Zestaw stołowy Włoski styl klasyczny do kuchni, stołów, krzeseł i innych elementów mebli - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zestaw stołów: wybrane opcje (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ostatnio samo wyrażenie „zestaw stołowy” wyszło z mody. Znacznie bardziej znajome dźwięki „zestaw kuchenny” - od razu widać, że składa się z szafek, stołu, być może szafki i jest potrzebny do przechowywania i gotowania.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-2

„Zestaw obiadowy” brzmi uroczo i ceremonialnie. Aby ozdobić nim salon, potrzebujesz nie tylko smaku, ale także zrozumienia zasad wyboru składników.

W stylu klasycznym zakłada się, że zestaw słuchawkowy będzie zawierał:

 • stół jako główna część jednocząca - i bez względu na to, co będzie: okrągły, kwadratowy, drewniany lub szklany;
 • krzesła jako dodatki do stołu - mogą być nie tylko krzesłami w dosłownym znaczeniu tego słowa, ale także miękkimi fotelami i drewnianą ławką pomalowaną w ładnie wyglądający kolor;
 • bufet jako miejsce na naczynia i miejsce, w którym można ułożyć naczynia, zanim zostaną umieszczone na stole;
 • stół służący do serwowania potraw z kuchni;
 • duże lusterko ścienne, które uzupełni obraz i sprawi, że będzie wyjątkowy.

Jednak we współczesnym świecie zestawy słuchawkowe w stylu klasycznym nie są już produkowane jako jedna niepodzielna całość. Teraz, aby złożyć wszystko razem, musisz sam wybrać meble, starannie, ostrożnie, ze smakiem, i prawdopodobnie będziesz musiał coś zamówić i kupić coś od różnych producentów.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-5


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-6


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-7

Stół jest ważniejszy niż reszta mebli w zestawie słuchawkowym. To dla niego przyciąga uwagę, to dla niego większość czasu spędzają goście. Główne kryteria wyboru są proste.

Formularz

To zależy od tego, jak komfortowo będzie wyglądał stół i jak będzie wyglądał ekologicznie:

 • Okrągły stół jest bezpieczny i wygląda przytulnie. Należy jednak pamiętać, że im większa średnica stołu, tym trudniej jest dostać się do naczyń w środku.
 • Prostokątny stół jest najbardziej tradycyjny i powoduje poczucie pewności i pewności. Nadaje się do dużego pomieszczenia i zapewnia uroczysty nastrój.
 • Kwadratowy stół niewiele różni się od prostokątnego, ale lepiej nadaje się do małych pomieszczeń - pasuje do nich organicznie.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-9


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-10


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-11

Liczba miejsc

Zazwyczaj stosuje się prostą formułę: należy dodać 2 do liczby osób w rodzinie i skupić się na wyniku. Jeśli jednak rodzina czeka na dodatek w najbliższej przyszłości lub jeśli naprawdę lubi przyjmować gości, których liczba jest znana z góry, należy bardziej skupić się na tych liczbach.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-12


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-13

Materiał

Z tego wyboru zależy, jaki materiał zostanie wykonany ze wszystkich zestawów słuchawkowych. Z reguły drzewo to jest najbardziej tradycyjne, stosunkowo niezawodne i może trwać wiele lat. Można jednak dokonać różnorodności: wykonać blat ze szkła lub marmuru, ozdobić go wzorami lub rysunkami. Najważniejsze jest to, że materiał był nietoksyczny, wyglądał dobrze i był stosunkowo niezawodny.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-14


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-15

Budowa

Możesz kupić stół w klasycznym stylu, ale ta opcja nie zawsze jest dobra. Alternatywą dla niego jest stół transformacyjny, który w stanie złożonym będzie dość mały, ale w pozycji otwartej będzie mógł zapewnić miejsca dla znacznie większej liczby osób. Dwie wady transformatora - nie zawsze są potrzebne i rozkładają się łatwiej niż monolityczny stół.

Stół można przykryć obrusem, jest praktyczny i uzupełni ogólną atmosferę. Reszta mebli musi być tak dobrana, aby pasowała do niego.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-16


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-17

Jak wybrać krzesła?

Krzesła uzupełniają ogólny styl i sprawiają, że jest częściowo kompletny.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-18


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-19

Według stylu mogą to być:

 • To samo. W tym przypadku są one tak dobrane, aby pasowały do ​​tabeli. Drewniane lub plastikowe, w stylu klasycznym lub nowoczesnym, powinny przypominać się nawzajem i być wystarczająco głębokie, aby dorosły mógł w nich swobodnie się pomieścić.
 • Inaczej. Jest to bardziej złożona technika, która w stylu klasycznym nie może być stosowana w zasadzie. Powinien być używany ostrożnie - przy braku smaku będzie wyglądał tak, jakby właściciele zebrali krzesła na pchlim targu. Aby tego uniknąć, musisz podnieść meble, aby pasowały do ​​siebie. Aby to zrobić, możesz użyć tabel dopasowywania kolorów i użyć podobnych rozwiązań w formularzu.

W formie mogą to być:

 • Ciężko. Są to najbardziej niewygodne z krzeseł, które powinny być bardzo dobrze wykonane, aby osoba siedząca nie chciała szybko wstać.
 • Z miękką tapicerką. Są to bardziej znane i wygodne krzesła: to one zazwyczaj zawierają włoskie zestawy jadalne. Dobrze, że tapicerka była zdejmowana i można ją było od czasu do czasu prać.
 • Drewniana ławka Ta opcja zazwyczaj wydaje się wątpliwa z powodu skojarzeń z prymitywnymi pokojami wiejskimi, ale przy odpowiednim projekcie może wyglądać bardzo korzystnie.
 • Miękka sofa. Dobry wybór dla osób ceniących wygodę, najważniejsze jest, aby wysokość sofy była połączona z wysokością stołu, w przeciwnym razie osoby siedzące na nim będą bardzo niewygodne sięganie po talerze.

Specyfikacje techniczne powinny być uwzględnione:

 • Głębokość siedziska. W przeciwnym razie szturchnie osobę pod kolana i będzie nieprzyjemna. Głębokość 45 centymetrów jest uważana za optymalną, ale lepiej dla wszystkich, aby spróbować samodzielnie.
 • Całkowita wysokość krzesła. W tym parametrze ważne jest uwzględnienie wysokości stołu. Jeśli są małe, wysokie krzesełka będą niewygodne i wyglądają głupio. Jeśli wręcz przeciwnie - oznacza to, że potrzebujesz odpowiednich krzeseł.
 • Wysokość oparcia. Powinien być wystarczająco wysoki, aby był na nim wygodny i zakrzywiony na tyle, aby nie powodować dyskomfortu na plecach.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-20


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-21

Konieczne jest uwzględnienie liczby krzeseł, jeśli planowane są dodatkowe miejsca siedzące, należy z wyprzedzeniem zastanowić się, gdzie usunąć dodatkowe elementy w życiu codziennym.


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-23


stolovij-garnitur-osobennosti-vibora-24-foto-24

Pin
Send
Share
Send
Send