Łóżko bez zagłówka pojedyncze lub podwójne z mechanizmem podnoszenia - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Łóżko bez wezgłowia: stylowe i modne (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli teraz, w przeciwieństwie do starożytnej Grecji, nie produkują łóżek do jedzenia lub łóżek do nauki, nie oznacza to, że meble do spania są monotonne i nieciekawe. W salonach meblowych zdobią łóżka dla jednej i dwóch osób, prostokątne, kwadratowe, okrągłe, z materacami sprężynowymi i bez sprężyn; dorośli, nastolatki i dzieci; drewniane, metalowe, kute, wiklinowe itp.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-2

Klasyfikują łóżka według projektu i projektu. Przydziel, na przykład, łóżka bez wezgłowia.

Co to są atrakcyjne modele bez oparć nóg i zagłówków? Istnieje kilka zalet:

  • możliwość wykorzystania we wnętrzach różnych stylów: od klasycznego po nowoczesny;
  • wizualna ekspansja przestrzeni;
  • praktyczność dzięki obecności pojemnych przegród na pościel;
  • trwałość: łóżka są niezawodne, mocne, łatwe w opuszczaniu;
  • niższa cena: do produkcji potrzeba mniej materiału, aw niektórych przypadkach konstrukcja jest po prostu nigdzie;
  • przestrzeń dla kreatywności projektanta - brakujący zagłówek można zastąpić masą opcji dekorowania miejsca do spania.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-5


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-6

Jednak głównym powodem wyboru łóżka bez wezgłowia jest chęć stworzenia kreatywnego wnętrza w sypialni. Do zdobienia używanych tkanin, obrazów, paneli, stojaków itp. W tym przypadku miejsce nie jest.

Łóżka bez zagłówka są różnych typów i modyfikacji.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-8


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-9

Najprostszą konstrukcją jest podstawa i materac (zazwyczaj w modelach jednoczęściowych). Ramka jest ustawiona na stałe i nie porusza się. Łóżka te są wygodne dla wysokich osób (można zwiększyć łóżko, przenosząc się do łóżka, na przykład ławki). Ponadto wizualnie poszerzają przestrzeń sypialni. Dowodem funkcjonalności takiego łóżka jest obecność szuflad, w których można umieścić wiele niezbędnych rzeczy.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-10


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-11

Podwójne łóżka bez zagłówka i podnóżka z reguły mają mechanizm podnoszący - windę na amortyzatorach gazowych (podnośniki gazowe). Podnosi podstawę z materacem o 40 stopni. Łatwo to zrobić, pociągając za specjalny uchwyt przymocowany do podstawy. Wewnątrz znajduje się pojemna szuflada na pościel i inne przedmioty. Łóżko bez wezgłowia z mechanizmem podnoszącym wytrzymuje obciążenie 200 kilogramów.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-12


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-13

Łóżka mają wytrzymałą, trwałą konstrukcję, wygodne przechowywanie, różnorodność kolorów i materiałów. Na przykład mogą być tapicerowane w eko-skórze lub wykonane z drewna lub laminowanej płyty wiórowej w neutralnych kolorach, być tradycyjnym podwójnym lub euro-standardem. Zastosowanie łóżek z ergonomicznym mechanizmem podnoszącym pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, zapewniając dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Jedną z modyfikacji łóżek z windą jest dość popularne ostatnio łóżko przekształcalne. Nazywa się także szafą nocną, ponieważ po złożeniu stanowi szafę, a po rozłożeniu jest pełnowymiarowym łóżkiem. W takiej „szafie” można ukryć całe dwa łóżka. Często ten projekt jest używany do aranżacji pokoi dziecięcych.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-14


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-15

Inną nie mniej oryginalną opcją są meble, które przypominają długą komodę w kształcie, która łączy dwa lub trzy wysuwane elementy spod drugiego łóżka. Wszystkie opcje przekształcania łóżek nie mają zagłówków.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-16


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-17

Innowacje w ostatnich latach - domowe łóżka funkcjonalne z napędem elektrycznym. Za pomocą pilota można podnosić i opuszczać, a także załamać podstawę i materac łóżka, aby ułatwić użytkowanie. Działanie napędu jest miękkie, ciche i bezpieczne.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-18


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-19

Najnowszy trend mody w projektowaniu sypialni stał się sferycznym łóżkiem, którego głowa nie jest przewidziana konstruktywnie. Oczywiste jest, że wnętrze pomieszczenia, w którym takie łóżko jest zainstalowane, natychmiast staje się niestandardowe. Właściciele znajdują się na nim swobodnie, relaksują się wydajniej, szybciej przywracają siły, psycholodzy tłumaczą to brakiem ostrych zakrętów.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-20


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-21

Ale są wady. Przede wszystkim ilość miejsca zajmowanego przez łóżko. Dla małych sypialni nie nadaje się kategorycznie. Po drugie, wysoka cena. Łóżka w formie niskiego okrągłego stołu są nadal uwzględniane w kategorii eksperymentalnej, więc są wykonane na zamówienie i zawsze trzeba za nie zapłacić. Cóż, pościel w takiej oryginalnej konfiguracji nie jest łatwa do znalezienia.


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-22


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-23

Brak zagłówka - jest zagłówek

Jak wymienić brakujący zagłówek? Tak, cokolwiek! Łatwo jest wybrać z masy istniejących opcji oryginalny projekt, odpowiadający ogólnej decyzji stylistycznej sypialni. A nawet lepiej - wymyśl sobie.

Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie modularnych obrazów lub obrazów na głowie. Ogromne drzewo namalowane na ścianie tworzy ogólne wrażenie, że śpiące osoby są na kolanach natury. Inny pomysł: masa ramek ze zdjęciami, zbudowana w formie ogromnego serca.

Wydaje się, że minął wiek - piękny dywan na ścianie i dlaczego nie spróbować?


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-24


krovat-bez-izgolovya-stilno-i-modno-29-foto-25

Miękkie dekoracyjne poduszki, w harmonii z tekstylnym wzorem sypialni - czyż nie jest zagłówkiem? Jeśli są cienkie, pozwól im wypełnić całą przestrzeń do sufitu. Albo wzrośnie nisko, ale przynajmniej z jednej strony przekroczą szerokość łóżka.

Pin
Send
Share
Send
Send