Prezenty na nowy rok z własnymi rękami, oryginalne pomysły na pamiątki dla męża, siostry i braci, słodkie prezenty dla mamy, taty i rodziców na Boże Narodzenie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Oryginalne prezenty na Nowy Rok zrób to sam: niezapomniane rzeczy dla przyjaciół i krewnych (54 zdjęcia)

W epoce, w której złamane rzeczy nie są naprawiane, a po prostu zastępowane nowymi, przejawy uwagi wykonywane własną ręką mają szczególną wartość. Takie osobiste dary mogą nie mieć wartości materialnej, ale w pełni odzwierciedlają związek między ludźmi, troską i zrozumieniem. Jeśli w przeddzień wakacji pokażemy trochę wyobraźni, możesz zrobić naprawdę oryginalne prezenty na Nowy Rok własnymi rękami ze zwykłych przedmiotów.


Jakie trendy towarzyszą ofensywie 2019?

Jeśli chce się zrobić prezenty na Nowy Rok 2019 własnymi rękami, warto pamiętać, że przekształcenie aktualnych przedmiotów i instrumentów w jasne, niezapomniane kompozycje z możliwością ich wykorzystania zgodnie z ich przeznaczeniem jest teraz uważane za specjalny styl. Na przykład cukierki i inne „gadżety” mogą być prezentowane jako niezwykły słodki prezent na Nowy Rok: do tego trzeba będzie je przepakować, zrobić tematyczne napisy i życzenia.Potrzebne są również zestawy upominkowe - kosmetyczne, jadalne, składające się z akcesoriów. Aby je wymyślić, albo przerabiają rzeczy, które już istnieją, albo nabywają oryginalne elementy i uzupełniają je świątecznymi akcesoriami. Przyjaciele i rodzina będą mieli małe rzeczy z niespodzianką, prezenty dla Nowego Roku dla mężczyzn muszą mieć ładunek semantyczny.

Oryginalna choinka z torebek herbaty

Prezenty dla kolegów na Nowy Rok nie muszą być osobiste: jeśli masz wyposażone miejsce na przekąskę w pracy, możesz ozdobić ten obszar świątecznie - udekorować i uszlachetnić.

Doskonałą opcją na gratulacje mogą być drzewa herbaciane - eleganckie kompozycje, wykonane z toreb. Musisz wstępnie wybrać:

  • stożek tekturowy lub z tworzywa sztucznego;
  • okrągłe pudełko, które będzie służyć jako baza;
  • pakowanie ulubionej marki zapakowanej herbaty (najlepiej, jeśli istnieje opcja z muszlą w zielonych odcieniach);
  • biżuteria - koraliki, kokardki itp .;
  • pistolet do klejenia.

Stożek ozdobić torebki z herbatą, zaczynając od dołu i przesuwając krok szachy. Klej należy nakładać tylko na górną część, aby można było łatwo oderwać worki. Wykończeniem są małe ozdoby, dzięki którym drzewo zyska świąteczny wygląd.

Pokrywa skrzynki podstawowej musi być połączona klejem z dnem stożka, a następnie pojemnik jest wypełniony ryżem, dzięki czemu wzór stanie się stabilny.
Bransoletka dla mężczyzn gotowa na każdą sytuację

Świetnym prezentem dla brata na nowy rok własnymi rękami jest bransoletka wykonana z nylonowego sznurka paracord. W zwykłym życiu produkt ma kształt stylowego akcesorium, które można nosić na nadgarstku, używanego jako pęku kluczy, ale w skrajnej sytuacji łatwo go rozpuścić - powstaje lekka i bardzo mocna lina.

Do produkcji bransoletki potrzeba 3-4 metrów sznurka, technika tkania może być dowolna. Aby końce kabla nie rozpuszczały się, są wiązane, spalane lub wzmacniane klejem. W tym przypadku nie ma potrzeby stosowania metalowych okuć: jako łącznik stylowej bransoletki można podawać pętle, które pozwalają końcówkom liny.

Kubek na wiadomości

Jeśli chcesz zrobić własny prezent dla męża w Sylwestra na własną rękę, spróbuj przekonwertować całkowicie trywialną wersję - spersonalizowany kubek. Możesz zrobić improwizowaną planszę, na której każdego ranka pojawią się nowe napisy - życzenie dobrego dnia, uznanie w uczuciach, zachęcające słowo pożegnania napisane małą kredą.
Będziesz potrzebował:

  • monochromatyczny kubek porcelanowy o gładkich powierzchniach;
  • farba łupkowa i szczotka;
  • taśma maskująca

Potrzebna jest farba łupkowa, która spada na ceramikę (informacje na ten temat są zwykle obecne na etykiecie). Górna część naczynia, która podczas użytkowania styka się z ustami, musi być uszczelniona taśmą maskującą, pozostałe powierzchnie, które później staną się improwizowanym łupkiem, muszą być starannie odtłuszczone i pomalowane. Po usunięciu taśmy klejącej produkt powinien wyschnąć przez jeden dzień w wentylowanym pomieszczeniu.

Po wyschnięciu wzmocniono warstwę dekoracyjną farby. Aby to zrobić, rozgrzej piekarnik do 150 stopni i wyślij do niego kubek na pół godziny, a następnie wyłącz piekarnik, ale produkt należy wyjąć dopiero po całkowitym ostygnięciu sprzętu. Takie naczynia można stosować w kuchence mikrofalowej i zmywarce.

Dla uroczych pań

Wykonując prezent dla naszej siostry na Nowy Rok własnymi rękami, chcemy zaprezentować coś praktycznego i wyjątkowego, aby ten prezent był zapamiętany na długo. Ciekawą opcją może być stały zapach o indywidualnym zapachu. Często są one pomyślane jako prezent dla matki na Nowy Rok, ponieważ jej przywiązania w perfumerii są zawsze znane członkom rodziny.

Napoje spirytusowe wytwarzane są z mieszaniny olejków eterycznych, wosku pszczelego i płynnej witaminy E. Najpierw podgrzej wosk w kąpieli wodnej, następnie dodaj olej i witaminę, wlej go do form i po całkowitym zestaleniu zapakuj pięknie.
Przytulne akcesoria z dzianiny

Przyjaciel, nauczyciel lub krewni jako prezenty na Nowy Rok, możesz zaprezentować słodkie podstawki na kubki związane własnymi rękami. Płaskie okrągłe modele z zimowym ornamentem, na którym można umieścić szklankę z gorącym napojem, oraz „okładki” nakładane na dolną część kubka wyglądają bardzo ekologicznie. Noworoczna stylizacja podkreśla świąteczny nastrój, wprowadza szczególną przytulną atmosferę. Takie piękne prezenty własnymi rękami można wykonać za pomocą dziania i szydełkowania.
Zestawy do tradycyjnych napojów zimowych

Jeśli chcesz zrobić własne jadalne prezenty na Nowy Rok, uzbrój się w piękne szklane słoiki: będą one podstawą wrażenia prezentacyjnego. W szczególności mogą montować zestawy do produkcji kakao lub gorącej czekolady - to doskonała okazja, aby się spotkać i napić pysznego drinka!
Szklany pojemnik należy napełnić kakao w proszku lub gorącą czekoladą o jedną trzecią, kilka plasterków czekolady lub cukierków o ciekawym kształcie należy umieścić na wierzchu. Marshmallow zajmie wolną przestrzeń, aż do wieczka. Etykieta na bankach będzie służyć jako kartka z życzeniami, cukierki mogą być przyklejone do pokrywy jako harmonijny wystrój, pod nią należy umieścić jasną tkaninę - zostanie ona zaciśnięta, gdy pojemnik zostanie zamknięty.Na podobnej zasadzie możesz zrobić niezwykły prezent dla ukochanej osoby na Nowy Rok. W szklanym słoiku z dzbankiem należy umieścić kilka pałeczek cynamonu, goździków, kilka małych jabłek i pomarańczy - ten zestaw do grzanego wina jest prezentowany wraz z butelką wysokiej jakości czerwonego wina.

Wróżka zestaw słodyczy

Tym, którzy pragną zadowolić rodzinę i przyjaciół niezwykłymi prezentami na Nowy Rok, można polecić zebranie zestawu słodyczy dla każdego. Nie trzeba szukać dla nich opakowania - oni sami będą pełnoprawną skorupą na prezent. Aby czekoladki i batoniki wyglądały świątecznie, można je składać w formie sań: cukierki trzcinowe stają się podstawą, są one umieszczane na rozłożonej wstążce przez pochylenie w górę. Są to starannie ułożone płytki i pręty w formie piramidy i ściśle wiążą końce wstążki, nadając im kształt wspaniałego łuku.

Tak ciekawy prezent dla rodziców na Nowy Rok powinien być uzupełniony życzeniami, napisanymi na etykietach słodyczy.Alkohol i jeleń

Możesz zrobić oryginalny prezent noworoczny dla swojego taty własnymi rękami: zaprezentuj swoje ulubione piwo w postaci sześciu jeleni Świętego Mikołaja. Konieczne jest oczyszczenie 6 butelek napoju z etykiet i zamocowanie rozgałęzionych rogów wykonanych z ozdobnego drutu na szczycie szyi za (tutaj potrzebne będą szczypce).

Przód szyi powinien być stały, wycięty z papieru i nos (na przykład mały czerwony pom-pom z świecidełka). Pod nosem musisz związać pasiastą czerwono-białą taśmę (jeśli ześlizgnie się, można ją przymocować kroplą kleju). Wszystkie 6 zdobionych butelek umieszcza się w ozdobionym deszczem pudełku 3 z rzędu.

Szklane pamiątki ze sprzętu kuchennego

Tradycyjne prezenty świąteczne to śnieżne kule, w których można zobaczyć miniaturową figurkę Świętego Mikołaja, choinkę, słynny budynek. Ta sama pamiątka może być wykonana własnymi rękami z różnorodnych szklanych kieliszków do wina. Musisz znaleźć kompaktową zabawkę dla dzieci, która będzie znacznie mniejsza niż objętość szkła, sztucznego śniegu lub imitacji, kartonu i dekoracji.


Z grubej tektury należy wyciąć okrąg, którego średnica dokładnie odpowiada parametrom pojemnika, nakleić na nim figurkę i ozdobę (najlepiej, żeby była to stylizowana kompozycja). Sztuczny śnieg jest umieszczony na dnie kieliszka, jeśli go tam nie ma, możesz użyć pokruszonej pianki lub posiekanego papieru. Kartonowy wykrój jest przyklejony do krawędzi szkła do góry nogami, tak że w odwróconej formie pojemnik wygląda jak szklana kulka ze śniegiem. Łodyga kieliszka do wina może być ozdobiona kokardką z koralików na końcach.Symbol nadchodzącego roku

W oczekiwaniu na nadejście roku, psy mogą być wykonane własnymi rękami fajny prezent z pasiastych skarpet. Do produkcji uszu psa należy użyć pięty z przodu tułowia, z resztek w okolicy dziąseł wycięto. Taki prezent można umieścić pod choinką, aby zwabić szczęście na cały następny rok.

Wełniane skarpety mogą być podstawą pięknych rękawiczek damskich, które będą wyglądać świetnie z kurtką puchową i zabawnym kapeluszem. Z szczeliny w miejscu pięty wyskoczy kciuk, połowa dłoni zostanie pokryta ciepłą tkaniną pozostawioną po przycięciu części palców. Do dekoracji można użyć sylwetki psów, wyciętych z filcu lub wyhaftowanych bezpośrednio na dzianinach wełnianych.
Aby zapamiętać szczęśliwe chwile

Fani rodzinnych rzemiosł będą lubili świeczniki przechowujące jasne momenty życia. Aby zrobić je własnoręcznie, wystarczy wydrukować ulubione zdjęcia i podnieść kilka wazonów i przezroczystych puszek szklanych - muszą być wydłużone i zaokrąglone, najlepiej o różnej wysokości i średnicy. Zdjęcia są cięte zgodnie z parametrami naczyń, mocowane na przedniej stronie podstawy dwustronną taśmą, starannie maskują złącze (na przykład plecionką lub dekorem).

Małe pigułki na świece powinny być umieszczone w pojemnikach: zdjęcia będą skutecznie oświetlone od wewnątrz, pokój będzie wypełniony ciepłem, piękne zdjęcia twojego serca z pewnością podniosą na duchu.


Pomysły na prezenty na Nowy Rok 2019 zawierają obszerną listę przydatnych rzeczy, które możesz zrobić własnymi rękami: uchwyty na doniczki, wykonane z odświętnie tkanej tkaniny, ogromne pledy związane z grubej przędzy, kosmetyki na etui z zamkiem błyskawicznym. Wszystkich łączy pragnienie nie tylko zadowolenia rodziny i przyjaciół, ale także chęć udekorowania życia i pozostawienia kawałka nowego nastroju w ich domu.