Sofa Canape Dziecięca i Mini łóżko dla dorosłych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa canape w nowoczesnym wnętrzu: elegancja i wygoda (24 zdjęcia)

Kanapa canape charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, podwyższonym zagłówkiem i obowiązkową obecnością podłokietników i oparcia. Jego ojczyzną jest Francja, gdzie po raz pierwszy ujrzał światło w XVIII wieku. Od tego czasu ten mebel przeszedł wiele zmian i obecnie ma niewiele podobnych cech z modelem historycznym.
Nowoczesne formy

Nowoczesne kanapowe kanapy wykonane są w dwóch stylach: luksusowym i codziennym. Pierwszy, uosabiający wyrafinowanie minionych epok, ma wysoką estetykę i jest przeznaczony do dekoracji wnętrz. Ale dla dobrego wypoczynku nie można użyć takich mebli.Sofy z drugiej grupy są wielofunkcyjne dzięki obecności dodatkowej powierzchni ukrytej wewnątrz struktury. W razie potrzeby można go rozszerzyć, zwiększając powierzchnię łóżka od 100 do 140 cm. Takie mini sofy, odpowiednie do zastosowania w przeciętnych mieszkaniach, również wyglądają elegancko i stylowo.

Nowoczesne modele łączą się z podłokietnikiem, oparciem o średniej twardości i miękkim siedziskiem. W niektórych przykładach wykonania są dwa podłokietniki o różnych wysokościach, wykonane z drewna. W innych, ich rolę odgrywają miękkie rolki, które są przymocowane do siedzenia za pomocą rzepów lub są odrzucane na pętlach, aby zwiększyć całkowitą długość sofy. Oparcia różnią się rodzajem konstrukcji i mogą być wykonane z drewna lub płyty wiórowej, a także wyposażone w poduszki.

Podczas tworzenia ram sof, canapé użyło drewna, metalu lub kombinacji tych materiałów. Do wypełnienia siedzeń stosuje się systemy sprężynowe z pianki poliuretanowej i lateksowej, które charakteryzują się wysoką odpornością na zużycie i elastycznością, a także systemy sprężynowe z zależnymi lub niezależnymi sprężynami.Mechanizmy transformacji

Pomimo niewielkich rozmiarów po złożeniu, kanapowe kanapy mogą całkowicie zastąpić łóżko. Do uzyskania łóżka wykorzystywane są różne rodzaje mechanizmów, wśród których najbardziej popularne to:

  • „Francuskie łóżeczko”. Różni się wygodą instalacji, praktycznością i zwartością. Składa „akordeon” w trzech etapach, tworząc powierzchnię prostopadłą do tyłu.
  • „Akordeon”. Układ jest realizowany poprzez podniesienie fotela z charakterystycznym kliknięciem i pociągnięcie go do przodu, aż powstanie szeroka, pozioma powierzchnia spoczynkowa.
  • Rozwiń. Mechanizm jest najbardziej trwały i niezawodny podczas pracy, dlatego jest optymalnie przystosowany do codziennego użytku. Rozkłada przedłużenie siedzenia do przodu, po czym oparcie jest opuszczane na puste miejsce.
Wszystkie typy mechanizmów transformacji są składane do przodu. Dlatego instalując meble, musisz zadbać o dostępność wystarczającej ilości wolnego miejsca.Użyj w pokoju dziecięcym

Wybierając sofę w przedszkolu, należy wziąć pod uwagę kilka punktów, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort dziecka.Kanapa dziecięca canape wykonana jest z materiałów, które nie powodują reakcji alergicznych. Tkanina obiciowa powinna być trwała, higieniczna i miękka, wypełniacz siedziska - trwały i zachowujący kształt. Niepożądane jest również, aby sofa była wyposażona w twarde powierzchnie lub wystające części, uderzając w nią, które mogą zostać zranione.
Mechanizm transformacji powinien mieć delikatny skok, tak aby dziecko było zaangażowane w jego rozwijanie. Aby zapobiec wypadkom, lepiej wybrać klapkę, której konstrukcja nie zapewnia obecności spadających części.Dzięki kompaktowym rozmiarom i lakonicznemu wzornictwu kanapowe kanapy są z powodzeniem stosowane w pokojach, nawet w niewielkim układzie. Mogą ozdobić każde wnętrze, działając jako wygodne miejsce do odpoczynku w ciągu dnia i wygodne łóżko w nocy.