Sezonowa przechowalnia rowerów na balkonie w mieszkaniu, garażu, drogach i pomysłach, opcjach montażu na ścianie, pokrowcach i stojakach na domy - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Przechowywanie rowerów bez uszkodzenia wnętrza: ciekawe rozwiązania

Pin
Send
Share
Send
Send


Rower - wyjątkowy wynalazek ludzkości. Bardzo często korzystamy z tego symulatora podczas aktywnego wypoczynku, a często mamy do czynienia z kwestią jego przechowywania, zwłaszcza gdy kończy się pora jego użytkowania. To nie przypadek, ponieważ nasz żelazny przyjaciel potrzebuje odpowiedniej opieki, a jednym z jego elementów jest jego przechowywanie.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-2

Spróbujmy dowiedzieć się, co to jest przechowywanie rowerów w warunkach, na przykład w okresie zimowym. Istnieje wiele opcji, ale nie wszystkie z nich mogą wybrać idealną, ponieważ nie traktują sprawy zbyt poważnie. Prawie te opcje i zostaną omówione poniżej.

Większość amatorów z reguły zostawia swoje rowery w zamkniętej przestrzeni wejścia lub używa do tego celu sali lub balkonu. Wszystko to oczywiście nie jest złe, ale jest to zagubiona przestrzeń mieszkalna, która w razie potrzeby może być wykorzystana bardziej racjonalnie. I tutaj warto zauważyć, że istniejące specjalne systemy przechowywania rowerów powinny być badane natychmiast po nabyciu „przyjaciela roweru”. W ten sposób nie tylko chronisz rower przed negatywnym wpływem z zewnątrz, utrzymując go przez wiele lat, ale także rozumiesz, że taka okolica wcale Ci nie przeszkadza.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-5


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-6

Czynniki szkodliwe do przechowywania

Wybierając odpowiednie miejsce do przechowywania roweru, musisz wiedzieć, że nie każdy narożnik przeznaczony do tego celu będzie idealny dla Twojego dobrego samopoczucia. Czynnikami szkodliwymi w tym przypadku są:

  • Spadek temperatury. Każda zmiana temperatury z niskiej na wysoką (gwałtowne ocieplenie lub włączenie grzałek) przyczynia się do powstawania kondensatu na metalowych częściach urządzenia. Nawet niewielka zmiana temperatury przyczynia się do pojawienia się niewidocznych mikropęknięć na lakierze, a także na produktach z tworzyw sztucznych i gumy.
  • Słońce. Narażenie na promieniowanie ultrafioletowe przyczynia się do stopniowego niszczenia części plastikowych i gumowych. Stają się kruche, tracą swoją elastyczność, lakier staje się odbarwiony.
  • Wilgoć uwalniana przez gnijące warzywa. Przechowywanie roweru w piwnicach, a także w magazynach warzyw, również prowadzi do katastrofalnych konsekwencji dla prawie wszystkich jego elementów.

Przechowywanie rowerów, jak już rozumiesz, nie jest ostatnią rzeczą. Na początek musisz dokładnie rozważyć zalety i wady, a jednocześnie zapoznać się z szeregiem niezbędnych zasad, które pomogą uratować przyjaciela dwukołowego.

Przechowalnia rowerów na balkonie

Z reguły niektórzy rowerzyści umieszczają rower na balkonie przez całą zimę. I wydaje się to normalne, ale warto pamiętać, że przechowywanie zimą w mrozie to różnica temperatur, wysoka wilgotność, która może przyczyniać się do mikropęknięć nie tylko z tworzyw sztucznych, ale także mechanizmów i gumy. Jasne słońce przyczynia się do zaniku roweru i pogorszenia jakości opon. Dlatego przechowywanie roweru na balkonie jest możliwe tylko wtedy, gdy jest przeszklony. Możesz także użyć specjalnego futerału do przechowywania roweru lub peleryny. Wyjątkiem nie jest słoneczna strona.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-8


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-9


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-10

Oczywiście są „wynalazcy”, którzy używają takiej metody, jak przechowywanie roweru na ścianie domu, używając haków lub czegoś innego. Ale jest jeszcze gorzej niż na otwartym balkonie.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-12


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-13


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-14

Przechowalnia rowerów

Niektórzy kochankowie nie boją się mieszkać razem z rowerem w pokoju. W razie potrzeby można go zawsze pokazać gościom w domu. Oczywiście nie należy zapominać, że taka okolica nie powinna zakłócać stylu pokoju. Możesz na przykład użyć technik zagranicznych projektantów, którzy wiedzą z pierwszej ręki, jakie są pomysły na przechowywanie rowerów dzisiaj. Podczas umieszczania żelaznego przyjaciela w domu, warto pamiętać, że bliskość urządzeń grzewczych z powodu suchego powietrza i wystarczająco wysokiej temperatury może niekorzystnie wpływać na opony i uszczelki wtyków.

Niezależnie od tego, jak dziwnie to może brzmieć, ale różnorodność lekkiego transportu będzie idealnie przechowywana pod łóżkiem lub pod sofą. Ta metoda pomoże między innymi idealnie zachować przestrzeń w pomieszczeniu.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-16


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-17

Rodzaje łączników rowerowych na ścianie

Rower jest dość płaską jednostką, dzięki czemu można go łatwo umieścić na ścianie na pewnej wysokości od podłogi. Właściwie zorganizowane zapięcia i przechowalnia rowerów w zimie będą wygodne i estetyczne. Oto kilka typów tego urządzenia:

  • Zapięcie na hak;
  • Łączniki do poziomego przechowywania;
  • Łączniki do przechowywania pionowego;
  • Zapięcia do roweru z półką;
  • Specjalny hak do montażu na suficie;
  • Stojak na rower.

Różnorodność tych typów nie jest przypadkowa, ponieważ wnętrza apartamentów są dalekie od tego samego typu, podobnie jak preferencje właścicieli rowerów. A to oznacza, że ​​ich staranne badania pomogą poradzić sobie z takim problemem, jak sezonowe przechowywanie rowerów w warunkach współczesnego życia.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-18


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-19


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-20

Idealne miejsca do przechowywania roweru

Podsumowując powyższe, chciałbym zauważyć, że opcje przechowywania roweru są dość zróżnicowane. Może to być nie tylko przeszklony balkon lub loggia, ale także taka opcja, jak utrzymanie roweru w garażu, jeśli jest wystarczająco dużo wolnego miejsca. Chociaż, jeśli chcesz, możesz zawiesić urządzenie na haku, wbić w ścianę lub sufit. Możesz wykonać jakiś rodzaj mocowania własnymi rękami z tworzywa sztucznego lub drewna, aby nie zarysować ramy w trakcie zawieszenia lub zawiesić urządzenie za pomocą zamka zakupionego w sklepie.


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-21


hranenie-velosipedov-bez-usherba-intereru-interesnie-resheniya-22

Sklepy oferują niedrogie wieszaki specjalne w postaci haczyków, a także droższe stojaki. Nawiasem mówiąc, konstrukcja w postaci stojaka jest dość mocna i pozwala zaoszczędzić miejsce zarówno w salonie, jak iw garażu.

Pin
Send
Share
Send
Send