Łóżko Prowansalskie Kute Lub Drewniane Z Mechanizmem Podnoszącym, Łóżko Dziecięce - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżko Provence: kute lub drewniane (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Masz dość hałaśliwej metropolii i marzysz o spędzeniu czasu w otoczeniu tak bliskim natury, jak to możliwe? Następnie spójrz na Prowansję - styl francuskiej wsi. Po zaaranżowaniu pokoju w tym stylu i prawidłowym podniesieniu mebli, znajdziesz w swoim domu spokój i harmonię!


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-2


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-3

Cechy Prowansji

Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się, jakie cechy są charakterystyczne dla stylu francuskiej wioski:

  • Obecność pastelowych stonowanych kolorów.
  • Tekstylia (pościel, zasłony) są często pełne motywów kwiatowych.
  • Wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, kamienia. Używaj również produktów wiklinowych i kutych.
  • Starzejące się meble.
  • Kompozycje kwiatowe. Żaden pokój w stylu francuskiej Prowansji nie jest kompletny bez bukietów kwiatów.


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-4


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-5

Drewniane łóżko w stylu prowansalskim

Najpopularniejsze łóżka w stylu prowansalskim są drewniane. Zazwyczaj są to modele niepomalowane lub jasne.

Prowansja nie charakteryzuje się wyszukanymi szczegółami mebli, skomplikowanymi wzorami ani jasnymi wzorami. Jeśli odciski są obecne, powinny być delikatne i dyskretne.

Łóżko w Prowansji to główny przedmiot w sypialni. Jest masywny i często wygląda na stary. Projektanci celowo wykorzystują ten efekt, aby nadać znaczenie przestrzeni do spania.


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-6


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-7

Jeśli zdecydowałeś się radykalnie zmienić styl w pokoju, a twoje stare łóżko nie pasuje do standardów Prowansji, nie powinieneś się denerwować. Można go przemalować lub postarzać papierem ściernym, ściągaczem do drewna, farbą, woskiem do mebli i pędzlem. Ponadto, jeśli meble zostały rozdrobnione, zarysowane lub popękane, nie próbuj się ich pozbywać. Są one również charakterystyczne dla Prowansji i niosą ze sobą smak i nieopisaną atmosferę.


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-8


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-9

Podwójne drewniane łóżko wygląda bardzo romantycznie i jest idealne dla nowożeńców. Nogi można ozdobić wykwintnymi rzeźbami, a z tyłu zastosować spokojny wzór w pastelowych kolorach.

W przypadku małych pomieszczeń, w których przestrzeń jest bardzo cenna i nie ma możliwości zakupu przestronnego łóżka, można wybrać takie meble, jak rozkładana sofa w stylu Prowansji. Nie jest gorszy pod względem komfortu od pełnoprawnego miejsca do spania. W ciągu dnia to ergonomiczne urządzenie służy jako wygodna sofa, a wieczorem zamienia się w przytulne łóżko.

Ostatnio popularne stały się modele łóżek z kutego żelaza w stylu prowansalskim. Mimo że są wykonane z żelaza, mosiądzu lub brązu, wyglądają bardzo elegancko i nie ładują obrazu całego pomieszczenia. Produkty te są bardzo trwałe i mają prawie nieograniczoną trwałość. Powietrze i nieważkie loki tworzą atmosferę wiejskiego życia we francuskiej prowincji.


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-13


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto.jpeg">


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-14

Doskonałym dodatkiem będzie baldachim, zawieszony nad koją. Wykonana z bawełny, lnu lub organzy, doda romansu i wniesie świeży akcent do wizerunku całej sypialni.

Kute sofy idealnie pasują do sypialni w stylu Prowansji. Lepiej jest wybrać takie urządzenie z mechanizmem podnoszącym. Urządzenie z mechanizmem podnoszącym pozwala szybko i łatwo zamienić sofę w łóżko i odwrotnie.

Istnieją również mieszane opcje łóżek w tym stylu: drewniane łóżka z wkładkami z kutego żelaza, na przykład na wezgłowiu lub z miękkimi lub drewnianymi elementami.

Prowansalski styl jest również idealny do pokoju dziecięcego, ponieważ styl opiera się na delikatnych pastelowych kolorach, które mogą działać kojąco na dziecko.

Łóżko w stylu prowansalskim nigdy nie stworzy dokładnego obrazu francuskiej prowincji bez odpowiedniej pościeli. Poszewki, prześcieradła, narzuty powinny być wykonane z naturalnych materiałów, bawełny, lnu, satyny są idealne. Powinieneś wybrać bieliznę w kolorze pastelowym: miękka różowa, kremowa, beżowa, mleczna - wybierz kolor, który lubisz.


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-21


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-22

Falbany, falbanki, oprawa koronkowa na brzegach narzuty są typowe dla Prowansji. Sprawiają, że pokój jest przestronny i przytulny. Pożądane jest, aby zasłony z welonem były wykonane z tego samego materiału iw tym samym schemacie kolorów.


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-23


krovat-v-stile-provans-kovanaya-ili-derevyannaya-26-foto-24

Jeśli wybrałeś rozkładaną sofę z mechanizmem podnoszenia, tapicerka takiego modelu może być również tkaniną: z płótna, mikro-luksusu, żakardu lub bawełny. Tapicerka w stylu Prowansji wymaga użycia motywów kwiatowych i kwiatowych, można sylwetki zwierząt, takich jak konie lub psy.

Pin
Send
Share
Send
Send