Chryzantema Spray Home, rośnie w doniczce w warunkach domowych, jak dbać, jeśli nie rozkwitnie - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Domowa chryzantema: jak łatwo oswoić piękną kobietę (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Chryzantema - piękny jesienny kwiat, rosnący głównie na otwartym polu. Jego jasność i różnorodność od dawna podbija serca wielu ogrodników. Tylko przy pierwszym mrozie chryzantema przestaje kwitnąć aż do następnej jesieni, ale chciałbym rozszerzyć to piękno! Dlatego hodowcy hodowali odmiany przystosowane do wzrostu w domu. Uprawa chryzantem w domu to prosta sprawa, ale wymaga pewnej wiedzy.


domashnyaya-hrizantema-kak-legko-priruchit-krasavicu-21-foto


domashnyaya-hrizantema-kak-legko-priruchit-krasavicu-21-foto-2

Wielka różnorodność

Na świecie istnieją dziesiątki tysięcy odmian chryzantem. Wszystkie różnią się wysokością, kształtem liści, kolorem, kształtem pąka. Niektóre gatunki są całkowicie pokryte małymi pąkami, podczas gdy inne mają tylko kilka dużych kwiatów. Paleta kolorów niektórych chryzantem jest po prostu nieograniczona. Mogą być białe, ciemnoniebieskie, jaskrawoczerwone lub fioletowe.

Chryzantemy w doniczce mogą mieć małe lub duże kwiaty. Do uprawy domowej najczęściej wybierane są odmiany chińskie i koreańskie. Większość z nich nie osiąga wzrostu powyżej 20 cm, co ułatwia ich pielęgnację i sprawia, że ​​ich kształt i rozmiar są najbardziej odpowiednie do położenia w pomieszczeniu.

Spray chryzantema zawsze była przedmiotem podziwu. Niektórzy orientalni poeci delikatnie śpiewali ten kwiat w swoich pracach. Jednak badania pomogły ujawnić takie interesujące fakty:

  • Niektóre odmiany chryzantemy są jadalne;
  • jest stosowany jako lek na choroby układu trawiennego i nerwowego;
  • zapach kwiatu pomaga usunąć ataki migreny;
  • kwitnący pączek pomaga oczyścić powietrze w pomieszczeniu.

Wszystkie kwiaty przygotowywane do sprzedaży są traktowane różnymi chemikaliami. To komplikuje dalszą zdolność kwiatu do adaptacji do nowych warunków. Nie mniej dotknięty jest fakt, że większość z nich jest sadzona w glebie transportującej, co nie nadaje się do długoterminowego wzrostu. Tak więc, gdy tylko chryzantema dostanie się do nowego domu, potrzebuje odpowiedniej opieki.

Zimą chryzantema przychodzi na okres odpoczynku. Aby nie zakłócać rytmu życia rośliny, temperatura siedliska kwiatowego nie powinna przekraczać 12 stopni. W tym celu niektórzy wyjmują chryzantemę na loggię lub na balkon.

Pin
Send
Share
Send
Send