Drzwi wejściowe z lustrzanymi metalowymi wnętrzami, białym lub wenge - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzwi wejściowe z lustrem: niezawodna ochrona i stylowy wygląd (21 zdjęć)

Niestety, mieszkania w nowoczesnych wieżowcach nie są dobrze zaplanowane. Hol wejściowy jest bardzo wąski lub bardzo mały. Małe korytarze i tradycyjny „Chruszczow”. Jednak to właśnie ten pokój stanowi główne wrażenie mieszkania i jego właścicieli, a także powinien być wygodny na korytarzu. W tym przypadku sytuację ratują drzwi wejściowe z lustrem, które obecnie instaluje się nie tylko w małym mieszkaniu, ale także w dużym kraju lub domku, a tym bardziej w biurze.Lustro na drzwiach: zauważalne zalety

Tak więc, jeśli korytarz jest mały, drzwi wejściowe z lustrem w środku pomogą porzucić instalację szklanego mola. Elementy lustrzane zawsze wizualnie powiększają niewielką przestrzeń, zwłaszcza jeśli zainstalujesz dobre oświetlenie w korytarzu i rozjaśnisz jego ściany.

Drzwi wejściowe z lustrem w środku to dobry sposób na „odepchnięcie” ścian, to pomoże ci zorganizować całą dostępną przestrzeń w ogóle.

Lustrzane wykończenie drzwi sprawi, że twój korytarz będzie nie tylko wyższy czy szerszy, ale także dłuższy (zakładając prawidłowe oświetlenie).Istnieją jednak inne oczywiste zalety takich drzwi, jeśli korytarz ma normalny rozmiar:

  • Drzwi z lustrem dobrze prezentują się we wnętrzu niemal każdego stylu: czy to klasyczna hala, kraj czy modna hi-tech.
  • Wygodne jest założenie ubrania lub fryzury przed ostatecznym wyjściem na ludzi. Z reguły każda osoba wykonuje ten znajomy rytuał na poziomie tradycyjnych refleksów.
  • Metalowe drzwi wejściowe z lustrem wewnątrz doskonale łączą się z tradycyjnymi meblami na korytarz. Kolor samego panelu w tym samym czasie może przejść w tło. Najpopularniejsze odcienie paneli to dąb wenge lub bielony, a także popiół. Popyt to także białe drzwi.
  • Zazwyczaj producenci drzwi instalują podłoże pod samym lustrem, nakładając odporną na urazy folię (przezroczystą lub brązową) na płótno lustrzane, co czyni drzwi bezpiecznymi.
  • Panele do takich drzwi mają zwykle grubość większą niż 12 mm (zazwyczaj używa się około 10 mm lub mniej).

Ważne jest również, aby takie lusterko wbudowane w drzwi wejściowe nie wpływało negatywnie na jego właściwości techniczne i operacyjne, drzwi pozostają równie niezawodne. Wybór akcesoriów jest zwykle szerszy niż w przypadku bez lustra. Różnice odnoszą się tylko do kolejności umieszczenia oka w drzwiach, nie są one teraz usytuowane zgodnie z tradycją w środku całego płótna, ale z jednej strony, w pobliżu okuć.

Które lustro do drzwi preferujesz?

Sam element lustra może być umieszczony nie tylko wewnątrz, jak wspomniano powyżej, ale także na zewnątrz. Ostatnia opcja nie przenosi obciążenia funkcjonalnego, to elegancki wystrój, który nada Twoim drzwiom zewnętrzny połysk.

Lustro: wewnątrz lub na zewnątrz?

Obecnie zakres rozmiarów i różnych form lusterek bocznych jest dość szeroki. Wygląda na to, że w przypadku standardowych mieszkań tradycyjne drzwi stalowe wejściowe z wewnętrznym wkładem lustrzanym będą pasować, aw domku wiejskim można zainstalować bardziej złożone drzwi z lustrem zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Z reguły zewnętrzne wykończenie jest uzupełnione złożonymi elementami kucia, małymi siatkami. Taki wystrój nie tylko zapewni wyrafinowanie drzwi, ale także zwiększy bezpieczeństwo samej wkładki.

Jeśli chodzi o wykończenie i dekorację, drzwi wejściowe z lustrem mogą być wykończone zwykłym laminatem lub okleiną, a także specjalnymi okładzinami, małymi listwami, a także kuciem artystycznym. Samo lusterko może być ozdobione na całym obwodzie obrazem witrażowym, sztucznie starzonym. Najważniejsze - dekoracja lustra powinna pasować do ogólnego stylu pomieszczenia.Elegancki i niezawodny

Mówiąc o wyborze płótna jako całości, możemy powiedzieć, że kolor paneli odgrywa również dużą rolę dekoracyjną. Na przykład drzwi z ciemnymi panelami wenge podkreślają elegancką elegancję Twojego domu. Ten modny odcień może być złoty lub ciemny brąz z małymi smugami czerni.

Drewno Wenge jest dziś szczególnie popularne nie tylko dlatego, że ma piękną teksturę i kolor, ale także ze względu na wysoką odporność na uderzenia samego drewna, co jest niezwykle ważne dla drzwi wejściowych. Niewątpliwie drzwi wenge będą drogie, ale będą służyć przez długi czas, nie boją się grzybów i owadów. Nawiasem mówiąc, nadmierna wilgotność również nie jest straszna dla drewna wenge.

Lustra na drzwiach mogą być nie tylko określonej wielkości, ozdobione dekoracjami lub oprawione w ramy, ale także monolityczne. W tej ostatniej wersji możesz zobaczyć swoje odbicie w pełnym rozwoju. Jednak najczęściej klienci preferują zwykłe i standardowe drzwi do mieszkania z lustrem - prostokątny kształt bez barwienia.

Z reguły strukturalnie, drzwi mogą mieć wewnętrzne i zewnętrzne panele MDF o różnych kolorach według własnego gustu i wyboru, mają przyzwoite właściwości termoizolacyjne, a także dobrą ochronę przed hałasem.

Blacha stalowa na zewnątrz jest zwykle pokryta anty-wandalową warstwą polimeru. Często stosowany jest również Triplex - jest to dwuwarstwowe lustro klejone za pomocą folii i warstwy polimeru. Taka bezpieczna konstrukcja z silnym obciążeniem udarowym nie rozpada się na małe fragmenty, ponieważ przylegają do elastycznej warstwy polimeru.

Dodatkowe zalety metalowych drzwi z lustrem

Cała konstrukcja drzwi, co do zasady, jest dokładnie przemyślana, a okucia i zamki zapewniają dodatkową niezawodność. Żelazne drzwi wejściowe, wykonane z metalu, pokryte są specjalną farbą proszkową, która zapobiega powstawaniu korozji, lub mają wykończenie paneli PCV pod drzewem. Jednostka drzwiowa jest wykonana zgodnie z indywidualnymi wymiarami klienta, dlatego obowiązkowym etapem przedprodukcyjnym jest pomiar jednostki drzwi.Ponadto możliwe jest również wdrażanie różnych pomysłów projektowych, ponieważ klienci mogą indywidualnie zamówić według własnego uznania. Obecnie producenci wykonują produkty o dowolnym wzorze i elementach dekoracyjnych.Jeśli chodzi o właściwości ochronne, dzięki wielowarstwowej strukturze i szczelności drzwi wejściowych metalowych chroni gospodarstwa domowe przed hałasem, zimnem i włamaniami. Konstrukcja składa się z dwóch blach stalowych, uszczelki, hydroizolacji, izolacji termicznej i gumowych uszczelek umieszczonych wzdłuż obwodu. Taka złożona struktura zapewnia zarówno dobre właściwości ochronne, jak i długą żywotność. Niezależnie od materiału wykończeniowego, metalowe drzwi wejściowe mają dobrą izolację cieplną i akustyczną. Z zewnątrz stosuje się specjalną powłokę proszkową przeciwwandalową, która zapobiega agresywnym wpływom środowiska, korozji i ekstremalnym temperaturom.

Tak więc, płótno lustrzane, które jest zainstalowane na wewnętrznej stronie drzwi, nie wpływa na jakość płótna jako całości, nie tylko eliminuje potrzebę zakupu i umieszczania lustra na ścianie, ale jest dokładnie tam, gdzie powinno być: przy samym wyjściu z domu.