Patchwork w stylu odzieży - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Patchworkowa zasłona - ekskluzywny element wnętrza (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Technika patchworkowa jest prawdziwym źródłem kreatywności i fantazji. Jest równie dobrze zdolna do doświadczonych rzemieślniczek i nowicjuszek. Zawsze jasne, eleganckie i ekskluzywne produkty ze strzępów będą główną atrakcją wnętrza.


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-2

Jednym z głównych elementów tkanin w pokoju są zasłony. Ustawiają nastrój i mogą radykalnie zmienić atmosferę. Zasłony w stylu patchworku to proste i oryginalne rozwiązanie do sypialni, salonu, jadalni, kuchni, a nawet łazienki. Wielokolorowe strzępy i ich kombinacja znajdą nowe życie w oknach każdego pomieszczenia w domu.

Pierwsza wzmianka o tej technice znanej od czasów starożytnego Egiptu - produkty z kawałków skór zwierzęcych. W Europie Zachodniej i Rosji dywany, narzuty i zasłony powstały z kawałków materiału.


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-5


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-6

Patchwork zawsze był uważany za ekonomiczną opcję produkcji tekstyliów. Ubóstwo i niedostatek zmusiły ludzi do oszczędzania i tworzenia gotowych produktów z plastrów i skrawków różnych materiałów, a także do szycia kawałków materii na zużytych i podartych rzeczach.


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-9


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-10

Jakich materiałów mogę użyć?

Do szycia zasłon w technice patchworku pasują niemal wszystkie tkaniny. Bawełna, organza, len, perkal, gobelin i aksamit będą świetną ozdobą okien. Nie ma potrzeby używania nowego materiału, a cięcia ze starej tkaniny będą potrzebne. Przynieś go w odpowiedniej formie, można go prać, wykrochmalić i rozetrzeć żelazo. Po takich zabiegach tkanina nie traci koloru i nie kurczy się podczas kolejnych prań.


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-11


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-12

Jeśli już zdecydowałeś się na wybór tkaniny, zwróć uwagę na jej cechy i trwałość. Niektóre materiały są zbyt miękkie i podatne na odkształcenia lub odwrotnie, nie są elastyczne. Na przykład, podczas cięcia klap ze starej płaszcza, tkanina może „bąbelkować”, a zasłona z jedwabnych klap nie będzie trwała długo.

Optymalnym materiałem na zasłony jest len ​​i bawełna. Są bezpretensjonalni w opiece i długo zachowują swoje dane zewnętrzne.


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-13


loskutnaya-shtora-eksklyuzivnij-element-interera-24-foto-14

Patchwork w stylu szycia zasłon

W swojej długiej historii patchwork tworzy własne zasady i style. Są one bezpośrednio związane z użyciem produktu i wiążą się z określonym obszarem. Wśród wszystkich stylów tej techniki są trzy główne.

Główną zaletą patchworku tekstylnego jest jego wszechstronność. Podbija klasykę i nowoczesność, wnosi do każdego wnętrza swoją wyjątkową atrakcję. Pokój z prowansalami staje się bardziej przytulny z oknami z bawełny w patchworku. Jako obraz możesz użyć motywów kwiatowych lub przyborów domowych.

Vintage salon będzie wyjątkowym charakterem z wyglądem kurtyny z aksamitnych lub satynowych kawałków. Abstrakcja i ornament - świetny wybór dla pokoju w stylu etnicznym. Asymetria i nieoczekiwane połączenia tekstur podkreślą pewną i ostrą naturę nowoczesności. Dla fanów nietypowych, można stworzyć patchworkową kurtynę w stylu awangardowym, podnosząc szczegóły w charakterystycznym kolorze i wzorach.

Niezależnie opanować technikę patchworku nie jest trudne. Najważniejsze - pragnienie i przynajmniej minimalne umiejętności szycia.

Jak każda tkanina, patchworkowe zasłony wymagają odpowiedniej opieki. Aby produkt mógł służyć przez długi czas przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę właściwości tkaniny, z której jest szyty.

Pin
Send
Share
Send
Send