Płytki w stylu marokańskim we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytki marokańskie we wnętrzu: elegancja orientalnych form (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Styl marokański obfituje we wschodnią tożsamość, przypominając wszystkie subtelności wystroju wnętrz, w których unosi się zapach przypraw, mielonej kawy i tytoniu. Szczególną uwagę przyciągają marokańskie kafelki, które są uderzające w swojej różnorodności, wyobraźni i niezwykłym wyglądzie. Przez wiele lat z ich pomocą dostrzegali najbardziej niezwykłe bogate domy nie tylko na wschodzie, ale także w Europie. Prawdziwi koneserzy wzorów i orientalnych ornamentów układali z nim dowolne pokoje i pokoje, niezależnie od ich przeznaczenia i przyszłej funkcjonalności.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-2


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-2

Historia procesu produkcyjnego

Do dziś w produkcji marokańskich płytek używa się niektórych starożytnych technologii produkcji. Pierwsi rzemieślnicy, którzy stworzyli taką płytkę, studiują to rzemiosło od co najmniej 8 lat. Nauczyli się prawidłowo łączyć mozaikę i ręczne malowanie.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-3


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-4

Taka żmudna i długotrwała praca została bardzo doceniona, uznana za ekskluzywną i dała za to wysoką cenę. Następnie marokańską płytkę wykonano tylko ręcznie za pomocą gliny i kolorowej emalii do dekoracji. Płytka może mieć inny kształt i rozmiar. Mogą to być sześciokąty, kwadraty, romby, trójkąty, a nawet krzyże.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-5


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-6

Przede wszystkim mistrz wykonał pewną liczbę pustych miejsc do przyszłej pracy. Następnie zostały umiejętnie ozdobione i pomalowane w wymaganych kolorach. W trzecim etapie płytki emaliowano i umożliwiono ich utrwalenie. Następnie wycinali gotowe produkty o idealnej formie, które ostatecznie układano na podłodze lub ścianach zgodnie z wymyślonym wzorem lub mozaiką. Naprawiono je w tej pozycji za pomocą specjalnego roztworu płynnej gliny. Gotowe płytki w stylu marokańskim służyły bardzo długo i były głównym elementem dekoracji, luksusu i bogactwa w każdym domu.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-7


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto.jpeg">

Funkcja kafelków

Płytki marokańskie i sam styl łączyły różnorodne kształty, kolory i faktury. Łączy w sobie europejskie, afrykańskie, arabskie i berberyjskie motywy kulturowe i wątki historyczne. Kiedyś Francuzi i Hiszpanie mieli wielki wpływ na ten styl, który dziś z wielką przyjemnością używa tego materiału do projektowania domów o najróżniejszych stylach.

Głównym celem wszystkich wzorów jest prawidłowa geometria, chociaż można znaleźć obrazy elementów naturalnych, zwierząt, a nawet ludzi. Są też fantastyczne abstrakcje, kosmiczne kompozycje, futurystyczne elementy natury i kolorów.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-8


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-2.jpeg">


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-9

Obecnie płytki marokańskie są wszechstronne i praktyczne. Wyciąga kuchnie, łazienki, sypialnie, korytarze, balkony i salony. Może być układany jako duże płótna i małe rozproszone elementy w postaci kilku płytek. To dobry materiał we wnętrzu, który można wykorzystać przy projektowaniu pokoju o zupełnie innym stylu lub kulturze.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-3.jpeg">


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-10


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-11

Stosowanie płytek marokańskich

Płytki marokańskie we wnętrzu są dziś używane przez koneserów niezwykłych stylów, którzy przybyli na przykład ze wschodu. Specyfika takich trendów polega na tym, że mogą łączyć dużą liczbę technik, technik stylistycznych i różnych materiałów. Jednocześnie wyglądają ciekawie, nowocześnie i stylowo. Na przykład płytka w stylu marokańskim jest używana w pomieszczeniach, w których panuje zamieszanie w jasnych kolorach, lub wręcz przeciwnie, istnieje prosty typ dekoracji pokoju.

Duża różnorodność wzorów, ozdób i kolorystyki pozwala na uczynienie tego materiału podstawą pokoju, pełniąc rolę głównego punktu wystroju pokoju.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-12


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-13


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-14

Ta orientalna płytka może również stać się dyskretnym płótnem na podłodze lub dowolnej ścianie, dekorować i uzupełniać ogólny wygląd pomieszczenia. Płytka idealnie nadaje się do pomieszczenia o dowolnej funkcjonalności, ale szczególnie często stosowana jest w kuchni, gdzie panuje wyjątkowa atmosfera, składająca się z aromatów i pysznych zapachów jedzenia i napojów. Najczęściej używają go hostessy o niesamowitym smaku do dekoracji fartucha w kuchni. Marokańska płytka wypełnia wnętrze kuchni jasnymi kolorami, doskonale łącząc się z meblami monofonicznymi.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-15


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-16

Jeśli we wschodnich domach dachówka jest obecna wszędzie i w dużych ilościach, ważne jest, abyśmy znali miarę i umieścili ją naprawdę w rozsądnych granicach i w wyraźnych obszarach pomieszczenia. Na przykład bardzo kolorowy i niezwykle ten kafelek będzie wyglądał na kominku lub piecu. Nasi projektanci nadal wolą wykonywać takie płytki tylko w małych narożnikach domu lub używać go głównie jako wykładziny podłogowej. Płytki marokańskie można łączyć bez układania wzoru, w przeciwieństwie do mozaiki lub tradycyjnej płytki ze wzorem.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-17


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-18

Korzyści materialne

Kafelek z Maroka ma wiele zalet, które często są niezbędne przy rejestracji pokoju. Wyglądają tak:

  • Płytka marokańska jest materiałem całkowicie ekologicznym;
  • jest trwały i odporny nawet przy najdłuższej operacji;
  • materiał wierzchni jest bezpretensjonalny podczas układania i dalszej opieki;
  • dachówka jest dość przystępna;
  • ma ciekawy i niezwykły wygląd.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-19


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-4.jpeg">


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-20

Wszystkie te zalety sprawiają, że płytki marokańskie są pożądane i popularne w naszych czasach. Jego najjaśniejsze odcienie: niebieski, zielony, czerwony, czarny i żółty, mogą doskonale łączyć i uzupełniać inne odcienie używane we wnętrzu. Szczególnie korzystne jest to połączenie w kuchni i łazience.


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-21


marokkanskaya-plitka-v-interere-izyashestvo-vostochnih-form-27-foto-5.jpeg">

Pin
Send
Share
Send
Send