Łóżko tapicerskie, krzesło, sofa, krzesło komputerowe i inne meble - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapicerka do mebli tapicerowanych: rodzaje, właściwości eksploatacyjne, zasady wyboru (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybór wysokiej jakości trwałej i jednocześnie estetycznie atrakcyjnej tapicerki do mebli tapicerowanych nie jest łatwym i odpowiedzialnym zadaniem. Odpowiednia tapicerka z tkaniny może zmienić każdą, nawet zniszczoną sofę w sypialni, salonie lub ożywić „żywy” fotel komputerowy.


tkanevaya-obivka-dlya-myagkoj-mebeli-vidi-ekspluatacionnie-svojstva-pravila-vibora-21-foto


tkanevaya-obivka-dlya-myagkoj-mebeli-vidi-ekspluatacionnie-svojstva-pravila-vibora-21-foto-2

Wielu nabywców popełnia typowy błąd: wybiera tapicerkę do mebli, koncentrując się tylko na jej cechach zewnętrznych. Takie podejście jest zasadniczo błędne - tkanina musi być trwała, łatwa do czyszczenia i wytrzymać co najmniej 5-10 lat.

Rodzaje tapicerki

Wszystkie tkaniny do tapicerki są podzielone na kategorie warunkowe. Klasyfikacja opiera się na następujących głównych kryteriach:

  • właściwości operacyjne;
  • siła;
  • cena;
  • estetyka i lekkość.


tkanevaya-obivka-dlya-myagkoj-mebeli-vidi-ekspluatacionnie-svojstva-pravila-vibora-21-foto-2.jpeg">


tkanevaya-obivka-dlya-myagkoj-mebeli-vidi-ekspluatacionnie-svojstva-pravila-vibora-21-foto-5

Charakterystyka popularnych tkanin

Zastanówmy się bardziej szczegółowo, jakie istnieją materiały tapicerskie do mebli tapicerowanych.

Welur

Jedwabista tkanina, której produkcja wykorzystuje zarówno naturalne, jak i syntetyczne włókna. Welur może mieć różne odcienie. Główne zalety materiału to nietoksyczność (bezpieczeństwo), włochatość, miękkość.

Lepiej jest używać weluru do tapicerowania sof w salonach i łóżkach w sypialniach. Jest nieodpowiedni w kuchniach, salonach, korytarzach i pokojach dziecięcych, ponieważ szybko się brudzi i jest trudny do czyszczenia, jest to dość kapryśna pielęgnacja.


tkanevaya-obivka-dlya-myagkoj-mebeli-vidi-ekspluatacionnie-svojstva-pravila-vibora-21-foto-6


tkanevaya-obivka-dlya-myagkoj-mebeli-vidi-ekspluatacionnie-svojstva-pravila-vibora-21-foto-7

Scotchgard (bawełna do mebli)

Trwały, lekki, przyjemny w dotyku materiał. Tapicerowane sofy Scotchgard pasują zarówno do salonu, sypialni, jak i do pokoju dziecięcego. Bawełna meblowa jest łatwa do czyszczenia, nie boi się wilgoci, wygląda świetnie i nie blaknie.

Oprócz osobistych preferencji smakowych i oryginalnych znalezisk projektowych, przy wyborze materiału na talię sofy, krzesła, krzesła lub łóżka należy wziąć pod uwagę inne czynniki.

Tak więc materiały, które szybko się zużywają, ale są wykonane z naturalnych, bezpiecznych, hipoalergicznych włókien, mają właściwości bakteriostatyczne i najlepiej nadają się do sypialni.

Tkaniny z nadrukiem (wzór drukowany) nadają się do ciągłego użytkowania. Jeśli mówimy o przywróceniu mebli „żyjących”, zaleca się preferowanie monotonnych, trwałych i łatwych w pielęgnacji tkanin bez tekstury (na przykład sztucznej skóry).

Pin
Send
Share
Send
Send