Ceramiczne obramowanie i cokół do łazienki, leżące na podłodze - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Ceramiczne obramowanie we wnętrzu łazienki (21 zdjęć)

Jeśli porównamy cokół ceramiczny z podobnymi produktami, możemy stwierdzić, że jest on trwały i niezawodny. Z jego pomocą możesz raz na zawsze stworzyć szczelność między łazienką a ścianą. Zalety ceramicznej granicy to tylko ogromna kwota.

Przede wszystkim jest to trwałość, którą osiąga się dzięki wysokiej wytrzymałości materiału i doskonałej jakości powłoki dekoracyjnej. Ceramiczny krawężnik do łazienki ma takie same właściwości jak dachówka, a nawet życie jest identyczne. Jest to bardzo wysokiej jakości i cenny materiał, który jest bardzo popularny na rynku. To do niego większość kupujących podaje swoje preferencje. Ponieważ zakup taniego materiału często prowadzi do sytuacji, w której wkrótce po naprawie konieczna jest wymiana cokołu. Wybierz od razu wysokiej jakości materiały, które będą Ci służyć przez długi czas i niezawodnie. Takie podejście pozwala zapomnieć o naprawie przez wiele lat.Charakterystyka estetyki

Ceramiczny cokół do łazienki jest sprawdzony z estetycznego punktu widzenia. Działa nie tylko jako hermetyczne połączenie, ale także jako dekoracja. Produkt rozwiązuje kilka zadań funkcjonalnych jednocześnie.Cechy charakterystyk operacyjnych

  1. Ceramiczne listwy przypodłogowe na podłogę nie zmieniają koloru wraz z czasem działania;
  2. Nie psuje wilgoci i różnicy temperatur;
  3. Jest łatwy do czyszczenia, ponieważ produkt nie pochłania brudu i wilgoci.

Ale jeśli używasz plastiku, szybko straci swój pierwotny wygląd, ponieważ ten materiał nie jest wysokiej jakości i trwałości, ale ma niski koszt.

Niuanse wyboru

W większości przypadków ludzie uważają cokół za dodatkowy materiał i praktycznie nie spędzają czasu na jego wyborze. Zwykle kupuje się go razem z kafelkami i tylko w cieniu, aby były połączone. Ale okazuje się, że trzeba zwracać uwagę na bardziej poważne rzeczy. Jeśli zrobisz to tak miernie, to przy wyjściu łazienka nie będzie wyglądać zbyt starannie, a słaba jakość uszczelnienia doprowadzi do krótkiego okresu użytkowania krawężnika. Istnieje kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze, więc nie ignoruj ​​ich.

Ceramiczny cokół podłogowy powinien być gładki, ponieważ w innym przypadku nie można go idealnie i gładko przykleić.

Główne typy narożników

Obecnie na rynku dostępne są 2 rodzaje narożników. Pierwszy jest wykonany z ceramiki, a drugi ze szkła. W rogach szklanych z tyłu znajduje się specjalna folia ochronna, która zakrywa klej i działa jako element dekoracyjny. Ważne jest, aby ta powłoka była wysokiej jakości, ponieważ w przeciwnym razie woda z roztworu spadnie pod nią i wytworzy brzydkie plamy i kapie. Jednak określenie jakości tej powłoki na oku jest bardzo trudne. Jest tylko jeden sprawdzony sposób - trzymanie krawężnika w wodzie, ale tego doświadczenia nie będzie można robić w sklepie przed zakupem.Możesz to zrobić w domu. Jeśli nie podoba Ci się wynik, po prostu zwróć produkt z powrotem do sklepu i wymień go na inną opcję. Oczywiście wygląd jest również ważny i musi pasować do odcienia wykończenia i harmonijnie z nim mieszać. Jeśli kupisz płytkę, często otrzymasz cokół z tej samej serii, który idealnie pasuje do koloru i faktury.

Co musisz wiedzieć, aby zamontować ceramiczny narożnik w łazience?

Układanie krawężnika ceramicznego obejmuje 2 sposoby. Pierwszą opcją jest instalacja na wierzchu ułożonej płytki, a drugą opcją jest położenie cokołu ceramicznego przed rozpoczęciem układania płytek.Jeśli zastosujesz drugą opcję, otrzymasz pojedynczy, jednolity obraz, który będzie wyglądał idealnie i nie będzie miał problemów. W pierwszym przykładzie wykonania wszystko można zrobić hermetycznie, ale często pojawiają się niuanse w wyglądzie. Rozważ funkcję każdej technologii instalacyjnej, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Instalacja przed ułożeniem płytek

Trudna metoda instalacji kurtyny z płytek ceramicznych. Problem polega na tym, że rozpoczyna całą pracę na ścianach za pomocą płytek. Aby nie mieć problemu, powinien być zainstalowany idealnie gładko i poziomo. Jeśli twoje ściany nie są całkiem proste, ważnym punktem będzie położenie krawężnika od ściany. Jeśli zainstalujesz go bezpośrednio na ścianie, górne warstwy płytki nie będą miały miejsca na klej, a ściana nie będzie równa. Dlatego lepiej powierzyć to pytanie profesjonalistom, którzy przeprowadzą instalację dokładnie zgodnie z parametrami twojego pokoju.

W tym przypadku błędne obliczenia i pomiary są bardzo ważne. Po zamontowaniu cokołu możesz przejść do ściany. Proces ten można rozpocząć po dniu, aby klej wyschnął.

Konieczne jest usunięcie luk między ścianą a łazienką. To tylko niewielka część pytań, z którymi musisz się zmierzyć. Najważniejsze będą widoczne w czasie pracy. Dlatego, jeśli natkniesz się na taką pracę po raz pierwszy, lepiej wziąć jako partnera bardziej doświadczonego specjalistę, który pomoże rozwiązać trudne chwile.

Montaż po układaniu płytek

Jest to najbardziej optymalny i najłatwiejszy sposób na zainstalowanie obramowania ceramicznego. W tym przypadku jest tylko jeden niuans: konieczne jest przewidzenie miejsca dla kleju między łazienką a płytką, powinna być odległość około 1 cm bez płytki. Dzieje się tak, jeśli instalacja odbywa się według wszystkich zasad i przepisów. Jeśli ten moment został początkowo pominięty, krawężnik będzie musiał być przyklejony silikonem. Ta opcja jest również całkiem dobra i jest często używana przez techników napraw i dekoracji. Montowanie płyty nie jest trudne, jeśli masz wiedzę i doświadczenie.

I tu są pewne osobliwości w pracy. Najpierw wypełnij lukę między łazienką a płytką specjalnym klejem do płytek lub silikonem. Podczas montażu krawężnika ceramicznego do kąpieli za pomocą silikonu mogą pojawić się problemy z wyrównaniem poszczególnych narożników mozaiki.

Jak widzimy, proces instalowania obramowania ceramicznego jest prosty, ale ma wiele niuansów i aspektów. Najważniejszą rzeczą jest być ostrożnym i cierpliwym, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz w stanie osiągnąć optymalnego wyniku. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie zainstalować materiał o wysokiej jakości, lepiej jest skontaktować się z ekspertami, którzy będą w stanie skutecznie i kompetentnie wykonywać prace przy układaniu płytek ceramicznych.

Jak wyciąć ceramiczny narożnik wanny?

Dla początkujących jest to bardzo trudne zadanie i często trzeba zepsuć dużo materiału, aby uzyskać akceptowalny wynik. Naturalnie zadrapania i frytki są tutaj nie do przyjęcia, ponieważ psuje to cały wygląd pomieszczenia. Aby ich uniknąć, musisz zacząć ciąć materiał od tylnej strony. Ale nawet przy takiej pracy są chipy, które będą musiały zostać wyczyszczone. Najlepiej używać szlifierki do zdejmowania izolacji. Ale jeśli tak nie jest, zrobi to Bułgarski ze specjalną lepką dyszą, na której można zainstalować papier ścierny. Ta opcja jest szczególnie popularna. Aby uzyskać perfekcyjny efekt, nie zadziała, a zatem z pewnością będzie musiał sprowadzić płytkę do jakości.