Pochylony kaptur we wnętrzu kuchni, na wysokości do powieszenia i jak wybrać projekt, ocenę, wady i zalety - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Pochylony kaptur do kuchni: subtelności wyboru optymalnego modelu (25 zdjęć)

Taki sprzęt już dawno przestał być luksusem i przeszedł do kategorii prawie podstawowych potrzeb - jest to pochylony kaptur, który może w pełni przewietrzyć pomieszczenie każdej kwadratury przy minimalnej utracie przestrzeni magazynowej. Ważne jest, aby te kompaktowe modele nie przeciążały wnętrza i nie dawały sobie rady z przypisanymi im obowiązkami. Zwykle oceny ratingowe tutaj opierają się nie tylko na funkcjonalności, ale także na cechach stylu, dostępności dodatkowych opcji.Aby wybrać najlepszą opcję, należy zdać sobie sprawę, że pochylone kaptury różnią się rozmiarem i kształtem, specyfiką projektu i materiałami użytymi do produkcji.

Wyposażony w pochylone okapy kuchenne

Pochylone kaptury mają swoją nazwę, ponieważ panele ukośne znajdują się pod pewnym kątem w stosunku do powierzchni do gotowania, dlatego są tak skuteczne w usuwaniu zanieczyszczonego powietrza i pary technologicznej. Spektakl ten jest bardzo popularny w aranżacji nowoczesnych wnętrz, ma niewielkie rozmiary i jest prezentowany w różnych odcieniach (wśród nich najbardziej popularne jest czarne szkło).Ceramika, różne metale, szkło i plastik są używane jako kluczowe materiały do ​​takich ekstraktów. Innowacyjne pochylone kaptury są wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, znacznie ułatwiający zarządzanie, dzięki niemu zajmują pierwsze miejsca w rankingach użytkowników.Najwygodniejsze w użyciu były odmiany zdalne i sensoryczne, a także te, w których znajdują się narzędzia do regulacji kąta ustawienia.Według ocen konsumenckich pochylony okap kuchenny jest bardzo wydajny, ale w porównaniu z innymi typami produktów jego poziom hałasu pozostaje wysoki. Dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniem powietrza, a także z określonymi zapachami powstającymi podczas gotowania.Zastosowania i korzyści

Wydajność sprzętu nie zależy od formy projektu Aby wybrać optymalny pochylony kaptur, należy wziąć pod uwagę cechy elementów filtrujących i moc silnika. W szczególności dobrym powodem zakupu modelu bezpośredniego byłaby chęć zorganizowania go w szafie, jeśli w kuchni nie ma innego miejsca. W innych przypadkach lepiej zwrócić uwagę na ukośne warianty, które mają atrakcyjny wygląd i wysoką jakość wykonania.Przestronne pokoje są zazwyczaj wyposażone w produkty kopułkowe charakteryzujące się zwiększoną mocą. Przeciwnie, małe przestrzenie są wyposażone w kompaktowe urządzenia z wygodnym sterowaniem dotykowym. Wybierając, konieczne jest jedynie wyraźne ustalenie priorytetów i zrealizowanie zalet, z którymi pochyły kaptur przyciąga:

  • znaczne oszczędności w przestrzeni magazynowej. Dzięki zastosowaniu we wnętrzu kuchni tworzy wyrafinowany i lekki styl;
  • obecność elastycznych trybów sterowania, obecność wielu szybkości oczyszczania powietrza;
  • Rozbudowane opcje wbudowane, najczęściej spotykane - timer, opóźniony start, automatyczne wyłączanie, zatykanie filtra czujnika i inne;
  • szybka i ekonomiczna instalacja.Najbardziej imponująca jest wysoka wydajność przy niewielkim poziomie hałasu - to główna zaleta omawianych produktów. Jedyną wadą może być długie szukanie modelu, który idealnie pasuje do bardzo wąskiego obszaru, poniżej 60 cm.

Metody oczyszczania powietrza

Pierwsza kategoria to produkt wylotu: urządzenie nie przetwarza powietrza, ale zastępuje je wyłącznie świeżym, pochodzącym bezpośrednio z kanału wentylacyjnego. Podczas procesu instalacji konieczne jest użycie kanału powietrznego, co może wymagać dodatkowej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu. Pomimo względnej niedogodności związanej z instalacją, to właśnie stosowanie pochylonych kapturów jest najpowszechniejsze. Powody: szeroki wybór wzorów i kolorów (czarny jest wymagany ze względu na praktyczność, biały i beżowy przyciągają swoją wszechstronnością), optymalna moc sprzętu, dostępność cen budżetowych.

Druga grupa obejmuje urządzenia typu recyrkulacji. Przetwarzają powietrze w kilku etapach. W pierwszym etapie wykonywane jest czyszczenie zewnętrzne: wtrącenia tłuszczowe są usuwane za pomocą specjalnych filtrów. W drugim etapie biorą udział komponenty węglowe systemu: przeprowadza się tutaj kompleksowe oczyszczanie powietrza, eliminuje się nieprzyjemne zapachy. Wybór drugiej opcji jest atrakcyjny dla użytkowników, których kuchnia nie jest narażona na wystarczającą naturalną wentylację lub nie ma dostępu do kanału wentylacyjnego.

Na czele rankingu użytkowników stoją technologie mieszane, które łączą zasady działania obu opcji, co znacznie zwiększa ich wydajność. Minus - wysoki koszt takich produktów.

Specjalny montaż pochylonych kapturów

Decydując, na jakiej wysokości zawiesić okap, nie wolno nam zapominać, że sprzęt nie powinien zakłócać normalnego użytkowania szafek, zwłaszcza jeśli są one ukrytymi urządzeniami wbudowanymi. Jeśli powierzchnia do gotowania jest zwarta, model o szerokości 50 cm jest wystarczający do jej konserwacji.

W pomieszczeniach, które są regularnie silnie zanieczyszczone i wymagają kompleksowego oczyszczania powietrza, instalowane są urządzenia z mocnymi silnikami, a tutaj konstrukcja nie jest tak ważna jak funkcjonalność urządzenia.

W takich warunkach zazwyczaj stosowane są ścienne meble kuchenne, a następnie duży ekstraktor (o szerokości 80 cm) nie będzie przeszkadzał. Ponadto parametry wyposażenia są zwykle dostosowane do wymiarów urządzenia czyszczącego.

Instalacja modeli pochyłych odbywa się w trybie standardowym, nie jest trudniejsza niż instalacja zwykłych opcji. Produkty autonomiczne, które nie są podłączone do wylotu powietrza, są mocowane za pomocą śrub i kołków, potrzebują jedynie dostępu do zasilania. Jeśli konieczne jest wprowadzenie sprzętu z wylotem powietrza do wnętrza, wymagana będzie instalacja rury wentylacyjnej. Przy obliczaniu trajektorii jego ułożenia uwzględnia się spadek wydajności w obecności zwojów. Na końcu kreatora dokładnie uszczelnij wszystkie połączenia.

Aby w pełni wykorzystać potencjał technologii i zapewnić bezpieczeństwo pracy, konieczne jest przestrzeganie zalecanej przez producenta odległości od modułu wydechowego. Jeśli używa się kuchenki gazowej, minimalna wartość to 60 cm, jeśli kuchenka elektryczna ma 50 cm. W niektórych przypadkach użytkownicy mają tendencję do zawieszania urządzenia na suficie, a tu ważne jest sprawdzenie niezawodności mocowań i jakości elementów mocujących.

Podczas pracy pochylonego kaptura nie wyklucza się wibracji rury wentylacyjnej, w związku z czym konieczne jest pozostawienie znacznej przerwy między nią a dolną granicą wykończenia sufitu.

Czynniki wpływające na ceny

Oceny popularnych modeli kapturów skośnych obejmują wskaźniki, takie jak koszt wyposażenia, jego konstrukcja, poziom wydajności i żywotność. W szczególności pożądane są najbardziej przystępne cenowo i odpowiednio kompaktowe modele o szerokości 50 cm, a odmiany 60 centymetrów kosztują trochę więcej. Więcej ogólnych produktów o szerokości 80-90 cm wymaga znacznych kosztów, w tym instalacji.

Profesjonaliści przy wyborze modeli zalecają stosowanie przede wszystkim produktów światowych koncernów, ponieważ to oni mają optymalny stosunek ceny do jakości. Rynek profili ma bogaty asortyment sprzętu z segmentu budżetu i premium, a ten podział pozwala na uzyskanie optymalnego modelu zgodnego z możliwościami finansowymi i przestrzennymi.

Nowoczesne okapy kuchenne są nie tylko wygodnym narzędziem do czyszczenia powietrza z zapachów, zanieczyszczeń i pary, ale stają się stylowymi akcentami we wnętrzu. Dzięki nachylonemu modelowi pomieszczenie będzie świeże i czyste, a niezwykłe wykonanie pozwoli zamienić się w rzeczywistość w wszelkie pomysły projektowe.