Jak wybrać wannę akrylową, wannę ze stali lub żeliwa z hydromasażem, porady ekspertów dotyczące wyboru dobrych i jakościowych firm i firm - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Nowoczesna wanna: jak wybrać?

Pin
Send
Share
Send
Send


Wreszcie nadszedł czas, kiedy łazienka zajęła już tak znaczące miejsce w niektórych domach, że pod względem bogactwa rozwiązań projektowych nie jest gorsza pod względem wzornictwa niż inne części mieszkania danej osoby. Oczywiście, szczególnie wiele możliwości wyobraźni zapewnia łazienka w prywatnych domach, w domkach, w domach z pojedynczymi budynkami, ponieważ w tym przypadku jej obszar zazwyczaj pozwala na zainstalowanie pięknego, nowoczesnego sprzętu o najwyższej jakości.

Przede wszystkim musisz zrozumieć, jaki materiał jest akrylowy. Jest to polimer o wysokich właściwościach adhezyjnych, wykonany z surowców nieorganicznych. Podobnie jak większość różnych tworzyw sztucznych, akryl zmiękcza się po podgrzaniu, dzięki czemu można wykonywać z niego kąpiele o dowolnej konfiguracji. Ale akryl i po schłodzeniu pozostaje dość elastyczny i może zwisać, a nawet pęknąć pod obciążeniem.

Emaliowana instalacja żeliwna jest łatwa w czyszczeniu i dobrze zatrzymuje ciepło. Przy wyborze kąpieli z żeliwa należy wziąć pod uwagę różne parametry.

Wysokiej jakości emalia

Obecność pęknięć, odprysków, rozwarstwień, nierównej grubości powłoki emalii, plam, obszarów o różnych kolorach.

Grubość ściany

Ich grubość nie powinna być mniejsza niż pięć milimetrów.

Jakość odlewu

Na zewnątrz wanny nie powinno być uderzeń, wiórów i zwiększonej szorstkości.

Kąpiel stalowa w niektórych parametrach nie jest gorsza od dwóch rodzajów podobnych produktów opisanych powyżej, a czasem nawet przewyższa je, ponieważ ma niski koszt, ma bardzo wysoką wytrzymałość, waga stalowej kąpieli ułatwia transport i montaż na miejscu. Wanny stalowe są produktami niezwykle trwałymi, istnieje szeroki wybór takich produktów, znacznie różniących się wielkością i kształtem.

Dzisiejsza wanna z hydromasażem zaczyna już wyłaniać się z kategorii luksusowych instalacji wodociągowych - obecnie można ją kupić w przystępnej cenie.

W sprzedaży są podobne produkty, wyposażone w hydromasaż, masaż aero, masaż kręgosłupa, połączony system.

Obecnie kupowanie pięknej i wygodnej wanny o małych rozmiarach jest całkiem realistyczne. Istnieje ogromna różnorodność wyrobów sanitarnych tego typu, różniących się konstrukcją, która pozwala na dokonanie zakupu, który pasuje do wybranego stylu i jest w stanie pomieścić na małych obszarach. Wystarczy dokładnie rozważyć procedurę pomiaru wielkości takich produktów i dokładnie obliczyć, gdzie powinny być, aby dobrze pasowały do ​​zarezerwowanej dla nich przestrzeni.

Oczywiście w małej wannie nie będzie dużo miejsca, ale będzie pełnić swoje główne funkcje. Z reguły takie kąpiele są nie dłuższe niż 120 centymetrów, a ich głębokość zwykle nie przekracza 85 centymetrów. Na szczególną uwagę zasługują osiadłe i narożne wanny, które pozwalają znacznie zaoszczędzić miejsce w małych łazienkach.

Jak wybrać wannę narożną?

Powszechna opinia, że ​​wanny narożne są instalowane tylko w celu zaoszczędzenia miejsca w łazience, nie jest całkowicie poprawna. Kątowa wanna nie zawsze musi mieć kształt trójkąta równoramiennego, zaokrąglonego z jednej strony. Oprócz modeli trójkątnych takie kąpiele mogą mieć kształt zarówno wielościanów asymetrycznych, jak i prostokątów mających zaokrąglony lub ścięty róg. Są takie produkty w lewej wersji i po prawej. Ale jedna rzecz jest ważna: zawsze mają dwie strony wzajemnie prostopadłe. Jakie mogą być różne rodzaje wanien narożnych?

  1. Wymiary. W sklepach można kupić „trójkątne” wanny narożne o bokach od 90 cm do 200 cm i „prostokątne” - o szerokości 70–200 cm. Wysokość większości modeli wynosi 45–80 centymetrów. Najmniejsze są tylko kąpiele w pozycji siedzącej. W modelach średnich lub dużych rozmiarów możesz nie tylko siedzieć, ale także kłamać.
  2. Metoda instalacji. Na przykład wanny narożne mogą być osadzone w podium i zamontowane na ścianie na podłodze.
  3. Sprzęt. Narożne wanny z serii „heaped up” mogą być wyposażone w hydromasaż, kran z wodospadem, lekki strumień i miękkie zagłówki. Ale proste modele takich instalacji, oczywiście o najmniejszych rozmiarach, nie mają takich funkcji.

Pin
Send
Share
Send
Send