Drzwi w Loft Style Interroom Coupe Glass Decorative - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Drzwi w stylu loftu - elegancja form przemysłowych (23 zdjęcia)

Kierunek architektury, zwany strychem (z angielskiego słowa „loft” - „strych”), powstał około 70 lat temu w nowojorskich dzielnicach przemysłowych. W tym czasie, z powodu rosnących kosztów gruntów położonych w centrach dużych miast, właściciele fabryk i fabryk zaczęli wycofywać swoją produkcję na obrzeża megalopoli, pozostawiając ogromne, niepotrzebne, ale wciąż dobre pokoje puste.Budynki przemysłowe, które nie były wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, były interesujące dla bohemy, których przyciągały cechy tych struktur:

  • wysokie sufity;
  • dobre oświetlenie;
  • niskie ceny.

W rezultacie pojawił się oryginalny styl dekoru, czasem określany jako Nowy Jork, a czasem jako loft. Ale loft to nie tylko rodzaj wnętrza, to raczej styl życia, który łączy:

  • maksymalna przestrzeń z dobrym oświetleniem;
  • ultranowoczesne materiały wykończeniowe, wysokiej klasy sprzęt gospodarstwa domowego i meble z antykami;
  • szare, białawe odcienie o czystych i jasnych kolorach;
  • chrom brokatowy z zardzewiałą stalą lub miedzią pokrytą patyną.Cała ta potworna mieszanka, pozornie niekompatybilna, jest cechą stylu loftu, który często nazywany jest także stylem przemysłowym lub przemysłowym. Wszystko jest możliwe tutaj. Miłośnicy życia na „poddaszu” mogą z powodzeniem używać we wnętrzu dużo, co odbywa się przy użyciu metalu, kamienia, cegły, szkła, cennego drewna.

Jednocześnie w obszarze mieszkalnym mogą znajdować się ściany pokryte blachami stalowymi z nitami, belkami stropowymi, które nie są pokryte fornirem, dużymi oknami, elementami wykończeniowymi za pomocą stalowych narożników, masywnych nakrętek i śrub. Ponadto mniej ważną rolę odgrywają ekrany, ścianki działowe i drzwi.

Które drzwi są najlepsze dla miłośników stylu loft?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że ta metoda dekoracji wnętrz oznacza obecność w niej znacznej przestrzeni, nieograniczonej ścianami lub dużymi meblami. W pomieszczeniu można zostawić tylko kolumny podtrzymujące. Jednocześnie, dzieląc przestrzeń na strefy, często używa się drzwi przesuwnych lub typu akordeonowego, które mogą być szklane, drewniane, metalowe lub być ozdobione nitami, obręczy, jastrychów.Drzwi w stylu loft mogą być wykonane z litego drewna, MDF lub nawet PCV. Najważniejsze jest to, że w wyglądzie powinny spełniać wymagania stylu industrialnego. Szklane drzwi w tym przypadku są również dobrym wyborem i świetnie wyglądają, ale tak naprawdę, aby zawsze cieszyły oko, potrzebują stałej opieki.

Metalowe masywne drzwi dobrze podkreślają przemysłową orientację stylu nowojorskiego. Ale ich zastosowanie jako wnętrza nie zawsze jest wygodne. Lepiej jest wybrać lekkie metalowe drzwi z elementami z drewna lub MDF, ozdobione szklanymi wstawkami lub dekoracyjną kutą.W kolorze drzwi mogą być czarne, ciemnoszare, ciemnobrązowe, czerwono-brązowe.

Korzystanie z drzwi przesuwnych pozwala zaoszczędzić miejsce. Ich wadą jest oddzielenie kosztów i niskiej ochrony pomieszczenia od przenikania do niego obcych dźwięków i zapachów, a także wycieków ciepła. Wynika to z faktu, że aby takie drzwi dobrze się „prowadziły”, skrzydło drzwi jest zainstalowane tak, że pomiędzy nimi a ościeżnicą jest szczelina. Zastosowanie drzwi przedziałowych z skrzynką zamontowaną w ścianie zapewnia lepszą izolację pomieszczeń od sąsiednich pomieszczeń.

Jak można zainstalować drzwi przesuwne?

Wzdłuż ściany

Do ściany przymocowane jest drewno i zainstalowana jest prowadnica do przemieszczania rolek. Rolki z kolei są połączone ze skrzydłem drzwi u góry na górze. Aby zapobiec wibracjom drzwi poniżej, przymocowana jest flaga, która porusza się w rowku podłogi. Drzwi wraz z prowadnicą są przycinane za pomocą listew i listew wykończeniowych. Dzięki tej metodzie montażu drzwi przesuwnych zapewniona jest niska ochrona przed przenikaniem zapachów, a także słaba izolacja akustyczna i izolacja cieplna.

Wewnątrz ściany

W tym przypadku zapięcie jest ukryte albo w fałszywej ścianie, albo w zwykłej ścianie pomiędzy pomieszczeniami, co jest łatwe do wykonania, jeśli jest ono wykonane z płyty gipsowo-kartonowej i ma rowek w kształcie litery „P”. Takie drzwi przesuwne powinny mieć przemyślane rozmieszczenie uchwytu.

Otwieranie drzwi, w które wchodzą wewnątrz ściany, zapewnia znaczne oszczędności w przestrzeni, dobrze chroni pomieszczenie przed rozprzestrzenianiem się zapachów, przenikaniem dźwięków, utratą ciepła.

Czym są drzwi przesuwne?

Drzwi „książka” i „akordeon”

Takie drzwi mają kilka ruchomych elementów (dwa dla „książki” i więcej niż dwa dla „akordeonu”), połączonych za pomocą zawiasów. W górnej lub dolnej części mają rolki poruszające się wzdłuż prowadnicy. Ważną zaletą tych drzwi jest ich składanie. Te drzwi są dobre do użycia jako drzwi wewnętrzne, do spiżarni i do garderoby.Drzwi typu coupe

Te drzwi, poruszające się na rolkach i używane jako drzwi wewnętrzne, są dostępne w standardowych rozmiarach. W przeciwieństwie do drzwi przedziałowych do szaf, nie są tak cienkie i cięższe, biorąc pod uwagę ich przeznaczenie i mają zamek i uchwyt, które różnią się od podobnych elementów stosowanych w drzwiach na zawiasach. Takie drzwi mogą mieć jeden lub dwa płótna. Produkowane są modele, w których sieć jest przemieszczana zarówno wzdłuż, jak i wewnątrz ściany.Roto-drzwi

Ten rodzaj drzwi stanowi kompromis między drzwiami wahadłowymi a drzwiami przesuwnymi. Po ich otwarciu skrzydło drzwiowe jest obracane, co w tym przypadku nie jest instalowane prostopadle do otworu, ale może również przemieszczać się w lewo lub w prawo. Otwieranie drzwi obrotowych wymaga znacznie mniej miejsca niż w przypadku użycia zwykłych drzwi jako drzwi wewnętrznych, a dzięki specjalnej uszczelce na obwodzie zapewniona jest dobra szczelność.