Spot LED Lights Overhead lub Suspended Swivel Dla sufitów Stretch I Plasterboard W Kuchni Wnętrze, Sypialnia Lub Przedpokój, Instalacja, Lokalizacja I Widoki - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Reflektory - nowoczesne oświetlenie dostępne dla wszystkich (27 zdjęć)

Rosnąca popularność reflektorów LED znajduje się we wnętrzu większości ludzi. Jaki jest powód takiego zamieszania? Analiza zalet tych urządzeń oświetleniowych i szczegółowa klasyfikacja modeli pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Znając wszystkie niuanse i subtelności, przeciętnemu człowiekowi nie jest trudno znaleźć odpowiednią oprawę oświetleniową do wnętrza.Reflektory we wnętrzu

Reflektory sufitowe mają tę nazwę ze względu na to, że tworzą one wąsko ukierunkowane strumienie światła w jednym z punktów. Oznacza to, że oświetlenie nie obejmuje całego pomieszczenia, a jedynie określony obszar pod lampą. Ich kąt świecenia wynosi 30o. W związku z tym instalacja tylko jednej lampy nie wystarczy do pełnego i wygodnego oświetlenia pomieszczenia.

Dot lampy sufitowe mają bardzo małe rozmiary, dlatego są umieszczone daleko nie w jednej kopii. Projektanci szczególnie lubią ten typ oświetlenia, ponieważ można tworzyć prawdziwe arcydzieła lamp. Najczęściej są używane do symulacji nocnego nieba gwiazdami lub do zagospodarowania pomieszczenia.

Podświetlane reflektory stanowią piękny dekoracyjny dodatek do wnętrza, ponieważ oprócz głównego oświetlenia mają dodatkowe oświetlenie na ciele. Nic dziwnego, że wszystkie projekty projektowe są pełne wpajania tych urządzeń oświetleniowych.Szczególna uwaga poświęcona instalacji. Dekoracyjne reflektory są zainstalowane w taki sposób, że widoczna jest tylko płaska podszewka. Sama obudowa chowa się za powierzchnią sufitu, aby nie popsuć jej wyglądu. Należy to wziąć pod uwagę podczas instalacji, ponieważ warto zachować odległość, aby umieścić lampę na całej długości.

Rodzaje reflektorów

Gama sklepów z podświetlanymi źródłami oświetlenia prezentowana jest w różnych opcjach, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu nie jest trudny, nawet w najbardziej wyrafinowanym i nietypowym wnętrzu.Typy reflektorów są niesamowite. Istnieje jednak warunkowa klasyfikacja modeli, dzieląca je na dwie grupy w zależności od rodzaju instalacji: w sufitach gipsowo-kartonowych lub w tkaninach elastycznych.Instalacja reflektorów punktowych w sufitach wykonanych ze sztywnych konstrukcji, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, panele plastikowe lub listwy aluminiowe, odbywa się dzięki dwóm klipsom na obudowie instrumentu. Z ich pomocą żyrandol jest wkładany do otworu i bezpiecznie przymocowany do podstawy sufitu. Oświetlenie punktowe do sufitów listewkowych można łatwo zainstalować własnymi rękami, wystarczy tylko uciskać te dwie sprężyny i zwolnić je, gdy korpus zostanie włożony do otworu.W przypadku tkanin napinających takie modele nie będą działać. Reflektory do sufitów podwieszanych są instalowane na górnych poziomach pomieszczenia za pomocą specjalnych uchwytów. Już po instalacji wstęga jest napinana zgodnie ze wszystkimi zasadami i środkami ostrożności. W przypadku reflektorów na suficie napinanym lepiej jest wybrać lampy o niskiej emisji ciepła, w przeciwnym razie na płótnie mogą powstawać cienie z powodu przegrzania.

Jeśli weźmiemy pod uwagę lampę pod względem wyglądu modeli, to oprócz rundy nadal są one kwadratowe, prostokątne, owalne i inne. Kwadratowe reflektory wyglądają równie dobrze jak standardowa runda, niemal wszędzie. Jeśli preferujesz nietypowe opcje, warto zastanowić się nad urządzeniami o kanciastych kształtach.Lampy

Pomimo tego, że reflektory we wnętrzu są klasyfikowane według rodzaju instalacji, warto zwrócić uwagę na taki moment, jak wybór lamp. Są one następujących typów:

  • LED;
  • fluorescencyjny;
  • halogen;
  • standardowe żarówki.

Żarówki, znane od czasów radzieckich, lepiej nie używać. Są bardzo gorące, dlatego korpus oprawy zawsze będzie się przegrzewał. Może to prowadzić do sytuacji łatwopalnych i generalnie lampy te powodują straty tylko w zakresie kosztów energii.

W górnych reflektorach często umieszczane są lampy fluorescencyjne i LED. Te ostatnie są na ogół bardzo popularne ze względu na ich szczególne zalety: nie nagrzewają się, ale emitują dość dużo promieniowania świetlnego, służą wiernie przez wiele lat i są dostępne dla wszystkich.

Dla niektórych koszt lamp sufitowych LED do opraw będzie wydawał się nieco zawyżony, ale jeśli porównamy żywotność i koszty energii, ta opcja jest optymalna ze wszystkich stron.

Korzyści

Po pomalowaniu wszystkich wariantów modeli nie sposób nie wspomnieć o zaletach i wadach reflektorów. Wbudowane produkty oświetleniowe LED mają następujące zalety:

  • łatwość instalacji i obsługi;
  • szybka i łatwa wymiana lampy w przypadku wypalenia;
  • niski koszt;
  • ogromne możliwości realizacji fantazji w projektowaniu.

Jedynym minusem, który można zauważyć w przypadku wbudowanych reflektorów, jest ogrzewanie ciała, gdy lampy działają. Często w podstawowym pakiecie znajduje się halogenowa lub fluorescencyjna żarówka, która różni się takimi właściwościami. W przypadku samoczynnej wymiany źródeł LED takie problemy nie występują.

Podział na strefy z oświetleniem punktowym

Szczególną uwagę należy zwrócić na pytanie, jak wybrać lokalizację reflektorów na suficie. Nie ma specjalnych zasad umieszczania, dlatego warto zacząć od osobistych preferencji i możliwości.Na przykład w małym pomieszczeniu niepraktyczne jest instalowanie wielu urządzeń, ponieważ jest to nieracjonalne i nieekonomiczne. Reflektory w kuchni najlepiej układają się w taki sposób, że większość z nich spada na miejsce pracy. Dzięki temu będzie podświetlony, aby zapewnić komfortowy pobyt i łatwość gotowania.

Reflektory w salonie pomogą rozróżnić strefy za pomocą specjalnych paneli sterowania. Szczególnie ta opcja będzie miała sposób, w jaki hala jest wykorzystywana jako teren rekreacyjny i do pracy. Jeśli konieczne jest przyciemnienie jednego obszaru, wystarczy obrócić obrotową dźwignię i wybrać miejsce, w którym jest wymagane.

Istnieje również osobny typ żyrandoli, zwanych światłami obrotowymi. Ich ciało może być wysyłane we właściwym kierunku, w zależności od życzeń, w związku z czym otrzymało to imię. Reflektory obrotowe, pomimo ich wyraźnej przewagi nad innymi modelami, mają wysokie koszty. Z tego powodu nie są tak często spotykane w mieszkaniach.

Urządzenia do lokalizacji: wskazówki

Jak ustawić reflektory na suficie w przedszkolu? Tutaj własna wyobraźnia nie powinna ograniczać się do jakiegoś rodzaju ram, ale należy pamiętać o jednym punkcie. Jednak w przedszkolu dziecko bawi się lub odrabia lekcje przez większość czasu, więc oświetlenie powinno być na najwyższym poziomie. Nie zaniedbuj instalacji wbudowanego oświetlenia, ponieważ w razie potrzeby ich jasność można regulować za pomocą specjalnych dźwigni.

Oświetlenie punktowe do łazienki nie różni się od tych, które są zainstalowane w pomieszczeniach mieszkalnych. Jedyną rzeczą, którą warto wybrać spośród wiszących modeli, które są chronione szkłem na górze, w celu uniknięcia rozpryskiwania wody do obudowy. Krótkie spięcia i przerwy nie są potrzebne nikomu, więc lepiej zabezpieczyć wszystkich z wyprzedzeniem. Szklane reflektory są prezentowane w dużym asortymencie, więc nie będzie problemów z wyborem modelu dla pożądanego projektu.

Oprócz pokoju dziecięcego należy starannie wybrać lampy do sypialni. Ten pokój jest w zasadzie miejscem odpoczynku i relaksu, więc jasne oświetlenie będzie bezużyteczne. Wystarczy umieścić niewielką liczbę lamp sufitowych na obwodzie sufitu, aby zapewnić komfortowy pobyt i ruch. Ale jeśli chodzi o wybór projektu, fantazja nie powinna ograniczać się do żadnych konwencji.

Lampy w korytarzu często mają jeden po drugim na tej samej linii w przyrostach co 40-50 cm, odległość ta jest wystarczająca do zapewnienia komfortowego i przyjemnego oświetlenia wzroku. A na korytarzu zbyt jasne światło nie jest wymagane.

Najpopularniejszym rodzajem oświetlenia pomieszczeń są reflektory punktowe. Klasyczne lub nietypowe modele, ułożone w ściśle uporządkowany lub chaotyczny sposób, dodają wnętrzu atrakcyjności i idealnie wpasują się w przestronny salon, a także w małą łazienkę.