Blat kuchenny wyłożony płytkami ceramicznymi - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Płytki na blacie: stylowe opcje do każdej kuchni (23 zdjęcia)

Jeśli chcesz stworzyć blat z niezawodnych materiałów, które będą Ci służyć przez wiele lat, płytka będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz stworzyć unikalny projekt, którego nikt inny nie będzie miał, ponieważ blat z płytek doskonale tworzy efekt drogiej i eleganckiej powierzchni z kamienia. Takie powierzchnie były w starych luksusowych domach.Charakterystyka blatów dachówkowych

Zwykle ceramiczne lub kamienne płytki są używane do stawiania czoła kuchennym blatom, ale która opcja jest lepsza? Aby podjąć właściwą decyzję, musisz znać niuanse każdego materiału.

Blat kamienny jest zwykle wykonany z marmuru lub granitu. Szwy są małe, dzięki czemu można je zamaskować.

Do stworzenia powierzchni kuchenki biurowej można stosować płytki ceramiczne. Zaleca się jednak zwracanie uwagi na materiał kafelkowy, ponieważ ma on bardziej żebrowaną strukturę.

Jak wygląda proces układania płytek na blacie?

Układanie płytek na blacie jest dość proste i nie wymaga specjalnej wiedzy ani umiejętności. Odwrotna strona płytki jest pokryta cienką warstwą przygotowanej zaprawy, a następnie płytka jest nakładana na powierzchnię i przyklejana do blatu. To bardzo proste. Dodatkowo ta płytka może być użyta do stworzenia fartucha.

Płytki kamienne będą około 2 razy droższe niż ceramika, ale będą trwać dłużej i będą bardziej niezawodne. Materiał wyłożony kafelkami nadaje się również do kąpieli lub korytarza.

Jakie są zalety blatu z płytkami?

Ma wiele poważnych zalet. Pierwsza i najważniejsza to trwałość. Renowacja w kuchni odbywa się zwykle rzadko i kosztuje dużo pieniędzy, dlatego ważne jest, aby blat i meble były wysokiej jakości i nie ulegały pogorszeniu podczas pracy.Ponadto, jeśli wybrałeś blat z płytkami, masz wyjątkową okazję do stworzenia własnego projektu. Możesz zrobić dokładnie to, co chcesz, a Twoja kuchnia będzie indywidualna i wyjątkowa, ponieważ bardzo przyjemnie jest korzystać z tego, co sam stworzyłeś.

Blaty, wyłożone płytkami, odporne na zarysowania i niewielkie naprężenia mechaniczne. Nie należy jednak zbytnio wymijać, aby traktować deski i inne atrybuty kuchni. Z ich pomocą możesz zachować produkt tak długo, jak to możliwe, w jego oryginalnej formie.

Dbanie o taki blat również nie jest trudne. Materiał jest odporny na wilgoć i łatwy do czyszczenia zwykłą wilgotną szmatką.

Blaty blatowe to materiał przyjazny dla środowiska i nie emitują substancji szkodliwych dla zdrowia.

Czy na blacie z płytkami są jakieś wady?

Wydaje się, że ten materiał jest idealny we wszystkim i praktycznie tak jest. Jedyną wadą można uznać, że szwy między płytkami są dość trudne do czyszczenia, a dokładniej proces ten zajmuje znaczną ilość czasu. Aby to pytanie nie przeszkadzało podczas pracy, konieczne jest wykonanie szczelnych połączeń podczas instalacji i użycie wysokiej jakości zaczynu. Wtedy proces czyszczenia nie spowoduje żadnych niedogodności. Reszta to niezawodna i bezpieczna opcja dla kuchni.

W pokoju znajdują się płytki kuchenne

Jednym z najważniejszych punktów, na które należy zwrócić uwagę przy układaniu płytek na blacie, jest wybór płytek i fug. Przy wyborze rozwiązania należy zwrócić uwagę nie tylko na koszty i markę, ale także na charakterystyczne cechy. Roztwór musi być odporny na bakterie, a także na środki czyszczące.

Co jest najlepsze do fugowania?

  • Zaprawa cementowo-piaskowa jest aktywnie wykorzystywana do pracy ze szwami, których szerokość przekracza 12 mm;
  • Zaprawa cementowa stosowana jest do obróbki spoin o szerokości nie większej niż 12 mm.
  • Nowoczesne rozwiązanie płynne „Fusion Pro”. Ta opcja jest uważana za najbardziej optymalną do montażu płytek ceramicznych. Zawiera specjalne cząsteczki antybakteryjne i nie plami produktu.

Jak dbać o powierzchnię płytki?

Oczywiście, wybierając materiał, należy natychmiast zwrócić uwagę na cechy jego opieki. Ponieważ stale korzystasz z kuchni, ważne jest, aby czyszczenie powierzchni nie powodowało żadnych trudności i negatywnych emocji. Blaty kuchenne nie wymagają specjalnej opieki i są dość bezpretensjonalne. Codziennie po pracy w kuchni wytrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Jeśli zanieczyszczenie jest silne, możesz użyć mydła, a plama szybko zniknie.

Jeśli w instalacji użyto zaprawy, która reaguje na chemikalia, należy uważać na czyszczenie i nie stosować agresywnych detergentów, dzięki czemu można zepsuć powierzchnię blatu wyłożonego płytkami ceramicznymi.

Jeśli powierzchnia jest wykonana z płytki, wówczas uszczelnienie nie jest potrzebne. Jedyne, co powinno być pokryte uszczelniaczem, to połączenia. Jeśli masz w kuchni płytki kamienne, wymagana jest coroczna obróbka powierzchni blatu środkiem uszczelniającym.

Jeśli wolisz płytki ceramiczne, nie martw się o nic. Ten materiał jest również odporny na wysokie temperatury. W przypadku takich blatów zaleca się stosowanie specjalnych podkładek do gorących potraw, aby oryginalny wygląd został zachowany przez wiele lat.

Ile lat będzie służyć?

Do produkcji płytek ceramicznych używane są materiały pochodzące z recyklingu, takie jak glina ogniotrwała, więc blaty te są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i środowiska. Jeśli powierzchnia płytki będzie odpowiednio i delikatnie pielęgnowana, będzie Ci służyć przez ponad rok, a nawet 10 lat.

Cechy wyboru płytek do blatów kuchennych

Szkliwiona ceramika to dobra opcja. Jest nie tylko piękna, ale także odporna na wysokie temperatury i zanieczyszczenia. Jest łatwy do czyszczenia i nie wchłania wilgoci. Blat kuchenny wykonany z płytek ceramicznych tego typu uzupełni wygląd Twojego wnętrza i zachwyci Cię doskonałym wyglądem. Jednakże materiał ma niski koszt w porównaniu z wszechstronnością.

Blat z mozaiki będzie wyglądał bardzo pięknie i elegancko. Ten blat pozwoli Ci stworzyć swój własny i oryginalny projekt. Możesz mieszać odcienie i budować własne wzory.Gdzie jest używany blat kuchenny?

Płytka ceramiczna jest doskonałym i niezawodnym materiałem, dlatego blaty z niej są używane w różnych dziedzinach. Idealnie nadaje się nie tylko do powierzchni roboczej kuchni, ale także do łazienki, stołu jadalnego lub parapetu. Dekorowanie w łazience i kuchni odbywa się często z tej samej płytki.

Blat kuchenny to niezawodny i piękny przedmiot. Podkreśli godność Twojego wnętrza i uzupełni go o nowe kolory. Również w kuchni można wykonać płytkę i fartuch, który może być kontynuacją projektu blatu. Tworzysz więc własny projekt, który zachwyci Cię na wiele lat.