Płynna Tapeta Do Łazienki, Moistureproof Dekoracyjny Tynk, Może Być Używany - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płynna tapeta w łazience (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Do dekoracji ścian w łazience stało się tradycyjne zastosowanie płytek ceramicznych. Uznała się za niezawodny i trwały materiał i wydaje się, że nie można go zastąpić. Jednak technologia nie stoi w miejscu. Zróżnicowanie wnętrza pomoże w płynnym tapetowaniu w łazience, które powstają dzięki najnowszym osiągnięciom branży w dziedzinie materiałów budowlanych. Ich właściwości pozwalają rozszerzyć zakres takiej tapety i zmienić wygląd każdego pomieszczenia.


zhidkie-oboi-v-vannoj-komnate-20-foto


zhidkie-oboi-v-vannoj-komnate-20-foto-2

Pierwszy znajomy

Płynna tapeta to tynk, którego głównym składnikiem jest celuloza. Dała prawo do tego materiału zwanego tapetą. Dostarczane w postaci proszku. Kolor kompozycji zależy od użytego barwnika. Ponadto składa się z komponentów z bawełny i włókien tekstylnych. Również w kompozycji mogą być suche glony, kora drzewa, mika itp.

Dużą zaletą jest wybór różnych opcji dekoracji. Kiedy używasz zwykłej tapety, wybór jest jeden - kolor i jakość, którą kupiłeś, ale przed płynną tapetą szerokie pole do eksperymentów. Możesz zmieniać odcienie, bawić się kolorem.

Zanim zapytasz, czy można użyć płynnej tapety, lepiej wiedzieć, czym one są.

  • Podstawą tapet „jedwabnych” są włókna jedwabne. Są uważane za najwyższej jakości ze względu na długą żywotność i odporność na światło słoneczne. Ta powłoka jest bardzo droga.
  • Najbliższym konkurentem jedwabiu jest tapeta celulozowa. Są one znacznie gorsze pod względem jakości i wyglądu od jedwabiu, ale są najtańsze z całej linii materiałów.
  • Środkową opcją jest tapeta z jedwabiu i celulozy.

Wiele z nich, mimo że płynna tapeta do łazienki z powodzeniem stosowana w dekoracji wnętrz, preferuje sprawdzone materiały wykończeniowe. Chociaż pierwsze są łatwiejsze w pielęgnacji: brud, kurz, pleśń można łatwo usunąć z takiej powierzchni.

Pomimo tak niezwykłych właściwości płynna tapeta w łazience ma kilka wad:

  • Wysokiej jakości materiał odporny na wilgoć jest drogi.
  • Etap przygotowawczy jest dość pracochłonny. Aby utrzymać materiał mocno na ścianach, należy przejść przez kilka etapów: szpachlowanie małych pęknięć, szlifowanie, nakładanie podkładu. Jeśli przegapisz jeden rodzaj pracy, w końcu możesz uzyskać inny odcień na wykończeniu lub nawet cała powierzchnia pokryta zostanie plamami.
  • Wymaga cierpliwości i minimalnego doświadczenia z narzędziem takim jak kielnia.
  • Istnieje duże prawdopodobieństwo fałszerstwa. Jakość materiału objawi się dopiero po przygotowaniu mieszaniny i nałożeniu na ścianę.

Cały proces dzieli się na kilka etapów: przygotowanie ścian, przygotowanie rozwiązania, zastosowanie płynnej tapety.

Przygotowanie ściany

  1. Usunięto gwoździe, śruby, kołki, a także metalowe i plastikowe elementy osadzone.
  2. Wszystkie defekty, doły, dziury i małe zagłębienia większe niż 2 mm są usuwane.
  3. Powierzchnia ścian jest zagruntowana standardowym podkładem o głębokiej penetracji. Stosuje się w 2-3 dawkach z przerwą 3 godzin.

Pin
Send
Share
Send
Send