Hamak dla kota na baterii, jak zrobić to z rękami z domem i skrobakiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Hamak dla kota: jak zrobić własne ręce? (56 zdjęć)

Kapryśność kota jest znana wszystkim - czasem nawet najpiękniejszy dom z punktu widzenia osoby, puszyste fuzje są ignorowane, wolą spać na podłodze, na łóżku, w pudełku spod lodówki. Aby tego uniknąć i nie wpaść na śpiącego kota w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, należy zwrócić uwagę na hamaki kota.Dlaczego hamak?

Hamak dla kotów ma szczególne zalety, które czynią go bardziej uwodzicielskim zarówno dla ludzi, jak i dla ich zwierząt.W przeciwieństwie do ludzi dla kotów ważne jest, aby łóżko idealnie pasowało do kształtu ciała. Miękkie łóżko doprowadzi do krzywizny kręgosłupa u ludzi, ale dla kota będzie to najbardziej wygodna i wygodna opcja. W tym sensie najlepiej nadaje się hamak.

Hamak można łatwo umieścić w odosobnionym miejscu. Jeśli kot z jakiegoś powodu go nie lubi, możesz łatwo przenieść go w inne miejsce. Pod krzesłem lub pod stołem, na akumulatorze lub pod samym sufitem - bo hamak wszędzie jest dość przestronny.

Hamak dla kotów własnymi rękami, aby uczynić go bardzo łatwym, nie potrzebują dużego doświadczenia ani konkretnej wiedzy. Wystarczająca dokładność i cierpliwość.


Istnieje wiele opcji hamaka. Do najprostszych z nich potrzebny jest tylko kawałek materiału i nić z igłą.


Co to powinno być?

Aby nie tylko polubić hamak kota, ale także aby był funkcjonalny, powinieneś przestrzegać prostych zasad:

 • aby zmierzyć rozmiar hamaka o wielkości kota - dla małego kotka nie powinien być zbyt duży, dla dużego kota - zbyt mały i zawodny;
 • używać tkaniny, która nie elektryzuje - najlepiej jest ją przyciąć starą gęstą tkaniną (taką jak denim), która jest w stanie wytrzymać ciężar zwierzęcia;
 • weź pod uwagę gusta zwierzaka - dla kota, który lubi spać w szafie, hamak powinien być wysoki, a dla kota, który preferuje zaciszne miejsce i zmierzch, ciepło i komfort.

Ponadto zastanawiając się, jak zrobić hamak dla kota, musisz wiedzieć, jakie są hamaki.Zawieszony

W tym przykładzie wykonania hamak jest przymocowany do krzesła, stołu lub ściany za pomocą karabińczyków lub kleju. Różnią się mobilnością, prostotą produkcji.

Na ramie

W tym przykładzie wykonania, wraz z hamakiem, wykonuje się metalową lub drewnianą ramę, na której będzie się rozciągać. Utrudnianie ich, ale można umieścić w dowolnym miejscu w domu.Możesz postawić hamak:

 • Pod sufitem - ale musisz zapewnić rodzaj drabiny, aby kot mógł się do niej wspiąć. Takie rozwiązanie nie jest odpowiednie dla starszych i bardzo młodych zwierząt.
 • Pod krzesłem - najłatwiejsza opcja, ale aby przesunąć krzesło po tym nie będzie.
 • Akumulator jest najlepszym pomysłem z punktu widzenia każdego kota (nawet lepiej niż kotka z hamakiem). Ciepłe, przytulne, miękkie. Przegrzanie może jednak powodować przeziębienie i suche włosy. Ponadto, jeśli zwierzę ma choroby przewlekłe, warto najpierw skonsultować się z weterynarzem.
 • Na ścianie jest prosta, dobra do domu, gdzie przestrzeń jest zbyt mała.

Ostateczne umieszczenie zależy wyłącznie od upodobań kota i życzeń właściciela. Dobrze jest mieć pazura w pobliżu.


Jak zrobić?

Aby zrobić najprostszy hamak, będziesz potrzebować:

 • kwadratowy przekrój tkaniny - jego rozmiar powinien być taki, aby kot mógł leżeć na nim, wyciągnięty;
 • nić, igła;
 • wstążki z grubej tkaniny;
 • karabinki lub rzepy.

Produkcja zajmie nie więcej niż pół godziny.
 1. Szczotkować brzegi tkaniny, aby się nie kruszyły.
 2. We wszystkich czterech rogach szyj wstążki, aby się nie zsunęły.
 3. Na każdą taśmę szyj karabinek lub rzep.

Wynik można zawiesić pod stołem lub pod krzesłem. Przy pewnej ilości fantazji liczba odpowiednich miejsc w ogóle dąży do nieskończoności.Aby stworzyć nieco bardziej skomplikowaną opcję, będziesz potrzebować małej obręczy, grubego drutu lub obręczy do koszykówki, okrągłego kawałka materiału, taśmy, karabińczyka, a jeśli chcesz, możesz uszyć podkładkę.Łączenie materiałów jest łatwe.

 1. Połóż okrągły kawałek materiału na pierścieniu, chwyć krawędzie i obróć je, aby materiał nie ześlizgnął się (nie trzeba go rozciągać).
 2. Przyszyj taśmę do krawędzi (wystarczy trzy lub cztery).
 3. Zszyć końce wstążek, zszyć karabinek.
 4. Umieść podkładkę pośrodku, w razie potrzeby uszyć dodatkową tkaninę zapewniającą komfort między taśmami.

Powstały wzór można zawiesić w dowolnym miejscu: możesz nawet na suficie, jeśli spędzasz czas i wbijasz w niego dodatkowy haczyk.Wykonanie hamaka dla kota na baterii nie jest trudniejsze. Potrzebujesz grubego drutu, tkaniny, nici i igły.Powinien:

 1. Wygnij drut tak, aby jego dwa końce były wygięte i przylegały do ​​akumulatora, a reszta była zaokrąglona.
 2. Przy pomocy nici i igieł uszyć materiał, aby uzyskać hamak.
 3. Zawieś na baterii.

Taka konstrukcja może nie wytrzymać dużego dorosłego kota, ale dla kotka z pewnością będzie całkiem niezawodny. Kup miski, zrób pazur w pobliżu, a hamak stanie się ulubionym miejscem odpoczynku kota. Potrzebuję tylko trochę cierpliwości i miłości.