi metalowymi uchwytami. Nowoczesna szafa z lustrzanymi drzwiami rozwieje dyskomfort w wystroju sali w stylu Prowansji.
  • Obecność miniaturowej sofy wykonanej z drewna lub metalu z elementami kucia. Dodatkiem są tekstylne poduszki w ciemnym kolorze lub z małym kwiatowym ornamentem. Jeśli w hali jest bardzo mało miejsca, eleganckie drewniane krzesło lub stołek zmieści się dobrze.
  • Obecność podrobionych przedmiotów. Może to być elegancka rama na lustro, szafę i komodę, półki, klamki, uchwyty na klucze itp.
  • Drewniane drzwi wejściowe, przynajmniej od wewnątrz.
  • Otwarty wieszak na ubrania z metalowymi haczykami i otwartymi półkami, na których można umieścić pudełka z wikliny do przechowywania kapeluszy i akcesoriów.
  • Stojak na buty, ława.
  • Stojak na parasole.
  • Modułowa hala Provence składa się ze wszystkich niezbędnych elementów stylu. Jeśli obszar korytarza pozwala na dopasowanie wszystkich powyższych mebli, najlepiej kupić go w jednym zestawie, tak aby nie było zewnętrznych różnic między poszczególnymi przedmiotami.


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto.jpeg">


prihozhaya-v-stile-provans-sekreti-oformleniya-27-foto-22

Wystrój i oświetlenie

Ważnym elementem stylu prowansalskiego jest wystrój, którego obiekty odróżniają ten trend od pozostałych. Po pierwsze, to tekstylia: poduszki, dywany wykonane z naturalnych materiałów, miękkie siedzenia na ławkach i bankietach.

Pin
Send
Share
Send
Send