Jak wybrać fotel komputerowy bez kół do domu, wygodne i ergonomiczne modele Dzieci i dorośli - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Krzesło komputerowe: wybrane opcje (21 zdjęć)

Dziś w każdym domu jest komputer lub laptop, w niektórych rodzinach każde gospodarstwo domowe ma gadżet. Dla nich kupują specjalne stoły z przesuwaną klawiaturą, spędzają kilka godzin dziennie na monitorze. Nie używa specjalnego ergonomicznego krzesła komputerowego ani zwykłego krzesła kuchennego lub biurowego. W rezultacie wielu skarży się na problemy z kręgosłupem, chondrozę szyjki macicy, wyciek nóg, a u dzieci i młodzieży pojawia się krzywizna kręgosłupa.Wszystko to można uniknąć i nie ma potrzeby rezygnacji z korzystania z komputera lub znacznego skrócenia czasu pracy. Wystarczy kupić specjalnie zaprojektowane wygodne krzesło, którego konstrukcja znacznie zmniejszy zmęczenie. Producenci oferują różne modele, które można łatwo dopasować do wnętrza pokoju. Pozostaje tylko wybrać krzesło, najbardziej wygodne, praktyczne i wygodne.

Funkcje krzesła komputerowego

Wiele osób uważa, że ​​standardowe krzesło biurowe jest idealne do pracy przy komputerze. Dotyczy to sytuacji, gdy siedzisz przy monitorze przez kilka godzin dziennie, regularnie rozpraszając się na wycieczki do sąsiednich pomieszczeń, rozmowy z klientami lub partnerami. Krzesła komputerowe i biurowe mają wspólne cechy konstrukcyjne: obecność wkładu pneumatycznego, stabilne łóżko z kółkami, które nie pozostawiają śladów na linoleum lub laminacie. W tym przypadku kończy się i zaczynają się ważne różnice. Fotel komputerowy ma następujące cechy, które mają pozytywny wpływ na ergonomię:

  • obecność zagłówka - ta część pozwala zmniejszyć napięcie kręgosłupa szyjnego, eliminując pojawienie się bolesnych i bolesnych chondrosis w przyszłości;
  • mechanizm zmiany kąta oparcia i siedziska - pozwala krzesłu dostosować się do pozy właściciela, usuwając ładunek z kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego;
  • uszczelki z tyłu i siedziska - pomagają równomiernie rozłożyć obciążenie na różne grupy mięśni;
  • regulowane podłokietniki - w krzesłach biurowych ta część jest najczęściej stacjonarna, a jeśli odpowiednio wyregulujesz wysokość i kąt podłokietnika, możesz zdjąć ładunek z ramion i szyi;
  • podparcie lędźwiowe - specjalna pozioma taśma odciążająca, która usuwa ładunek z najbardziej wrażliwej części pleców;
  • Zagęszczenia siedzeń bocznych - zapewniają najwygodniejsze dopasowanie, zapobiegają stopniowemu przesuwaniu się.

Niektórzy producenci oferują specjalne dodatki do stóp. Dzięki tym urządzeniom możesz odpocząć na kolanach podczas pracy przy wysokim biurku komputerowym lub złożyć nogi i usiąść w pozycji leżącej.
Cechy techniczne Twojego krzesła

W katalogach producentów mebli biurowych wiele oryginalnych modeli projektowych. Pomożemy Ci wybrać fotel komputerowy dla domu i zacząć od cech technicznych. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na ten parametr, jako na maksymalną wytrzymałość. Jeśli jesteś potężną sylwetką, nie pasujesz do modeli zaprojektowanych dla przeciętnej osoby. Najbardziej optymalny sposób na wybór fotela zaprojektowanego dla obciążenia 120-150 kg - współczynnik bezpieczeństwa nie boli.
Ważnym elementem technicznym krzesła jest jego tapicerka. Powinien pozwolić ludzkiemu ciału oddychać, więc należy natychmiast porzucić konwencjonalną sztuczną skórę używaną w tanich modelach.

Lepiej jest preferować lekką lub ciemną tapicerkę z tkaniny lub eko-skórę - są nieco droższe, ale zapewniają maksymalny komfort. Jeśli wybierzesz krzesło do codziennej długotrwałej pracy, najlepiej kupić model z siatkową tapicerką. Marzysz o prawdziwym skórzanym fotelu? Następnie kup go od zaufanego i renomowanego producenta. Jeśli skóra jest złej jakości, szwy tapicerki zaczną się rozpraszać podczas operacji.

Fotele komputerowe są wyposażone w pneumatyczne kule, które umożliwiają regulację wysokości siedzenia. Jeśli siedzenie jest grube, a użytkownik ma średnią lub wysoką wysokość, wystarczy krótki pocisk pneumatyczny. Jeśli wolisz model z twardym siedziskiem, powinieneś wybrać krzesło z długim lub średnim podnośnikiem gazowym.Krzyż i koła krzesła komputerowego są ważnymi elementami. Plastikowe krzyże nie zawsze są w stanie wytrzymać duże obciążenia przez długi czas. Lepiej jest wybrać model z metalową poprzeczką zdolną wytrzymać ciśnienie kilkuset kilogramów. Plastikowe koła - integralna część nowoczesnego krzesła. Najlepiej jest, jeśli są one wyposażone w specjalne rolki, które chronią podłogę przed zarysowaniami. Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony, aby nie odrywać się od gry lub pracować godzinami, możesz kupić krzesło komputerowe bez kół.Który model wybrać?

Wybór krzesła zależy od czasu, jaki planuje się wydać. Zaawansowani użytkownicy komputerów pracujący nad nim przez 4-5 godzin dziennie powinni zdecydowanie upewnić się, że plecy podążają za konturami pleców. Możesz zrezygnować z modeli, w których kąty odcinka lędźwiowego są regulowane, wystarczy zmienić wysokość siedziska i nachylenie oparcia. Krzesło powinno mieć poziomy pasek w okolicy lędźwiowej dla dodatkowego oparcia pleców.

Jeśli komputer jest wykonywany przez 8-10 godzin dziennie, będziesz potrzebować pełnowartościowego miejsca pracy. Krzesło powinno mieć zagłówek, regulowane podłokietniki, plecy powinny być wygięte pod różnymi kątami. Zaleca się preferowanie modelu z podnóżkiem.

Wybierając krzesło do komputera domowego, szczególną uwagę należy zwrócić na profesjonalnych graczy i przedstawicieli takich zawodów jak projektanci, architekci, brokerzy. Ci ludzie często spędzają przy komputerze kilkadziesiąt godzin, prawie bez przerywania gry lub pracy. Ten tryb wymaga specjalnego krzesła komputerowego, w którym można spać 3-4 godziny. Producenci produkują takie modele: tylko kilka ruchów i wygodne i wygodne łóżko do krzesła jest do dyspozycji użytkownika komputera. Możliwe jest siedzenie w pozycji poziomej i spanie bez przeszkadzania domownikom.Ważnym czynnikiem przy wyborze fotela do komputera domowego jest jego cena. Jeśli zamierzasz spędzić w nim cały dzień pracy, nie powinieneś wiele oszczędzać. Chodzi o najdroższe w życiu każdego człowieka - o jego zdrowie.

W pozycji siedzącej kręgosłup, mięśnie pleców i szyi mają większe obciążenie niż podczas chodzenia lub biegania. Krzesło komputerowe pełni rolę zewnętrznego szkieletu i zmniejsza nacisk na krążki międzykręgowe, umożliwiając mięśniom odprężenie. Użytkownik komputera jednocześnie odczuje stały komfort. Zwiększy to jego wydajność, skróci czas na odpoczynek i to wszystko bez negatywnych konsekwencji dla zdrowia.

Wybór krzesła komputerowego dla ucznia

Dzieci spędzają dziś dużo czasu przy komputerze: najpierw grają, potem przygotowują lekcje i publikują eseje, prowadzą prace badawcze i komunikują się w sieciach społecznościowych. Naukowcy i lekarze twierdzą, że szkodliwe dla dziecka jest przebywanie przy komputerze dłużej niż 1-2 godziny dziennie. Jednak społeczeństwo rozwija się w taki sposób, że bez tego gadżetu nie możemy tego zrobić. Z tego powodu warto zminimalizować obciążenie rosnącego ciała i zakupić fotel dla dzieci, który zapewnia maksymalny komfort.

Wybierając model, należy pamiętać, że nie kupujesz krzesła przez rok. W tym czasie dziecko musi wyraźnie wzrosnąć. Dlatego konieczne jest preferowanie modeli z wysokim podnośnikiem gazowym - ze względu na swoją obecność siedzisko zawsze będzie znajdować się na odpowiedniej wysokości. Pamiętaj, aby krzesło było z zagłówkiem, regulowanymi podłokietnikami i oparciem ortopedycznym. W takim przypadku możesz być pewien zdrowia swojego dziecka.