Spot LED Lights Overhead lub Suspended Swivel Dla sufitów Stretch I Plasterboard W Kuchni Wnętrze, Sypialnia Lub Przedpokój, Instalacja, Lokalizacja I Widoki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Reflektory - nowoczesne oświetlenie dostępne dla wszystkich (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rosnąca popularność reflektorów LED znajduje się we wnętrzu większości ludzi. Jaki jest powód takiego zamieszania? Analiza zalet tych urządzeń oświetleniowych i szczegółowa klasyfikacja modeli pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Znając wszystkie niuanse i subtelności, przeciętnemu człowiekowi nie jest trudno znaleźć odpowiednią oprawę oświetleniową do wnętrza.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-2

Reflektory we wnętrzu

Reflektory sufitowe mają tę nazwę ze względu na to, że tworzą one wąsko ukierunkowane strumienie światła w jednym z punktów. Oznacza to, że oświetlenie nie obejmuje całego pomieszczenia, a jedynie określony obszar pod lampą. Ich kąt świecenia wynosi 30o. W związku z tym instalacja tylko jednej lampy nie wystarczy do pełnego i wygodnego oświetlenia pomieszczenia.

Dot lampy sufitowe mają bardzo małe rozmiary, dlatego są umieszczone daleko nie w jednej kopii. Projektanci szczególnie lubią ten typ oświetlenia, ponieważ można tworzyć prawdziwe arcydzieła lamp. Najczęściej są używane do symulacji nocnego nieba gwiazdami lub do zagospodarowania pomieszczenia.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-5


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-6

Szczególna uwaga poświęcona instalacji. Dekoracyjne reflektory są zainstalowane w taki sposób, że widoczna jest tylko płaska podszewka. Sama obudowa chowa się za powierzchnią sufitu, aby nie popsuć jej wyglądu. Należy to wziąć pod uwagę podczas instalacji, ponieważ warto zachować odległość, aby umieścić lampę na całej długości.

Gama sklepów z podświetlanymi źródłami oświetlenia prezentowana jest w różnych opcjach, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu nie jest trudny, nawet w najbardziej wyrafinowanym i nietypowym wnętrzu.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-8


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-9

Typy reflektorów są niesamowite. Istnieje jednak warunkowa klasyfikacja modeli, dzieląca je na dwie grupy w zależności od rodzaju instalacji: w sufitach gipsowo-kartonowych lub w tkaninach elastycznych.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-10


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-11

Instalacja reflektorów punktowych w sufitach wykonanych ze sztywnych konstrukcji, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, panele plastikowe lub listwy aluminiowe, odbywa się dzięki dwóm klipsom na obudowie instrumentu. Z ich pomocą żyrandol jest wkładany do otworu i bezpiecznie przymocowany do podstawy sufitu. Oświetlenie punktowe do sufitów listewkowych można łatwo zainstalować własnymi rękami, wystarczy tylko uciskać te dwie sprężyny i zwolnić je, gdy korpus zostanie włożony do otworu.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-12


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-13

W przypadku tkanin napinających takie modele nie będą działać. Reflektory do sufitów podwieszanych są instalowane na górnych poziomach pomieszczenia za pomocą specjalnych uchwytów. Już po instalacji wstęga jest napinana zgodnie ze wszystkimi zasadami i środkami ostrożności. W przypadku reflektorów na suficie napinanym lepiej jest wybrać lampy o niskiej emisji ciepła, w przeciwnym razie na płótnie mogą powstawać cienie z powodu przegrzania.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-16


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-17

Lampy

Pomimo tego, że reflektory we wnętrzu są klasyfikowane według rodzaju instalacji, warto zwrócić uwagę na taki moment, jak wybór lamp. Są one następujących typów:

  • LED;
  • fluorescencyjny;
  • halogen;
  • standardowe żarówki.

Po pomalowaniu wszystkich wariantów modeli nie sposób nie wspomnieć o zaletach i wadach reflektorów. Wbudowane produkty oświetleniowe LED mają następujące zalety:

  • łatwość instalacji i obsługi;
  • szybka i łatwa wymiana lampy w przypadku wypalenia;
  • niski koszt;
  • ogromne możliwości realizacji fantazji w projektowaniu.

Jedynym minusem, który można zauważyć w przypadku wbudowanych reflektorów, jest ogrzewanie ciała, gdy lampy działają. Często w podstawowym pakiecie znajduje się halogenowa lub fluorescencyjna żarówka, która różni się takimi właściwościami. W przypadku samoczynnej wymiany źródeł LED takie problemy nie występują.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pytanie, jak wybrać lokalizację reflektorów na suficie. Nie ma specjalnych zasad umieszczania, dlatego warto zacząć od osobistych preferencji i możliwości.


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-21


tochechnie-svetilniki-sovremennoe-osveshenie-dostupnoe-vsem-27-foto-22

Na przykład w małym pomieszczeniu niepraktyczne jest instalowanie wielu urządzeń, ponieważ jest to nieracjonalne i nieekonomiczne. Reflektory w kuchni najlepiej układają się w taki sposób, że większość z nich spada na miejsce pracy. Dzięki temu będzie podświetlony, aby zapewnić komfortowy pobyt i łatwość gotowania.

Reflektory w salonie pomogą rozróżnić strefy za pomocą specjalnych paneli sterowania. Szczególnie ta opcja będzie miała sposób, w jaki hala jest wykorzystywana jako teren rekreacyjny i do pracy. Jeśli konieczne jest przyciemnienie jednego obszaru, wystarczy obrócić obrotową dźwignię i wybrać miejsce, w którym jest wymagane.

Istnieje również osobny typ żyrandoli, zwanych światłami obrotowymi. Ich ciało może być wysyłane we właściwym kierunku, w zależności od życzeń, w związku z czym otrzymało to imię. Reflektory obrotowe, pomimo ich wyraźnej przewagi nad innymi modelami, mają wysokie koszty. Z tego powodu nie są tak często spotykane w mieszkaniach.

Jak ustawić reflektory na suficie w przedszkolu? Tutaj własna wyobraźnia nie powinna ograniczać się do jakiegoś rodzaju ram, ale należy pamiętać o jednym punkcie. Jednak w przedszkolu dziecko bawi się lub odrabia lekcje przez większość czasu, więc oświetlenie powinno być na najwyższym poziomie. Nie zaniedbuj instalacji wbudowanego oświetlenia, ponieważ w razie potrzeby ich jasność można regulować za pomocą specjalnych dźwigni.

Oświetlenie punktowe do łazienki nie różni się od tych, które są zainstalowane w pomieszczeniach mieszkalnych. Jedyną rzeczą, którą warto wybrać spośród wiszących modeli, które są chronione szkłem na górze, w celu uniknięcia rozpryskiwania wody do obudowy. Krótkie spięcia i przerwy nie są potrzebne nikomu, więc lepiej zabezpieczyć wszystkich z wyprzedzeniem. Szklane reflektory są prezentowane w dużym asortymencie, więc nie będzie problemów z wyborem modelu dla pożądanego projektu.

Pin
Send
Share
Send
Send