Jak właściwie wybrać kapsułę lub ekspres do kawy Carob do domu i kawę dla niej - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać ekspres do kawy do przygotowywania pysznej i aromatycznej kawy?

Fani naturalnej kawy zastanawiają się, jak wybrać optymalnie odpowiedni ekspres do kawy. Wiele modeli jest teraz wyposażonych w zaprogramowany proces parzenia kawy. Aby dostać filiżankę napoju smakowego, wystarczy nacisnąć jeden lub dwa przyciski. Nowoczesny sprzęt jest wielofunkcyjny. Ma wiele opcji. Dzięki niemu możesz zrobić dużą ilość napojów kawowych.

Takie wyposażenie jest szczególnie niezbędne w dużych zakładach. Profesjonalny sprzęt jest w stanie przygotować do 120 filiżanek kawy na godzinę, a procesowi gotowania nie powinna towarzyszyć obecność nadzorcy.

Nowoczesna technologia ma młynek do kawy jako część projektu. Pomaga znacznie skrócić czas na drinka. Gotową do picia kawę uzyskuje się poprzez ustawienie techniki dla konkretnego programu.

Jak wybrać ekspres do kawy do domu?

To urządzenie jest dość ekonomiczne. Na przykład, aby przygotować jedną filiżankę mocnej kawy, potrzebujesz tylko 6-7 gramów fasoli. Oszczędności są szczególnie widoczne, gdy potrzebne są duże ilości kawy. Modele automatyczne są wyposażone w licznik, który uwzględnia liczbę przygotowanych filiżanek. Pomaga to znacznie ułatwić proces księgowania.

W zależności od poziomu automatyzacji, nowoczesne ekspresy do kawy dzielą się na następujące typy:

  • Automatycznie.
  • Półautomatyczne.
  • Kapsułka.
  • Super automatyczny.

Najbardziej odpowiednim modelem dla profesjonalistów jest automatyczny ekspres do kawy. Przygotowując napoje z takim sprzętem, udział człowieka jest minimalny. Takie urządzenia mogą być doskonale dostosowane do szerokiej gamy napojów.

Do użytku domowego i małych kawiarni używa się głównie modeli półautomatycznych. Podczas działania tego urządzenia, barista wykonuje pewne czynności w zależności od tego, jakiego rodzaju kawa jest potrzebna. Na przykład wykonuje dozowanie napoju, wykonuje rozdrabnianie ziaren. Dozowane rozlanie wody będzie musiało być również wykonywane ręcznie.

Superautomatyczne modele wyróżniają się obecnością dużego zestawu funkcjonalnego. Urządzenie wykonuje samoczynne dozowanie żądanej objętości wody, ziaren, podłącza się do źródła wody. Takie maszyny działają płynnie.

Godne miejsce na rynku zajmują agregaty rozhkov. Są funkcjonalne i ergonomiczne. Kawa wytwarzana jest w grupie parzenia. Część ziaren umieszcza się w uchwycie (róg).

Jak wybrać ekspres do kawy w kapsułkach do domu?

Kapsularne ekspresy do kawy działają na bazie kapsułek, które są pudełkami z tworzywa sztucznego. Pudełka są bezpiecznie zamknięte folią. W kapsułkach znajdują się ziarna. Po uruchomieniu urządzenia pudełko zostaje przebite. Woda przenika do kapsuły pod wysokim ciśnieniem.

Modele kapsułkowe samochodów są łatwe w utrzymaniu i nie pozostawiają zanieczyszczeń po pracy. Takie urządzenia będą doskonałym rozwiązaniem do użytku domowego.

Ta technika nie nadaje się do gotowania masowego. Przygotowana kawa w takiej jednostce będzie kosztować więcej.

Podstawowe opcje wyposażenia

Nowoczesne modele są wyposażone w funkcję dozowania kawy. Dzięki tej opcji możesz dostosować siłę napoju, zwłaszcza szlifowanie, smak. Jeśli mielenie ziarna jest zbyt delikatne, napój okaże się gorzki. Gdy jest zbyt gruby, napój może być mniej nasycony. Profesjonalne maszyny są wyposażone w numeryczne oznaczenie jakości szlifowania. Im mniejsza podana liczba, tym drobniejsze szlifowanie. Dzięki specjalnej platformie do podgrzewania możesz stworzyć prawdziwie aromatyczną kawę z pianką.

Nowoczesne ekspresy do kawy mają popularną opcję - cappuccino. Takie jednostki są wyposażone w cappuccinator. Dostosowuje proces ubijania mleka. Nie wymaga to interwencji baristy.

Wszystkie profesjonalne urządzenia są częścią ich szlifierek projektowych. Kamienie młyńskie mogą być dwojakiego rodzaju: stal i ceramika. Modele ceramiczne wyróżniają się cichą pracą i nie wydają nadmiernie głośnych dźwięków. Podczas przygotowywania napoju nie są one narażone na nadmierne ciepło. Jeśli zetknie się z nim obcy przedmiot, produkt ceramiczny może zostać uszkodzony. Stalowe kamienie młyńskie są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli kamień dostanie się do środka, nie pęknie, ale chwilowo przestanie działać.

Podstawowe wymagania dotyczące technologii

Jeśli nadal wątpisz w wybór ekspresu do kawy, zwróć uwagę na fakt, że nowoczesny sprzęt do przygotowywania kawy ma szeroki wybór. Niezawodne jednostki muszą spełniać określone wymagania.

Wydajność

Wybierając jednostkę, zwróć uwagę na liczbę filiżanek, które może przygotować dziennie. W takim przypadku jednostka zapłaci za siebie. Nie kupuj zbyt dużej jednostki, jeśli wiesz, że będzie bezczynna. Na przykład, jeśli kawiarnia ma 30 miejsc, wystarczy zakupić urządzenie zdolne przygotować do 120 filiżanek dziennie.

Łatwa obsługa

Dogodnie maszyna będzie miała takie niezastąpione opcje, jak regulacja objętości kawy, wylewanie wody itp.

Funkcje funkcjonalne mechanizmu zaparzania

Mechanizm zaparzania może być wbudowany lub wyjmowany. Wbudowane mechanizmy nie są wygodne dla instytucji, ponieważ są trudne do usunięcia. Mycie takiego mechanizmu odbywa się za pomocą specjalnych tabletów. Po pewnej liczbie parzonej kawy czyszczenie maszyny odbywa się niezależnie.

Dostępność dodatkowego kotła

W kotle woda jest podgrzewana do wymaganej temperatury. Bez tego urządzenia nie będzie w stanie pobić mleka w celu przygotowania cappuccino. Każde urządzenie ma co najmniej jeden kocioł. Obecność drugiego kotła pomaga znacznie przyspieszyć proces przygotowywania napoju.

Funkcja regulacji szlifowania

Dostosowując stopień mielenia, można inaczej przedstawić smak i aromat napoju. W zależności od rodzaju parzenia stosuje się różne stopnie mielenia. Na przykład do przygotowania espresso wskazane jest użycie drobno zmielonych ziaren. Jeśli mielenie jest większe, smak będzie mniej nasycony.

Obecność platformy pod kubkiem do realizacji ogrzewania

Wiele rodzajów kawy można podawać tylko w podgrzewanych kubkach.

Obecność cappuccinatora

To urządzenie pozwoli Ci automatycznie zrobić napój, który jest szczególnie popularny wśród miłośników kawy.

Nowoczesne urządzenia mogą obsługiwać różne rodzaje kawy, więc nie musisz myśleć o tym, jak wybrać kawę do ekspresu do kawy. Może być mielony, w ziarnach, w kapsułkach. Kapsułki są uważane za najdroższe. Są one zwykle używane do gotowania w domu. Kapsułki produkowane dla niektórych producentów maszyn mogą nie być odpowiednie dla innych.

Profesjonalne jednostki mają atrakcyjny wygląd. Doskonale pasują zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. Nowoczesne modele są kompaktowe.

Dla kawiarni lepiej jest wybrać modele automatyczne. Modele kapsułkowe i półautomatyczne są idealne do użytku domowego i biurowego.

Cechy działania ekspresów do kawy w życiu codziennym

Nowoczesny ekspres do kawy to złożone urządzenie. W nim wszystkie opcje są zautomatyzowane. Aby ta technika przetrwała tak długo, jak to możliwe, muszą zostać spełnione pewne wymagania operacyjne.

Nie wkładaj niczego do młynka do kawy z wyjątkiem ziaren kawy. W przeciwnym razie może się nie powieść. Niepożądane jest również stosowanie ziaren aromatyzowanych, ponieważ płytka może z czasem tworzyć się na kamieniach młyńskich.

Niektóre modele są wyposażone w specjalne komory na mieloną kawę. Dzięki nim możesz sprawić, że menu kawy będzie bardziej zróżnicowane.

Do normalnej pracy urządzenia konieczne jest prawidłowe wybranie stopnia szlifowania. Gdy nadmiernie gruboziarnista kawa stanie się bardzo kwaśna. W przypadku nadmiernego zmielenia kawa może smakować trochę gorzko. Jeśli ziarna są gruboziarniste, woda przejdzie zbyt szybko, nie ulegając reakcji z kawą w proszku. Dokładne mielenie może spowodować zatkanie ścieżki kawy.

Konieczne jest umiejętne podejście do wyboru wody wlewanej do zbiornika. Nie powinno być zbyt trudne, ponieważ przyczynia się do pogorszenia jakości kawy. Twarda woda przyczynia się do powstawania kamienia, co może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Nowoczesne jednostki mają zmiękczacze wody jako część swojego projektu. Do przygotowania kawy lepiej jest używać butelkowanej lub filtrowanej wody. Czasami można użyć przegotowanej wody, ponieważ jest najmniej twarda. Jednak przegotowana woda po obróbce cieplnej traci swój smak.

Poziom wody w zbiorniku musi być stale monitorowany. Nie powinien to być znak minimalny. Jeśli jest mało wody, element grzejny przegrzeje się. Nowoczesne jednostki mają alarm dźwiękowy, który ostrzega o konieczności zwiększenia poziomu wody.

Cechy obsługi ekspresu do kawy

Po cyklu ekstrakcji wymagane są procedury czyszczenia. Nowoczesne modele są wyposażone w specjalne tabletki, które po wypiciu pewnej liczby misek przeprowadzają samooczyszczanie. Pojemnik wymaga regularnego czyszczenia.

Sercem techniki jest mechanizm parzenia. W trakcie długotrwałej pracy oleje kawowe gromadzą się z czasem na ściankach tego mechanizmu. Jeśli ten olej jest obfity, napój staje się gorzki. Mechanizm zaparzania zaleca się czyścić co najmniej raz na 30 dni. Mechanizm strzelania jest myte pod bieżącą wodą.

Po każdym użyciu cappuccinator wymaga również mycia. Suszone mleko na probówkach prowadzi do zakłócenia procesu spieniania.

Układ hydrauliczny urządzenia musi być również odwapniony, nawet jeśli jest serwisowany na przefiltrowanej wodzie. W tym celu stosowane są specjalne płyny i tabletki.

Wiele nowoczesnych modeli wyposażono w funkcje automatycznego czyszczenia. Jest to bardzo wygodne. Musisz uruchomić program i wlać wodę do zbiornika. Przestrzegając tych ogólnych zasad działania, można znacznie przedłużyć żywotność sprzętu. Każde urządzenie charakteryzuje się własnymi właściwościami, które należy dokładnie zbadać przed użyciem.