Blat kuchenny wyłożony płytkami ceramicznymi - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytki na blacie: stylowe opcje do każdej kuchni (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli chcesz stworzyć blat z niezawodnych materiałów, które będą Ci służyć przez wiele lat, płytka będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz stworzyć unikalny projekt, którego nikt inny nie będzie miał, ponieważ blat z płytek doskonale tworzy efekt drogiej i eleganckiej powierzchni z kamienia. Takie powierzchnie były w starych luksusowych domach.


stoleshnica-iz-plitki-stilnie-varianti-dlya-lyuboj-kuhni-23-foto


stoleshnica-iz-plitki-stilnie-varianti-dlya-lyuboj-kuhni-23-foto-2

Charakterystyka blatów dachówkowych

Zwykle ceramiczne lub kamienne płytki są używane do stawiania czoła kuchennym blatom, ale która opcja jest lepsza? Aby podjąć właściwą decyzję, musisz znać niuanse każdego materiału.

Układanie płytek na blacie jest dość proste i nie wymaga specjalnej wiedzy ani umiejętności. Odwrotna strona płytki jest pokryta cienką warstwą przygotowanej zaprawy, a następnie płytka jest nakładana na powierzchnię i przyklejana do blatu. To bardzo proste. Dodatkowo ta płytka może być użyta do stworzenia fartucha.

Ma wiele poważnych zalet. Pierwsza i najważniejsza to trwałość. Renowacja w kuchni odbywa się zwykle rzadko i kosztuje dużo pieniędzy, dlatego ważne jest, aby blat i meble były wysokiej jakości i nie ulegały pogorszeniu podczas pracy.


stoleshnica-iz-plitki-stilnie-varianti-dlya-lyuboj-kuhni-23-foto-8


stoleshnica-iz-plitki-stilnie-varianti-dlya-lyuboj-kuhni-23-foto-9

Ponadto, jeśli wybrałeś blat z płytkami, masz wyjątkową okazję do stworzenia własnego projektu. Możesz zrobić dokładnie to, co chcesz, a Twoja kuchnia będzie indywidualna i wyjątkowa, ponieważ bardzo przyjemnie jest korzystać z tego, co sam stworzyłeś.

Blaty, wyłożone płytkami, odporne na zarysowania i niewielkie naprężenia mechaniczne. Nie należy jednak zbytnio wymijać, aby traktować deski i inne atrybuty kuchni. Z ich pomocą możesz zachować produkt tak długo, jak to możliwe, w jego oryginalnej formie.

Blaty blatowe to materiał przyjazny dla środowiska i nie emitują substancji szkodliwych dla zdrowia.

Czy na blacie z płytkami są jakieś wady?

Wydaje się, że ten materiał jest idealny we wszystkim i praktycznie tak jest. Jedyną wadą można uznać, że szwy między płytkami są dość trudne do czyszczenia, a dokładniej proces ten zajmuje znaczną ilość czasu. Aby to pytanie nie przeszkadzało podczas pracy, konieczne jest wykonanie szczelnych połączeń podczas instalacji i użycie wysokiej jakości zaczynu. Wtedy proces czyszczenia nie spowoduje żadnych niedogodności. Reszta to niezawodna i bezpieczna opcja dla kuchni.

Jednym z najważniejszych punktów, na które należy zwrócić uwagę przy układaniu płytek na blacie, jest wybór płytek i fug. Przy wyborze rozwiązania należy zwrócić uwagę nie tylko na koszty i markę, ale także na charakterystyczne cechy. Roztwór musi być odporny na bakterie, a także na środki czyszczące.

Oczywiście, wybierając materiał, należy natychmiast zwrócić uwagę na cechy jego opieki. Ponieważ stale korzystasz z kuchni, ważne jest, aby czyszczenie powierzchni nie powodowało żadnych trudności i negatywnych emocji. Blaty kuchenne nie wymagają specjalnej opieki i są dość bezpretensjonalne. Codziennie po pracy w kuchni wytrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Jeśli zanieczyszczenie jest silne, możesz użyć mydła, a plama szybko zniknie.

Jeśli w instalacji użyto zaprawy, która reaguje na chemikalia, należy uważać na czyszczenie i nie stosować agresywnych detergentów, dzięki czemu można zepsuć powierzchnię blatu wyłożonego płytkami ceramicznymi.

Ile lat będzie służyć?

Do produkcji płytek ceramicznych używane są materiały pochodzące z recyklingu, takie jak glina ogniotrwała, więc blaty te są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i środowiska. Jeśli powierzchnia płytki będzie odpowiednio i delikatnie pielęgnowana, będzie Ci służyć przez ponad rok, a nawet 10 lat.

Szkliwiona ceramika to dobra opcja. Jest nie tylko piękna, ale także odporna na wysokie temperatury i zanieczyszczenia. Jest łatwy do czyszczenia i nie wchłania wilgoci. Blat kuchenny wykonany z płytek ceramicznych tego typu uzupełni wygląd Twojego wnętrza i zachwyci Cię doskonałym wyglądem. Jednakże materiał ma niski koszt w porównaniu z wszechstronnością.

Blat z mozaiki będzie wyglądał bardzo pięknie i elegancko. Ten blat pozwoli Ci stworzyć swój własny i oryginalny projekt. Możesz mieszać odcienie i budować własne wzory.


stoleshnica-iz-plitki-stilnie-varianti-dlya-lyuboj-kuhni-23-foto-17


stoleshnica-iz-plitki-stilnie-varianti-dlya-lyuboj-kuhni-23-foto-18

Gdzie jest używany blat kuchenny?

Płytka ceramiczna jest doskonałym i niezawodnym materiałem, dlatego blaty z niej są używane w różnych dziedzinach. Idealnie nadaje się nie tylko do powierzchni roboczej kuchni, ale także do łazienki, stołu jadalnego lub parapetu. Dekorowanie w łazience i kuchni odbywa się często z tej samej płytki.

Pin
Send
Share
Send
Send