Bezobodkovy WC Compact, najlepsze podłogi i wiszące opcje z instalacją - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Toaleta Bezobodkovy we wnętrzu łazienki (21 zdjęć)

Jakość kanalizacji zależy od czystości i higieny w łazience. Rozwiązanie długo szukało. Niektóre firmy stworzyły toalety, których powierzchnia została pokryta specjalnymi powłokami. Kompozycja powłokowa była przeznaczona do zwalczania mikroorganizmów. Ale po zastosowaniu środków chemicznych do mycia muszli klozetowej powłoka szybko straciła swoje właściwości.Rozwiązanie znaleziono w 2019 roku. Twórcy oficjalnie wprowadzili technologię „Rimless” („bez obręczy”). Twórcom udało się osiągnąć wysokie oceny higieniczne hydrauliki, wyposażone w nową technologię.

Celem stworzenia takich modeli było dążenie twórców do stworzenia toalet o najbardziej higienicznej powierzchni.

Funkcje projektowe

Z założenia toalety konwencjonalne i bez krawędzi są podobne. Różnica zewnętrzna występuje tylko w przypadku braku obręczy w modelu „Bez obręczy”. W standardowym modelu pierścień oprawy służy jako przewodnik dla przepływu wody. To w tym miejscu gromadzi się najwięcej brudu i mikrobów. Po pewnym czasie po rozpoczęciu pracy trudniej jest monitorować czystość muszli klozetowej starego modelu. Rdza i smugi tworzą się pod pierścieniem oprawy.

Osobliwością misy bezkręgowej jest brak obręczy. Problem przepłukiwania w tej konstrukcji, twórcy zdecydowali się na metodę przepływu kierunkowego. Rozdzielacz wody wyposażony w trzy kanały ceramiczne jest zamontowany w tylnej ścianie muszli klozetowej. Kanały uruchamiają strumienie wody. Płukanie występuje w trzech kierunkach: w lewo iw prawo, wokół obwodu i w dół.

System opróżniania jest zaprojektowany w taki sposób, że ciśnienie wody jest dostarczane z maksymalną siłą. Dzięki ukierunkowanemu przepływowi woda dokładnie myje cały obwód misy, ale nie wypływa z jej granic.

Korzyści

WC bez dziobu ma wiele zalet:

 • Higiena przy użyciu. W modelu tego rodzaju zarazki i brud są łatwo usuwane, ponieważ nie ma trudno dostępnych miejsc;
 • Praktyczność i łatwość opieki. WC bez łuku nie wymaga częstego czyszczenia. Stosowanie środków czyszczących i szczotkowanie jest ograniczone do minimum. Po delikatnym przetarciu wilgotną szmatką wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia są usuwane;
 • Oszczędzanie wody. W przypadku jednorazowego spłukiwania w normalnym modelu potrzeba około 6 litrów wody. W bezobodkovom - 4 l. Oszczędzanie wody w działaniu nowego modelu wynosi około 30%;
 • Estetyczny wygląd. Większość modeli ma estetyczny wygląd. Różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala wybrać toaletę, która lepiej pasuje do wystroju łazienki;
 • Przyjazność dla środowiska. Detergenty i środki czyszczące są wysoce alergizujące. Czyszczenie miski ustępowej o swobodnym przepływie jest znacznie mniej powszechne i bez dużej ilości agresywnej chemii;
 • Przyjemna cena. Koszt modeli bez oprawek nie różni się zbytnio od normalnego;
 • Wygoda w działaniu. Modele zawieszone wytwarzają mniej hałasu podczas pracy.

Negatywne strony

Nie znaleziono braków w działaniu modeli bez oprawek. Wyjątkiem są indywidualne wady niektórych firm. Zasadniczo jest to:

 • niepełna muszla klozetowa;
 • niewłaściwy rozmiar miski;
 • zła głębokość miski.

Odmiany

Modele bez oprawek są dwojakiego rodzaju i różnią się zasadą instalacji: bezramowa toaleta i wisząca toaleta.

Niektóre rodzaje muszli klozetowych bez oprawek są wyposażone w specjalną przegródkę na środki czyszczące. Podczas płukania narzędzie jest chwytane wodą i rozprzestrzenia się na mytej powierzchni. Takie toalety są produkowane przez VitrA. Są używane do publicznych toalet. Ten model jest szczególnie skuteczny w instytucjach medycznych.

Toalety TOTO mają wbudowany program, którego zadaniem jest niszczenie drobnoustrojów i bakterii. System płukania jest zaprojektowany w taki sposób, że stosuje się kilka strumieni wody.

Idealny Standart, Gustavsberg, Duravit, Hatria, Roca - najlepsze firmy produkujące toalety bez pokrywek znane są z jakości swoich produktów.

Toaleta podłogowa

Instalacja wodno-kanalizacyjna tego typu jest instalowana z naciskiem na podłogę. Wykonane z porcelany lub ceramiki. Większość firm produkcyjnych opracowała własny bidet lub mikrolift do tego modelu. Zasada działania podnośnika jest podobna do zasady działania samozamykacza. Wygoda mikrolift polega na tym, że pokrywa zamyka się płynnie i bez pukania. Żywotność struktury wzrasta.

Korzystanie z pokrywy bidetu zapewnia dodatkowy poziom praktyczności i higieny. Użytkownicy mają możliwość instalowania okładek mechanicznych lub elektronicznych. Pokrowce mechaniczne są uniwersalne, nadają się do każdej toalety, ale mają wadę: brak ogrzewania.

Elektronika zapewnia większy komfort. Filtry posiadają funkcję samoczyszczenia w trybie automatycznym. Mają tylko jedną wadę - wielki koszt.

Wisząca toaleta bez ściany

Konstrukcja modelu zawieszenia nazywana jest również instalacją wodno-kanalizacyjną. Model jest nowy, a wiele z nich ma obawy związane z konserwacją, instalacją wodno-kanalizacyjną i obsługą.

Instalacja podwieszanej toalety jest ramą spawaną z trwałych metalowych rur. Rama jest przymocowana do ściany w czterech miejscach: dwa punkty na podłodze, dwa - w górnej części konstrukcji. Uchwyty górne mocowane są na wysokości 1 m 20 cm, a montaż odbywa się za pomocą śrub (średnica 12 mm). Jedna taka śruba może utrzymać ciężar osoby. W tym projekcie użyli dwóch. Niezawodność dodaje dźwigni, która jest tworzona przez instalację.

Toaleta jest instalowana na wysokości 35-40 cm od poziomu podłogi. Miska ma 3-krotną odległość od punktu środkowego (wytrzymałość ramion) niż śruby na górze ramy. Zmniejsza to obciążenie mocowania 3 razy. W masie całkowitej konstrukcja jest w stanie utrzymać ciężar 500 kg.

Jeśli poprawisz instalację, niezawodność projektu nie budzi wątpliwości. Zbiornik, elastyczne węże - wszystko zamyka się na górze z płyt kartonowo-gipsowych. Wygląda na to, że toaleta jest po prostu przymocowana do ściany.Konserwacja i naprawa zawieszonej toalety

Drugie pytanie dotyczy utrzymania podwieszonej toalety bezdovku. Jak wymienić zbiornik spustowy, gdy płynie? Nie musisz demontować całej struktury? Producenci udzielają gwarancji na mechanizmy muszli klozetowych do 10 lat. Zbiorniki tego typu nie mają szwów, co uniemożliwia im przepływ. Ponadto konstrukcja jest wyposażona w awaryjny system przelewowy.

Jeśli zajdzie konieczność wymiany mechanizmu, jest to dość proste, usuwając przycisk spustowy. Przycisk przykrywający jest przymocowany do bramy i łatwo usuwany. Konstrukcja jest przymocowana do połączenia gwintowanego z pływakiem. Łatwo przekręca i rozwija ręcznie.

Cały mechanizm z pływakiem i śrubą można naprawić, wyciągając.

Żuraw, który znajduje się wewnątrz zbiornika, ma nieklasyczny gwint i plastikową „jagnięcinę” blokującą przepływ wody. Jego zadaniem jest wyłączenie wody podczas naprawy konstrukcji. Rury zimnej wody są podłączone do kranu.

Zalety modelu

Zaleta tego typu toalety jest oczywista. W konstrukcjach podłogowych największym problemem jest czyszczenie wokół rury ułożonej w podłodze. Nie zawsze możliwe jest wycieranie trudno dostępnych miejsc. Konieczne jest ręczne czyszczenie. Jest to niedopuszczalne w publicznych toaletach. Nie ma takiego problemu w wiszącym modelu toalety bez oprawek. Ze względu na fakt, że projekt nie dotyka podłogi, sprzątanie łazienki jest znacznie łatwiejsze.

Zbiornik spustowy jest zamknięty za ścianą z płyt gipsowo-kartonowych, a jego działanie prawie nie słychać hałasu.

Porady toaletowe

 • wybierz model odpowiedni dla Twojej łazienki. W tym celu należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, a zwłaszcza dopływ wody do zbiornika wybranego urządzenia. W małych pomieszczeniach idealna jest kompaktowa, bezramowa toaleta. Zbiornik jest przymocowany bezpośrednio do miski i nie zajmuje dodatkowej przestrzeni;
 • Przeczytaj katalogi różnych producentów, przeczytaj recenzje. Wybierz kolor instalacji wodociągowej, aby harmonijnie dopasować się do ogólnego wnętrza łazienki: weź pod uwagę specyfikę dekoracji ściennej, kolor innych armatury sanitarnych;
 • zdecydować o obecności dodatkowych funkcji w wybranym modelu instalacji wodno-kanalizacyjnej: okładka-bidet lub microlift.

Lepiej powierzyć instalację toalet bez oprawek doświadczonym profesjonalistom.