Karty noworoczne z rękami 2019, Jak zrobić lub narysować zimową wiadomość z dużym psem, Kreatywny projekt papieru, Piękne gratulacje Pomysły na wystrój - Dom i styl - 2019
Dom i styl

DIY kartki świąteczne - oryginalny znak uwagi i prezent od czystego serca (51 zdjęć)

Taka stara i prawie zapomniana noworoczna tradycja - gratulujemy wakacji z papierowymi kartkami noworocznymi, które zostały wysłane pocztą w kopertach lub po prostu w ten sposób. Muszę przyznać, że nawet dzisiaj wszyscy gratulują sobie nawzajem w Nowy Rok, jednak pocztówki stały się teraz elektroniczne i gratulacje brzmią nieco stereotypowo, ponieważ są wysyłane do wszystkich.


Ale jak chcesz usłyszeć i powiedzieć szczere gratulacje skierowane do konkretnych osób. Jeśli apele są pisane na noworocznych kartach, życzenia takie nie zostaną utracone w czasie wakacyjnego zgiełku i mogą być ponownie odczytywane ponownie.

Kartki świąteczne z własnymi rękami robią błyskawiczne. Wiele pomysłów na karty świąteczne oferowane jest w Internecie i czasopismach.

Tomowe karty noworoczne

Wykorzystanie techniki aplikacji stało się ostatnio bardzo popularne. Dzięki takim technikom obrazy uzyskują dodatkową głębię lub objętość. Noworoczne karty 2019 będą oryginalne i kolorowe, a aby je stworzyć, nie potrzebujesz specjalnych umiejętności ani niezwykłych materiałów. Możesz pracować z gotowym obrazem lub po prostu przedstawić interesującą kompozycję atrybutów Nowego Roku.

Jak zrobić kartkę świąteczną „W jodełkę w spódnicy”

Integralną częścią ferii zimowych jest choinka. Na pocztówkach jest tyle kreatywnych pomysłów na ucieleśnienie obrazu choinki, że po prostu nie można przestać się zastanawiać nad wyobraźnią kobiet w potrzebie, które tworzą własne karty noworoczne.
Do produkcji świątecznej choinki z papieru falistego potrzebne będą:

 • arkusz gęstej kolorowej tektury formatu A4. Ten papier jest używany jako baza, więc warto wziąć czerwony lub niebieski / niebieski karton, aby stworzyć jasny kontrast;
 • głęboko zielony papier falisty;
 • nożyczki;
 • do mocowania części lepiej jest użyć taśmy dwustronnej, aby praca wyglądała ładniej i łatwiej było zrobić piękną kartę. Jeśli nie ma taśmy, klej PVA jest w porządku;
 • zwykły ołówek.
Etapy pracy nad produkcją pocztówek:

 1. Podstawa jest przygotowywana - w tym celu arkusz kartonu jest wyginany na pół i otrzymuje się standardowy blankiet na pocztówkę.
 2. Dalej, na jednej z połówek (od strony warstwy koloru), za pomocą ołówka, rzuca się rysunek przyszłej choinki. Wystarczy narysować tylko kilka linii w postaci wydłużonego trójkąta o równych bokach.
 3. Przedmioty są przygotowywane na przyszłą choinkę. Na pocztówce choinka będzie miała sznur haczykowy, uformowany z zebranych pasków zielonej kartki. Pięć pasków papieru falistego o szerokości 3 cm o różnych długościach jest ciętych (długość jest określona przez pożądaną pompkę choinki).
 4. Na blankiecie są przyklejone paski taśmy o szerokości około 1 cm.
 5. Teraz zaczynamy projektować choinkę, zaczynając od niższego poziomu. Pofałdowane paski są lekko zmontowane (lepiej jest utworzyć płytkie fałdy) i przykleić do taśmy samoprzylepnej. W ten sposób wszystkie pięć poziomów jest przyklejanych i formowany jest trójkątny kształt choinki.

Aby uzyskać zimowy obraz, możesz ozdobić wierzch choinki błyszczącą gwiazdą i trzymać się deszczu, kokardek lub czegoś błyszczącego na falistych poziomach.


Karta z tradycyjnymi choinkami i płatkami śniegu

Aby mile zaskoczyć gości i bliskich, warto fantazjować i stosować różne materiały do ​​tworzenia domowych teksturowanych pozdrowień. Najprostszym sposobem wykonania pocztówki objętościowej jest dwustronna taśma lub kawałki pianki.

Materiały: wielobarwny filc, biały karton, arkusz niebieskiego kartonu formatu A4, kawałki plastiku piankowego, klej, elementy dekoracyjne.

Podstawą jest niebieski karton, który jest złożony na pół. Choinka jest wycięta z zielonego filcu i przyklejona do podstawy. Efekt głośności będą tworzone przez wzorzyste płatki śniegu wycięte z białego kartonu. Trzymają się małych kawałków piany.

Takie oryginalne karty są bardzo łatwe i szybkie. Aby zapewnić gościom różne życzenia świąteczne, zaleca się korzystanie z innych atrybutów Nowego Roku: bombek, butów na prezenty, festonów.
Pocztówki w stylu minimalizmu

Czasami nie ma wystarczającej ilości czasu na przygotowanie prezentów lub noworocznych żetonów, dlatego bardzo istotne są opcje projektowania pocztówek, których tworzenie zajmuje trochę czasu.

Jak narysować kartę nowego roku?

Nie masz pod ręką poręcznych materiałów? Następnie możesz po prostu narysować kartę świąteczną. Nie martw się o brak edukacji artystycznej. Aby stworzyć kreatywne życzenia noworoczne, wystarczy czarny długopis, jaskrawe jasne guziki i niezwykły prosty obraz w stylu minimalizmu.

Prezent w prezencie

Wykonanie kartki świątecznej własnymi rękami może zająć trochę czasu i dostarczyć wiele twórczej przyjemności.

Prostokąty o różnych rozmiarach są wycinane z grubego papieru o różnych odcieniach. Każdy element jest owinięty satynową tasiemką w postaci opatrunku, a z góry uformowany jest łuk. Po złej stronie prostokątów przyklej kawałki taśmy klejącej lub pianki. Następnie prostokąty przykleja się do przedniej strony półwyrobu w taki sposób, aby stworzyć efekt pudełek prezentowych stojących jeden na drugim lub obok siebie.


Drukowane karty

Aby zastosować taką technikę tworzenia kartek pocztowych, potrzebujesz białego ciężkiego papieru do pończoch, wzorzystego lub błyszczącego papieru kolorowego, nożyczek, pisaków, kleju.

Na przedniej stronie półfabrykatu za pomocą pisaka pisane są gratulacje na wakacje i rysowane są bombki różnej wielkości. Ostrożnie przeciąć wnętrze koła. Papier z kolorowym wzorem jest przyklejony wewnątrz pocztówki, aby można go było zobaczyć w gnieździe.

Pocztówki z oryginalnym wystrojem

Zanim zrobisz kartę noworoczną własnymi rękami, powinieneś uważnie przyjrzeć się „zapasom” w domu. Możesz użyć dowolnego materiału i wystroju jako ozdoby: stare koraliki, wielobarwny warkocz, piękny papier designerski, wycinki z czasopism, stare zdjęcia, a nawet przyprawy.

Ozdabiamy pocztówkę bombkami

Świąteczna zabawka w kształcie kuli jest jednym z tradycyjnych symboli święta. Błyszczące i matowe, duże i małe, zawsze są obecne na choince.

Możesz również ozdobić stylowo kulkami i ręcznie robionymi kartkami noworocznymi.
Materiały:

 • białe puste miejsce na pocztówkę (tekturowy lub teksturowany ciężki papier);
 • niebieskie i białe wstążki z organzy;
 • małe błyszczące kule niebieskie i białe;
 • papier ze srebrną powierzchnią;
 • figurowane nożyczki;
 • zwykłe nożyczki i klej.

Tworzenie pocztówek:

 1. Mały arkusz jest wycinany z arkusza srebrnego papieru. Krawędź kwadratu jest cięta kędzierzawymi nożyczkami. Jeśli nie ma nożyczek, to tylko lekkie szarpnięcie tworzy nierówną krawędź na placu. Detal jest przyklejony na środku pustej pięknej karty okolicznościowej na Nowy Rok.
 2. W prawym górnym i dolnym lewym rogu są przyklejone kręcone przycięte srebrne kartki.
 3. Nad kwadratem ustaw niebieski długopis ozdobny napis „Szczęśliwego Nowego Roku”.
 4. Bombki choinkowe związane wstążką, tworzy się zgrabny łuk. Kulki są przyklejone na środku srebrnego kwadratu.

Dla takiej karty z nadchodzącym Nowym Rokiem możesz wybrać różne kombinacje kolorów: czerwono-zieloną, złotą z niebieską, srebrną z czerwoną, srebrną z zieloną.


Choinka z koralikami

Korzystając z prostych, a nawet kilku materiałów technicznych, okazuje się, że tworzy się nieco surowe, ale piękne karty noworoczne.

Materiały: biały blank, biała i tektura falista, białe grube nici, nożyczki, 5 małych złotych koralików i duże srebrne, linijka, klej w sztyfcie.

Etapy pracy

 1. Z tektury falistej wycina się choinkę w postaci zwykłego trójkąta i małego prostokąta na napis.
 2. Prostokąt jest wycinany z białego kartonu o takim samym kształcie jak falisty, tylko nieco mniejszy. Napis „Szczęśliwego Nowego Roku!”
 3. Koraliki są nawleczone na nitkę (najpierw małą, a potem dużą), a jej koniec jest przyklejony do niewłaściwej strony choinki.
 4. Nić jest owinięta wokół choinki, a koralik pozostaje na przedniej stronie przy każdym zakręcie. A nić nie jest umieszczona w jednym miejscu, ale ukośnie na całej figurze choinki.
 5. Gdy koraliki się skończą, nić jest cięta i mocowana klejem po niewłaściwej stronie choinki.
 6. Choinkę przykleja się do białej podstawy pocztówki, a pod nią przymocowany jest prostokąt - pierwszy karbowany, a biały z napisem na górze.

W trakcie procesu pracy mogą pojawić się inne pomysły na dekorację pocztówki lub nie ma odpowiednich materiałów. Wtedy fantazja i eksperyment są mile widziane.

Kreatywne karty noworoczne

Podczas tworzenia kart nie ma potrzeby używania tradycyjnych symboli: Świętego Mikołaja, ozdób choinkowych, płatków śniegu. Oryginalne pomysły na kartki świąteczne zrób to sam - wizerunek zwierząt patronów Nowego Roku i ich niezwykła dekoracja.
Karty z nowym rokiem 2019 psa

Do tworzenia zdjęć ze zwierzętami wykorzystywana jest dowolna technika (wolumetryczna, aplikacyjna, tnąca).

Materiały: guziki w skali brązowo-żółtej o różnych rozmiarach, karton, blankiet, klej, nici z igłami, nożyczki.

Rzeźbiona figura psa jest wycięta z tektury. Możesz odebrać zdjęcie z Internetu. Nie jest konieczne staranne odzwierciedlenie cech rasy lub kształtu. Tylko formularz powinien być rozpoznawalny. Guziki naszyte są na tekturze (najpierw większy, a następnie mniejszy). Aby postać „ożyła”, w miejscu oczu przyszyte są czarne guziki. Pocztówka tworzy noworoczny napis powitalny i wbija figurkę psa. Takie piękne karty na Nowy Rok psa mogą być również prezentowane kolegom lub pracownikom.


Jak zrobić z pocztówki mamę na Nowy Rok

Pocztówka z takim wzorem nigdy nie zostanie zapomniana. Zawsze będzie miło wziąć go w rękę, ponieważ zapewnia komfort i miłe wspomnienia.

Do jego stworzenia potrzebne będą: zbiór grubego papieru, jasne zdjęcia domowe, klej, markery kolorów, przedmioty dekoracyjne.

Projektowanie kartek świątecznych ze zdjęciami może być bardzo zróżnicowane. Zdjęcia lepiej wybierają motywy noworoczne. Jeśli jest ich kilka, można wykonać fotomontaż na komputerze Bohaterowie na zdjęciach mogą narysować wąsy, czerwone czapki świąteczne.
Jeśli jest wiele zdjęć, warto zrobić kolaż zdjęć. Istnieje wiele opcji jego projektowania: bezpłatne połączenie ze zdjęciami, nakładanie zdjęć na siebie. W takim przypadku uzyskasz interesujący efekt głośności.

Nowy Rok to święto, w którym łatwo jest eksperymentować, a wszelkie przejawy oryginalności wyglądają niesamowicie. Z pomocą pocztówki możesz uczynić osobę prezentem sylwestrowym i powiedzieć dużo - aby wyrazić szczere współczucie i ciepłe podejście do niego.

Obejrzyj film: DIY : Christmas Cards Kartki świąteczne (Grudzień 2019).

Загрузка...