Drzwi wewnętrzne ze szkłem wenge, białym lub czarnym, podwójnym huśtawką z rysunkiem i przesuwnym laminatem, piękne klasyczne wzory z macierzy - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Drzwi ze szkłem - idealne rozwiązanie w każdym wnętrzu (54 zdjęcia)

Drzwi wewnętrzne ze szkłem powinny być nie tylko niezawodne, mocne i trwałe, ale także piękne. Projekty ze szkłem mogą być dobrym rozwiązaniem tego problemu, ponieważ doskonale łączą funkcjonalność i styl.


Dzisiejszy rynek oferuje ogromną liczbę modeli, różniących się między sobą sposobem otwierania, kolorem i wystrojem. Drzwi wewnętrzne ze szkłem mogą stać się nie tylko częścią wnętrza, ale jego głównym elementem, na podstawie którego powstanie styl wnętrza.


Producenci oferują wiele opcji dwuskrzydłowych i zwykłych, błyszczących i matowych, kolorowych i przezroczystych drzwi dla każdego smaku i portfela. W takiej różnorodności łatwo się zgubić, ale to pozwala wybrać model, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Szklane drzwi wewnętrzne są bardzo popularne, ponieważ są w stanie wizualnie rozszerzyć wąską przestrzeń pomieszczenia i wypełnić ją światłem. Nadają pomieszczeniu wyjątkową, wspaniałą atmosferę, która ma korzystny wpływ na nastrój domu i jego samopoczucie.


Zalety i wady instalowania szklanych drzwi

Każda rzecz ma swoje wady i zalety, a szklane drzwi nie są wyjątkiem. Główny plus został opisany wcześniej - doskonała zdolność transmisji światła. Gdy wnętrze mieszkania jest urządzone w ciemnych kolorach, ta cecha jest bardzo ważna.

  • Duży wybór szkła. Jeśli drzwi są wykonane z innego materiału, na przykład z drewna, odpowiednio dobrane szkło podkreśli zalety tego naturalnego materiału i zwiększy atrakcyjność jego wyglądu.
  • Łatwe czyszczenie. Szkło nie przyciąga do siebie brudu, a pojawiająca się plama może być szybko usunięta szmatką i specjalnym środkiem czyszczącym.
  • Siła. Ten materiał nie jest już powiązany z czymś kruchym i kruchym. Szkło hartowane jest bardzo trudne do złamania. Ponadto materiał jest pokryty specjalną folią, która w przypadku uszkodzenia skrzydła uniemożliwia rozproszenie małych fragmentów.Główne wady to fakt, że drzwi wewnętrzne ze szkłem pozbawiają poczucie prywatności. Problem ten rozwiązano również dzięki najnowszym osiągnięciom. Czarne drzwi niezawodnie ukryją cię przed wścibskimi oczami reszty rodziny.


Rozważ istniejące opcje

Nowoczesne drzwi wewnętrzne ze szkłem są klasyfikowane według rodzaju konstrukcji, przeszklenia i materiału, z którego wykonana jest rama i płótno.

Swing

Najpopularniejszy gatunek w naszym kraju, który stał się klasykiem. Mogą być pojedyncze i dwuskrzydłowe. Podwójne drzwi są używane w dużych pomieszczeniach, takich jak pokoje dzienne lub sypialnie. Jedyną wadą stosowania konstrukcji wahadłowych jest to, że zajmują one dużą przestrzeń, co jest ważne w małych pomieszczeniach.

Przesuwne drzwi wewnętrzne

Do obsługi drzwi, specjalne szyny są instalowane na rolkach. Model ten jest odpowiedni do ciasnych przestrzeni, w których każdy centymetr powierzchni użytkowej jest drogi, a wahadłowe konstrukcje nie są odpowiednie.

Akordeon

Ten typ jest niezwykle rzadki, ponieważ metoda otwierania nie oznacza obecności szkła w projekcie. Niemniej jednak niektórzy producenci stworzyli takie drzwi ze szkłem. Wyglądają bardzo stylowo i solidnie, ale ich koszt jest bardzo wysoki.
Przez rodzaj przeszklenia drzwi wewnętrzne są podzielone na całe szkło i wkładki. W pierwszym przypadku mówimy o produktach podwójnych lub zwykłych, składających się wyłącznie ze szkła. Takie modele idealnie pasują do wnętrz opartych na minimalizmie. Drzwi z wkładkami są bardziej odpowiednie do klasycznego wzornictwa.

Drzwi z wkładkami mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo popularne są wewnętrzne drzwi wenge ze szklanymi, laminowanymi i fornirowanymi drzwiami.

Drzwi pokojowe z masywu mahoniu są uważane za najpiękniejsze. Oni drogo kosztują, ale takie modele doskonale podkreślają klasyczny styl Twojego mieszkania i zrobią na gościach duże wrażenie.
Czym jest szkło?

Ten materiał do wstawienia, w zależności od technologii produkcji, dzieli się na następujące grupy:

  • Przezroczysty;
  • Matowy;
  • Z rysunkiem;
  • Tektura falista;
  • Triplex;
  • Witraż

Faliste szkło i triplex są bardzo trwałe i można je dekorować na różne sposoby. Dozwolona jest nawet kombinacja kilku opcji. Najbardziej odważni mogą drukować zdjęcia na podwójnych drzwiach, grawerować lub wklejać je specjalnym filmem. Classic sugeruje obecność wzoru na szkle, jego dekorację obrazami i kamieniami.Matowe i witrażowe drzwi pozbawiają szklankę głównej wady: tworzą iluzję zamkniętej przestrzeni, przechodząc przez wystarczającą ilość światła słonecznego. Białe lub czarne drzwi z matowym wykończeniem wyglądają bardzo stylowo.


Wskazówki dotyczące wyboru

Jeśli chcesz wizualnie powiększyć przestrzeń ciasnego pokoju, daj pierwszeństwo białym podwójnym lub zwykłym drzwiom. Podnoszą sufit, a pokój dzięki temu staje się bardziej.Jeśli mówimy o stylu klasycznym, najlepszym dodatkiem do wnętrza będą drewniane drzwi. Mahoń, dąb lub wenge - które nie były rasą, te drzwi zawsze wyglądają majestatycznie i pięknie.Kolorowe szkło harmonijnie pasuje do stylu high-tech. Skup się tylko na wyobraźni i preferencjach smakowych. Czarny, biały, czerwony, niebieski, a nawet fioletowy - najważniejsze jest to, że szkło pasuje do kolorystyki wnętrza.Dzisiejszy rynek oferuje ogromną liczbę opcji dla szklanych drzwi wewnętrznych. Wśród proponowanych modeli można znaleźć i naprawdę wyjątkowe próbki. Dokonując wyboru, daj pierwszeństwo trwałym, niezawodnym i wytrzymałym drzwiom, które idealnie pasują do projektu Twojego domu. Stworzą komfort w domu i zachwycą swoją jakością przez wiele lat.