Siłownia w domu w piwnicy, jak wyposażyć prywatną mini siłownię w fitness - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Siłownia w domu - kącik osobistego komfortu (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Może być wiele powodów, które mogą zmotywować osobę do stworzenia siłowni w domu. Wielu uważa to przedsięwzięcie za głupie, podczas gdy inni wręcz zazdroszczą tym, którzy mają okazję trenować bez wychodzenia z domu.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-2

Ale jeśli osoba zdecydowała się wyposażyć siłownię w domu, była to dobrze ważona decyzja uwzględniająca wszystkie zalety i wady. Taka osoba w większości przypadków jest gorącym fanem sportu i nie może żyć bez niego lub dla tych, którzy potrzebują regularnych ćwiczeń w związku ze swoim stanem zdrowia. Ale pomimo powodów tego przedsięwzięcia sprzęt do ćwiczeń, który ma swój własny, unikalny projekt, musi być wykonywany zgodnie z wszystkimi zasadami, zgodnie z niektórymi zaleceniami.

Idealne miejsce na siłownię można nazwać ocieploną werandą lub podłogą na poddaszu, jeśli jednocześnie nie psuje to wyglądu całego budynku jako całości, ponieważ w tym przypadku na pewno w oknie „maszyny do ćwiczeń” znajdą się okna. Okna są w tym przypadku jednym z najbardziej niezbędnych warunków, ponieważ ich obecność nie tylko pozwala na dostarczenie świeżego powietrza w dowolnym momencie, ale pokój z oknami jest wygodniejszy do treningu niż głuchy i nie ma otworów innych niż drzwi. .

Jeśli w domu nie ma podłogi na poddaszu lub werandy, wtedy trening w piwnicy lub piwnicy będzie również akceptowalny.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-5


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-6

Jeśli ktoś myśli o tym, jak zrobić siłownię w domu, który nie ma prywatnego domu, ale mieszka w zwykłym miejskim mieszkaniu, w takim przypadku może wybrać dowolny wolny pokój o powierzchni co najmniej 8 metrów kwadratowych. Jeśli w mieszkaniu nie ma takiej rzeczy, możesz pożegnać się z pomysłem stworzenia domowej siłowni lub kupić parę symulatorów i zainstalować je w sypialni lub salonie.

Aby zajęcia fitness były wygodne, pomieszczenie dla nich musi być odpowiednio zorganizowane.

  • Po pierwsze, konieczne jest zapewnienie wentylacji, ponieważ aktywny sport prowadzi do zwiększenia potu, co z kolei może powodować nieprzyjemny zapach i wysoką wilgotność. Aby domowa siłownia nie okazała się źle pachnącym pomieszczeniem mokrym, konieczne jest zorganizowanie wentylacji wymuszonej poprzez zainstalowanie wentylatora w odpowietrzniku lub w istniejącym otworze wentylacyjnym.
  • Po drugie, dla właściwej organizacji pomieszczeń tego miejsca konieczne jest zapewnienie prawidłowego oświetlenia. I będzie słuszne, jeśli źródła światła znajdą się na suficie, a kolor będzie jak najbliżej światła dziennego. Na siłowni nie powinno być żadnych kinkietów, ponieważ nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej atmosfery, a ich obecność na ścianach może przeszkadzać w umieszczaniu symulatorów.
  • Po trzecie, organizując dany pokój w domu, najlepiej jest, aby drzwi otwierały się na zewnątrz pokoju lub całkowicie się przesuwały. W tym przypadku nagłe przybycie kogoś z członków rodziny nie spowoduje niedogodności dla ucznia w symulatorze. To samo można powiedzieć o oknach, z którymi sprawa jest dziś znacznie prostsza, ponieważ ich nowoczesna wersja pozwala nie otwierać szeroko skrzydła, ale tylko lekko je otworzyć, ustawiając go w trybie wentylacji w górnej pozycji.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto.png">


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-9


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-10

Obowiązkowe w sporcie jest także lustro. Jego rozmiar powinien być taki, aby osoba mogła łatwo zobaczyć siebie w pełni wzrostu, ćwicząc na którymkolwiek z symulatorów. Jest to konieczne nie po to, by podziwiać osiągnięte wyniki, ale aby praktykujący mógł niezależnie kontrolować poprawność ćwiczeń.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-11


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-12

Dekoracja ścienna i podłogowa w domowej siłowni

Jeśli mówimy o odpowiedniej dekoracji ścian, to przede wszystkim powinno ono uzupełniać projekt pokoju i być wykonane z materiałów, które normalnie reagują na nadmierną wilgoć. W tym przypadku najbardziej ekonomiczną opcją byłoby tynkowanie ścian do malowania lub tapetowania. Droższą opcją, ale jednocześnie bardziej solidną jest dekoracja ścian za pomocą klapy lub innych elementów drewnianych. Podczas wykańczania ścian w sali gimnastycznej w żadnym wypadku nie należy wybierać płytek ceramicznych i paneli plastikowych.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-2.png">


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-13

Materiały te są szczelne i powodują efekt cieplarniany w pomieszczeniu, co będzie bardzo niewygodne dla ucznia. Ponadto plastikowe panele na ścianach nie wyglądają zbyt dobrze, dzięki czemu projekt nawet bardzo „chłodnej” hali jest bardzo tani.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-14


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-15

Jeśli chodzi o podłogę, a następnie zorganizowanie siłowni w domu, musisz zrozumieć, że ćwiczenie tych lub innych ćwiczeń może wywołać pewien hałas. Dlatego najczęściej w lokalu tego zadania układa się jastrych pływający. W tym przypadku wszystkie ruchy oscylacyjne nie będą przenoszone z podłogi na ściany, a hałas będzie mniej słyszalny. Lepiej jest wybrać wykładzinę dywanową, korkową lub gumową jako optymalną wykładzinę podłogową. Materiały te nie tylko zapewnią normalną amortyzację podczas ćwiczeń, ale także pomogą w tłumieniu hałasu wytwarzanego przez symulatory.


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-3.png">


sportzal-doma-ugolok-lichnogo-komforta-21-foto-16

Wszystkie powyższe zasady są najbardziej podstawowe przy budowie mini siłowni w domu. Jeśli komuś wydaje się to zbyt skomplikowane, a nadal naprawdę potrzebujesz prywatnej siłowni, to dziś możesz znaleźć gotowe domy z salami gimnastycznymi i kupić je zamiast zwykłych mieszkań. W takim przypadku zawodnik musi jedynie kupić wymagane symulatory, których lista zależy tylko od tego, jak i co osoba chce robić.

Pin
Send
Share
Send
Send