Sufitowe lampy sufitowe do żyrandoli, lampek - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sufitowy sufit we wnętrzu (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Urządzenia oświetleniowe są jednym z najważniejszych elementów w projektowaniu wnętrz. Zastąpienie tylko jednego żyrandola może radykalnie zmienić wygląd całego pokoju. Odpowiednia równomierna dystrybucja światła w mieszkaniu stwarza dodatkowy komfort, dlatego trzeba umiejętnie i świadomie podchodzić do wyboru lamp.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto

Oprawy sufitowe to oprawy bramkowane. Lampa wewnątrz sufitu może być całkowicie lub częściowo zamknięta przez dyfuzor, a światło emitowane przez lampę staje się bardziej miękkie i bardziej jednolite. Ze względu na stosunkowo mocne ogrzewanie, każdy sufit ma swoje własne ograniczenia dotyczące mocy stosowanych w nich lamp. Należy to uwzględnić przy wymianie uszkodzonej żarówki. Oprócz tradycyjnych żarówek w produkcie można stosować różne rodzaje źródeł światła: halogen, LED lub świetlówki.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-4


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-5


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-6

Główne typy lamp sufitowych

Standardowe światła są w postaci płyty z kloszami z matowego lub przezroczystego szkła. Montowane na powierzchni sufitu. Obecnie produkowane są mini-lampy sufitowe, które są używane, gdy ze względu na specyfikę konstrukcji sufitu nie można stosować wbudowanych reflektorów.

Żyrandole sufitowe to najpopularniejsze formy kwiatów lub pąków, a kształt piłki jest również popularny. Liczba lamp sufitowych może wynosić od jednego do ośmiu lub nawet więcej.

Lampy sufitowe do nowoczesnych żyrandoli mają szeroką gamę kolorów i odcieni, z których najbardziej popularny jest kształt okrągły lub kwadratowy.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-7


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-8


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-9

Zalety lamp sufitowych

Główne zalety:

  • Sufit można stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności, natomiast na produkcie należy oznaczyć IP 54 (nie poniżej);
  • ponieważ lampy są instalowane bezpośrednio na powierzchni sufitu, oszczędzana jest wystarczająca ilość miejsca (będzie ona odpowiednia dla pomieszczeń o niskich sufitach);
  • Ogromna różnorodność typów, form, materiałów lamp sufitowych, które można łatwo wymienić na dowolny żyrandol.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-10


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-11

Wady produktów oświetlenia sufitowego

Główne wady to:

  • główną wadą jest trudność zastąpienia uszkodzonej żarówki. Aby wymienić wiele modeli należy odkręcić obiektyw. Natychmiast po wypaleniu lampy nie można odkręcić sufitu, musisz poczekać, aż ostygnie, ponieważ możesz się poparzyć;
  • Nie wszystkie modele (ze względu na wysoki stopień ogrzewania) mogą być używane z sufitem napinanym.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-12


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-13

Materiały do ​​produkcji sufitów

Ze względu na rosnącą konkurencję na rynku oświetleniowym, wzrasta również różnorodność wyboru (opracowywane są nowe typy i typy opraw oświetleniowych, a także coraz większy wybór materiałów).

Plastikowy sufit

Idealny dla tych, którzy mają niewielki budżet. Modele te są różnymi abstrakcyjnymi formami sufitu. Przy produkcji takich lamp stosuje się odporne na ciepło tworzywo sztuczne, które nie emituje zapachów i nie wygina się pod wpływem temperatury.

Sukces instalacji lampy sufitowej zależy w dużej mierze od właściwego doboru sprzętu mocującego. Jeśli lampa ma być przymocowana do powierzchni drewnianej, można użyć śrub do mocowania. Jeśli powierzchnia betonu pasuje do śrub i kołków plastikowych, z płyt kartonowo-gipsowych - kotwica motylkowa.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-20


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-21

Gdy w pokoju jest sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych, a produkt oświetleniowy jest ciężki, lepiej jest stworzyć niezawodną podstawę dla lampy sufitowej nawet podczas montażu sufitu podwieszanego. W tym celu w miejscu mocowania przyszłej oprawy powinien być zainstalowany metalowy profil lub drewniana szyna.


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-22


plafoni-potolochnie-v-interere-25-foto-23

I wreszcie, aby lampa dawała ci dobre emocje przez długi czas i cieszyła oko, musisz zwracać uwagę na proces jej wyboru. Należy polegać nie tylko na pięknym wyglądzie produktu, ale także zwrócić uwagę na jego właściwości techniczne (moc lampy, stopień ochrony przed wilgocią i kurzem, IP), wziąć pod uwagę rodzaj łącznika używanego do montażu żyrandola.

Pin
Send
Share
Send
Send