Zasłony Cafe Style dla mieszkań lub domów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zasłony w stylu kawiarni: niezwykły projekt ulubionej kuchni (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zasłony w stylu kawiarni zyskały swoją nazwę z powodu pojawienia się w miejscach publicznych, gdzie są najczęściej używane. W domowych wnętrzach zdobią okna kuchni, jadalni, a czasem łazienki lub toalety. Ze względu na niezwykłą konstrukcję, takie zasłony nie zamykają okna z jasnego słońca, ale osłaniają je przed przechodniami z ulicy, nadając pomieszczeniu przytulności.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-2

Istotne funkcje

Główną cechą zasłon kawiarnianych jest ich wyraźny efekt dekoracyjny, ponieważ zasłaniają one tylko połowę okna. Ale to wystarczy, aby zapewnić dostęp do słońca i skupić się na pięknej ramie okna.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-5


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-6

Aby zawiesić zasłony na okapie, stosuje się różne rodzaje łączników: na krawaty, zawiasy, pierścienie i przelotki, haczyki i plecionki. Linia służy również jako podpora, na której zasłony są zawieszone za pomocą sznurka.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-8


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-9

Ze względu na fakt, że do produkcji kurtyn kawiarni używa się wystarczająco małej ilości materii, są one bardziej dostępne. Oszczędne gospodynie domowe mogą zacząć dostosowywać nawet resztki materiału leżącego w szafie, tchnąc w nie nowe życie.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-10


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-11

Główne odmiany

W zależności od rodzaju szycia i sposobu montażu istnieje kilka rodzajów zasłon w stylu kawiarni. Główne są następujące:

  • „ekran”, charakteryzujący się mocowaniem tkaniny na dwóch sznurkach lub gzymsach na wysokości od dwóch do pięciu centymetrów nad powierzchnią parapetu;
  • „klepsydra” - zasłony są montowane w taki sam sposób, jak poprzednie, ale pośrodku są ozdobione jasnym ozdobnym zapięciem;
  • „T-shirt” - zasłony są zawieszone na wieszakach z tkaniny, szyte w formie bez ramiączek; górna krawędź może być wykonana z głównej tkaniny zasłon i z kontrastowego koloru.

Rodzaj zasłon dobierany jest zgodnie z ogólnym stylem wnętrza, uzupełniając go lub skupiając się na otwarciu okna.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-12


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-13


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-14

Przestrzenie odpowiednie do użytku

Kawiarnie zasłonowe doskonale uzupełniają przestrzeń wewnętrzną małym układem. Dlatego projektanci aktywnie wykorzystują je w kuchniach, łazienkach i toaletach.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-17


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-18


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-19

Przy wyborze kawiarni z zasłonami należy przede wszystkim określić rodzaj tkaniny i jej kolory. Do dekoracji małego pomieszczenia, w którym rzadko wpadają promienie słoneczne, pożądane jest stosowanie jasnych jednokolorowych zasłon. Wizualnie rozjaśniają pokój, dając mu lekkość.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-21


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-22

I odwrotnie, jeśli otwór okna jest wystarczająco oświetlony, lepiej wybrać zasłony na podszewce. Nie tylko chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także przedłuża żywotność tkaniny, chroniąc ją przed wypaleniem.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-23


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-24

Kolory muszą być wybrane w przeciwieństwie do ogólnego tła pomieszczenia lub w połączeniu z nim. Zasłony do kawiarni, przeznaczone do kuchni lub jadalni, są tradycyjnie wykonane z tkaniny z wzorami w postaci kwiatów, przedmiotów naturalnych, zwierząt, form geometrycznych i abstrakcyjnych. Do dekoracji łazienki najczęściej używane są zwykłe tkaniny o różnych kolorach.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-25


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-26

Dla dzieci należy wybrać tkaninę nie markową bez obfitości jasnych kolorów, aby nie męczyć oczu dziecka różnymi kolorami. Ta sama zasada dotyczy również sypialni, których okna muszą być zasłonięte zasłonami w pastelowych odcieniach.


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-27


shtori-v-stile-kafe-neobichnij-dizajn-lyubimoj-kuhni-29-foto-28

Zasłony w stylu kawiarni mają na celu podkreślenie komfortu domu. Odpowiednio dobrane do kolorystyki i rodzaju krawiectwa, ukryją wady małych pomieszczeń, nadając wnętrzu kompletności.

Pin
Send
Share
Send
Send