Pochylony kaptur we wnętrzu kuchni, na wysokości do powieszenia i jak wybrać projekt, ocenę, wady i zalety - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pochylony kaptur do kuchni: subtelności wyboru optymalnego modelu (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Taki sprzęt już dawno przestał być luksusem i przeszedł do kategorii prawie podstawowych potrzeb - jest to pochylony kaptur, który może w pełni przewietrzyć pomieszczenie każdej kwadratury przy minimalnej utracie przestrzeni magazynowej. Ważne jest, aby te kompaktowe modele nie przeciążały wnętrza i nie dawały sobie rady z przypisanymi im obowiązkami. Zwykle oceny ratingowe tutaj opierają się nie tylko na funkcjonalności, ale także na cechach stylu, dostępności dodatkowych opcji.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-2

Aby wybrać najlepszą opcję, należy zdać sobie sprawę, że pochylone kaptury różnią się rozmiarem i kształtem, specyfiką projektu i materiałami użytymi do produkcji.

Pochylone kaptury mają swoją nazwę, ponieważ panele ukośne znajdują się pod pewnym kątem w stosunku do powierzchni do gotowania, dlatego są tak skuteczne w usuwaniu zanieczyszczonego powietrza i pary technologicznej. Spektakl ten jest bardzo popularny w aranżacji nowoczesnych wnętrz, ma niewielkie rozmiary i jest prezentowany w różnych odcieniach (wśród nich najbardziej popularne jest czarne szkło).


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-4


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-5

Ceramika, różne metale, szkło i plastik są używane jako kluczowe materiały do ​​takich ekstraktów. Innowacyjne pochylone kaptury są wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, znacznie ułatwiający zarządzanie, dzięki niemu zajmują pierwsze miejsca w rankingach użytkowników.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-6


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-7

Najwygodniejsze w użyciu były odmiany zdalne i sensoryczne, a także te, w których znajdują się narzędzia do regulacji kąta ustawienia.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-8


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-9

Według ocen konsumenckich pochylony okap kuchenny jest bardzo wydajny, ale w porównaniu z innymi typami produktów jego poziom hałasu pozostaje wysoki. Dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniem powietrza, a także z określonymi zapachami powstającymi podczas gotowania.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-10


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-11

Zastosowania i korzyści

Wydajność sprzętu nie zależy od formy projektu Aby wybrać optymalny pochylony kaptur, należy wziąć pod uwagę cechy elementów filtrujących i moc silnika. W szczególności dobrym powodem zakupu modelu bezpośredniego byłaby chęć zorganizowania go w szafie, jeśli w kuchni nie ma innego miejsca. W innych przypadkach lepiej zwrócić uwagę na ukośne warianty, które mają atrakcyjny wygląd i wysoką jakość wykonania.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-12


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-13

Przestronne pokoje są zazwyczaj wyposażone w produkty kopułkowe charakteryzujące się zwiększoną mocą. Przeciwnie, małe przestrzenie są wyposażone w kompaktowe urządzenia z wygodnym sterowaniem dotykowym. Wybierając, konieczne jest jedynie wyraźne ustalenie priorytetów i zrealizowanie zalet, z którymi pochyły kaptur przyciąga:

  • znaczne oszczędności w przestrzeni magazynowej. Dzięki zastosowaniu we wnętrzu kuchni tworzy wyrafinowany i lekki styl;
  • obecność elastycznych trybów sterowania, obecność wielu szybkości oczyszczania powietrza;
  • Rozbudowane opcje wbudowane, najczęściej spotykane - timer, opóźniony start, automatyczne wyłączanie, zatykanie filtra czujnika i inne;
  • szybka i ekonomiczna instalacja.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-14


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-15

Najbardziej imponująca jest wysoka wydajność przy niewielkim poziomie hałasu - to główna zaleta omawianych produktów. Jedyną wadą może być długie szukanie modelu, który idealnie pasuje do bardzo wąskiego obszaru, poniżej 60 cm.

Pierwsza kategoria to produkt wylotu: urządzenie nie przetwarza powietrza, ale zastępuje je wyłącznie świeżym, pochodzącym bezpośrednio z kanału wentylacyjnego. Podczas procesu instalacji konieczne jest użycie kanału powietrznego, co może wymagać dodatkowej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu. Pomimo względnej niedogodności związanej z instalacją, to właśnie stosowanie pochylonych kapturów jest najpowszechniejsze. Powody: szeroki wybór wzorów i kolorów (czarny jest wymagany ze względu na praktyczność, biały i beżowy przyciągają swoją wszechstronnością), optymalna moc sprzętu, dostępność cen budżetowych.

Decydując, na jakiej wysokości zawiesić okap, nie wolno nam zapominać, że sprzęt nie powinien zakłócać normalnego użytkowania szafek, zwłaszcza jeśli są one ukrytymi urządzeniami wbudowanymi. Jeśli powierzchnia do gotowania jest zwarta, model o szerokości 50 cm jest wystarczający do jej konserwacji.

W pomieszczeniach, które są regularnie silnie zanieczyszczone i wymagają kompleksowego oczyszczania powietrza, instalowane są urządzenia z mocnymi silnikami, a tutaj konstrukcja nie jest tak ważna jak funkcjonalność urządzenia.

W takich warunkach zazwyczaj stosowane są ścienne meble kuchenne, a następnie duży ekstraktor (o szerokości 80 cm) nie będzie przeszkadzał. Ponadto parametry wyposażenia są zwykle dostosowane do wymiarów urządzenia czyszczącego.

Oceny popularnych modeli kapturów skośnych obejmują wskaźniki, takie jak koszt wyposażenia, jego konstrukcja, poziom wydajności i żywotność. W szczególności pożądane są najbardziej przystępne cenowo i odpowiednio kompaktowe modele o szerokości 50 cm, a odmiany 60 centymetrów kosztują trochę więcej. Więcej ogólnych produktów o szerokości 80-90 cm wymaga znacznych kosztów, w tym instalacji.


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-24


naklonnie-vityazhki-dlya-kuhni-tonkosti-vibora-optimalnoj-modeli-25-foto-25

Pin
Send
Share
Send
Send