Coolers Small For Water For Home - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Domowa chłodnica: codziennie czysta woda pitna

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele czynników wpływa na zdrowie człowieka, jedną z najważniejszych jest jakość wody. Na początku XX wieku ojciec Halsey Taylor zmarł, jak się okazało, wypił skażoną wodę i zachorował na tyfus, co doprowadziło do śmierci. Utrata ukochanej osoby zmusiła Halsey Taylor do stworzenia prototypu nowoczesnej chłodnicy - fontanny do picia. Od tego czasu lodówki można znaleźć w biurach i domach, stają się one bardziej funkcjonalne i prawie niezbędne dla każdego, kto monitoruje zdrowie.


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-2

Co to jest cooler?

Chłodnica to maszyna przeznaczona do dostarczania wody pitnej do biur, przedszkoli, szkół i domów. W niektórych przypadkach ma dodatkowe funkcje: chłodzenie, ogrzewanie, gazowanie i dezynfekcję wody. Dzięki chłodziarce woda staje się dostępna o każdej porze dnia i ma komfortową temperaturę do picia. Woda jest pakowana w standardowe butelki 12, 22 lub 19 litrów, aw przypadku adaptera - 5 litrów.


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den.jpeg">


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-5

Chłodnica działa z konwencjonalnego gniazdka elektrycznego (220 V) i mimo że urządzenie pozostaje włączone przez cały czas, zużywa niewiele energii elektrycznej. Wyjaśnia to wyposażenie chłodnicy z czujnikami temperatury, dzięki czemu chłodzenie i ogrzewanie nie są wykonywane w sposób ciągły, ale od czasu do czasu, gdy zachodzi taka potrzeba.

Chłodnica działa zgodnie z tą zasadą: pewna ilość wody z butelki wchodzi do specjalnych zbiorników w celu ogrzania lub ochłodzenia. Przy zmniejszaniu ilości wody w zbiorniku pojawia się nowa porcja i doprowadzana jest do wymaganej temperatury.


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-8


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-9

Stopień, w jakim woda jest podgrzewana lub chłodzona, zależy od rodzaju urządzenia. Maksymalna temperatura ogrzewania wynosi zazwyczaj 92-98 stopni.


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-2.jpeg">


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-10

Zalety chłodnicy

Urządzenie ma wiele zalet, które sprawiają, że jest niezbędny w domu:

  • Korzyści. Korzystanie z chłodziarki pozwala zachować w wodzie pitnej wszystkie pierwiastki śladowe przydatne dla ludzkiego ciała. Oznacza to, że woda pozostaje „żywa” i odżywia osobę zdrowym płynem.
  • Wygoda. Urządzenie jest niezwykle proste w instalacji, a nawet dziecko łatwo wymyśli, jak go używać, ponieważ nie są wymagane specjalne umiejętności i wiedza. Ponadto chłodziarka pozwala utrzymać optymalną temperaturę wody, co jest szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi. Istnieją modele wyposażone w specjalny kran do gorącej wody.
  • Wydajność. O wiele bardziej opłacalne jest, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię z punktu widzenia ekonomicznego zużycia energii, zakup chłodnicy do domu, a nie czajnika elektrycznego. Woda będzie ogrzewana równie dobrze, ale zużycie energii zostanie znacznie zmniejszone.

Nowoczesne chłodnice są prezentowane w najszerszym zakresie, są różnego rodzaju i różnią się wzornictwem. Są duże, mniejsze i bardzo małe, stojące lub stacjonarne, czyli każdy może wybrać urządzenie według własnego gustu i budżetu.


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-11


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-12

Jak wybrać chłodnicę dla domu?

Aby zaoszczędzić miejsce, rozsądniej jest wybrać chłodnicę wody dla domu typu desktop. Takie urządzenie ma małe wymiary, ale różni się zwiększoną funkcjonalnością. Jeśli chłodnica jest przeznaczona dla dużej rodziny, a kuchnia jest przestronna, zrobi to model podłogi.

Zwykłe urządzenie stacjonarne z podstawowym standardowym zestawem funkcji wystarcza do działania w domu. Opcje, w które wyposażone są dodatkowo chłodziarki, są najczęściej wymagane w warunkach biurowych.

Chociaż tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji i grubości portfela przyszłego właściciela.

Zgodnie z zasadą działania wszystkie chłodziarki są podzielone na dwie kategorie, z których każda ma swoje zalety i wady.

Agregaty sprężarkowe są droższe niż modele elektroniczne. Z tego powodu do użytku domowego kupuje się znacznie mniej. Inną wadą jest poziom hałasu wytwarzany przez chłodnicę podczas pracy: jest on dość wysoki i może powodować dyskomfort, dlatego najprawdopodobniej urządzenie będzie musiało zostać wyłączone w nocy, co również nie zwiększa komfortu działania.

Wśród zalet wyróżnia się wysoka wydajność, niezawodność, imponujące wymiary i wiele dodatkowych funkcji. To dlatego, że zalety takich urządzeń są nabywane w przestrzeni biurowej.


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-3.jpeg">


kuler-dlya-doma-chistaya-pitevaya-voda-kazhdij-den-15

Urządzenia elektroniczne

Chłodnice elektroniczne chłodzą wodę zgodnie z zasadą Peltiera. Urządzenia takie charakteryzują się niską wydajnością: około 1 litra wody na godzinę (5-6 szklanek). Niska wydajność sprawia, że ​​elektroniczna chłodnica nie nadaje się do użytku w zatłoczonych pomieszczeniach biurowych, instytucjach edukacyjnych lub szkołach, ale w domu taki model może być bardzo wygodny.

Woda za pomocą elektronicznej chłodziarki może być chłodzona do 12-15 stopni, co może nie wystarczyć na gorące letnie dni. Z tego powodu niewłaściwe jest instalowanie takiej chłodnicy w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze powietrza, ponieważ woda będzie chłodzona przez długi czas.

W chłodnicy znajduje się wentylator, który może się zatkać, jeśli urządzenie zostanie umieszczone w zakurzonym lub słabo wentylowanym pomieszczeniu. Następnie moduł chłodzenia całkowicie przestanie działać.

Wszystkie powyższe cechy, w połączeniu z niskim kosztem, sprawiają, że chłodnica z elektronicznym systemem chłodzenia jest idealnym urządzeniem do użytku domowego. Dom lub mieszkanie to najbardziej odpowiednie warunki do obsługi elektronicznej chłodziarki: małe zapotrzebowanie na wodę kilku osób.

Chłodzenie, ogrzewanie i dozowanie to główne opcje chłodzenia. Zaawansowana funkcjonalność oznacza wyposażenie urządzenia:

  • Lodówki do przechowywania świeżej śmietany na kawę, mleko, jogurt, cukierki lub czekoladę. Lodówki są zbudowane wyłącznie w modelach sprężarek i wymagają bardzo ostrożnego traktowania. Na przykład w pozycji leżącej nie mogą być transportowane. Z reguły komora chłodziarki ma małą objętość: 15-20 litrów, a używanie jej jako lodówki rezerwowej jest całkiem rozsądnym rozwiązaniem.
  • Gazowanie wody. Chłodnica jest wyposażona w specjalną butlę z gazem. Szczególnie ta opcja zachwyca dzieci: wystarczy nacisnąć przycisk, aby zwykła woda i cukier zamieniły się w pyszne schłodzone napoje gazowane. Wystarczy jedna butla z gazem. Aby zrobić tysiąc szklanek sody. Modele z funkcją nasycania wodą są często stojące na podłodze, ponieważ wymagane jest dodatkowe miejsce do umieszczenia sprzętu.
  • Wbudowane szafki. Chłodnice ze schowkami do przechowywania naczyń i innych przyborów kuchennych są bardzo popularne, ponieważ zapewniają dodatkowy komfort podczas pracy.
  • Generator lodu. Konstrukcja chłodnicy zakłada obecność specjalnej komory, w której przygotowuje się lód. Opcja przypadnie do gustu osobom, które preferują schłodzone napoje.
  • Ozonowanie. Ta opcja pozwala na dezynfekcję wody, podczas gdy działanie bakteriobójcze trwa do dwóch lub nawet trzech tygodni.

Domowa chłodnica wody to bardzo przydatny zakup w domu. W rzeczywistości może łatwo zastąpić czajnik elektryczny, podczas gdy zużycie energii na ogrzewanie wody zostanie znacznie zmniejszone. Modele z ozonacją, funkcją wytwarzania lodu lub lodówką sprawią, że życie stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

Pin
Send
Share
Send
Send