Snow Coaster z rękami dla dzieci, jak zrobić lub zbudować lód z deskami i zejściem, jak wypełnić wodą i obliczyć wysokość - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zjeżdżalnie śniegowe - zimowa jazda dla dzieci i dorosłych (48 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zabawa w świeżym zimowym powietrzu musi być aktywna, zabawna. Oczywiście wszyscy uwielbiają grać w śnieżki, rzeźbić bałwana i jeździć na łyżwach. Jednak tylko na łyżwach ze zjeżdżalni śnieżnej znajduje się pewien element napędu, gdy prędkość zapiera dech w piersiach.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-2


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-3


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-4


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-5


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-6


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-8


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-9


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-10


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-11


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-12

Zalety sztucznego wzgórza:

 • nie potrzeba żadnych poważnych materiałów ani narzędzi do tworzenia sztucznej elewacji;
 • możliwość tworzenia slajdów o różnych kształtach, wzory (wyglądają jak ciekawe łuki, włącza się zejście);
 • Nie tylko dorośli, ale także dzieci mogą wziąć udział w tworzeniu kolejki górskiej.

Niewielką wadę zjeżdżalni można uznać za zależność od warunków pogodowych. Po każdej małej odwilży należy ją przywrócić.

Zasadniczo konstrukcję prowadnic ze śniegu można przypisać prostej pracy, ponieważ konstrukcja konstrukcji wymaga najbardziej popularnych materiałów i urządzeń. Są to śnieg, woda, łopaty i kawałki sklejki.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-13


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-14


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-15


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-16


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-17

Zasady budowy zjeżdżalni

Aby slajd stał się obiektem rozrywki, a nie źródłem obrażeń, bierze się pod uwagę kilka niuansów.

Z góry okazuje się, kto dokładnie pojedzie na wzgórzu. Jest to ważne dla określenia jego wysokości. Jeśli dorośli i młodzież będą bawić się na wzgórzu, możesz zbudować strukturę o wysokości około dwóch metrów. Dla młodych miłośników zimowych zabaw zaleca się wyposażyć małą zjeżdżalnię nie wyżej niż metr. Z tej wysokości dzieci będą się poruszać z wielką przyjemnością i bez strachu. Dla takich zjeżdżalni należy zapewnić długość zejścia co najmniej pięciu metrów.

Bardzo ważne jest, aby ustawić odpowiedni kąt nachylenia. Najlepsza opcja - 40˚.

Jeśli zejdziesz bardziej stromo, istnieje szansa, że ​​zejście będzie tak szybkie, że miłośnicy zimowych rozrywek nie będą mieli czasu na zabawę. Co więcej, przy tak ostrym zniżaniu osoba otrzymuje silny cios. Jeśli zejdziesz w dół bardziej opadający, wtedy napęd od zejścia zostanie utracony. Aby wzgórze było interesujące, nie należy wyraźnie utrzymywać jednego kąta nachylenia. Możesz rozpocząć rampę ze stromym zboczem i skończyć tak delikatnie, jak to możliwe, to znaczy stok nie będzie miał wyraźnie równego kształtu, ale będzie trochę wklęsły.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-19


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-20


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto.jpeg">

Aby ostrzec przed wyjściem ze zjeżdżalni dla dzieci na bok, po obu stronach zejścia wykonano specjalne duże boki.

Ponieważ każda zjeżdżalnia jest przede wszystkim śliską twardą powierzchnią, ważne jest, aby wyeliminować możliwość zranienia, dlatego zaleca się posypywanie stopni piaskiem. W przypadku odwilży piasek miesza się z topniejącym śniegiem, a gdy temperatura spada, zamarza w lód.

Aby jazda ze zjeżdżalnią była zabawna i bezpieczna, wybór miejsca do zorganizowania zimowej rozrywki ma ogromne znaczenie. Zaleca się budowę wzgórza w przyzwoitej odległości od drogi. Należy wykluczyć możliwość, że dziecko na śliskiej ścieżce będzie w stanie dotrzeć do drogi lub zarastania krzewów, włazów.

Ważne jest również, aby obszar ze zjeżdżalnią był dobrze oświetlony w ciemności.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-21


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-22


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-23


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-24


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-25

Jak zbudować wzgórze śniegu zrób to sam

W zależności od temperatury, ilości opadów śniegu, możesz użyć różnych sposobów budowania zjeżdżalni. Podczas produkcji powinien spełniać kilka wymagań:

 • zjazd zjeżdżalni śniegowej / lodowej musi mieć kształt wklęsły, krawędzie muszą mieć co najmniej dziesięć centymetrów;
 • przy formowaniu długości zejścia należy podążać za pewną proporcją. Wysokość slajdu odnosi się do długości zejścia 1: 6. Oznacza to, że zjeżdżalnia o wysokości 2 metrów musi być wyposażona w zjazd nie krótszy niż 12 m;
 • drabina przy zjeżdżalni powinna być niechłodzona. Najlepszą opcją są stopnie o parametrach 20x20 cm (wysokość i głębokość);
 • Na szczycie góry muszą znajdować się boki o długości co najmniej 40 cm (muszą chronić przed przypadkowym nagłym upadkiem).

Jeśli coś nie zadziałało od razu, nie denerwuj się. Kiedy własnoręcznie tworzysz górę ze śniegu, zawsze możesz łatwo i łatwo dostosować dowolny parametr.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-26


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-27


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-28

Jak tylko spadnie dużo śniegu, możesz zacząć budować zjeżdżalnię. Do pracy lepiej jest wybrać cieplejszą pogodę - śnieg jest idealnie uformowany i łatwo jest toczyć kilka piłek o różnych średnicach. Kulki układały się w formie wzgórza i ostrożnie pokryte śniegiem. Po uformowaniu żądanej wysokości góry przejdź do układu zejścia i schodów. Gdy tylko spadnie temperatura powietrza, możliwe będzie rozpoczęcie procedur wodnych - struktura jest zalewana wodą.

Zjeżdżalnia szalunkowa

Tak się składa, że ​​wzgórze budowane jest w mroźne dni. W tym przypadku szalunki są zbierane z dowolnych dostępnych środków. Z pomocą szerokich łopat, śnieg jest łopatą, wlewany do formy i szczelnie pakowany. Jeśli śnieg w zaspach jest już mocno spękany, to całkiem możliwe jest cięcie „cegieł” śniegowych i budowa ich wzgórza.

Podczas budowania slajdów dowolnego typu należy pamiętać o rozmieszczeniu boków. Taki środek zapewni dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Oczywiście dzieci na slajdach są zawsze dużo i czasami są prawdziwe kolejki. Aby dzieci mogły stać wygodnie na szczycie wzgórza, na śniegu / lodzie można włożyć małą sklejkę lub kilka desek.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-30


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-31


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-32


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-33


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-34

Jak wzgórze jest zalewane wodą

Ta procedura jest uważana za najważniejszą podczas tworzenia struktury. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie linii zaopatrzenia w wodę do nawadniania całej struktury. Jeśli nie ma takiej szykownej okazji, zaleca się ograniczenie do obszarów zejścia i schodów.

Etapy pracy

 1. Śnieg na stokach i schodach starannie staranował. Po raz pierwszy można potraktować powierzchnię sprayem / sprayem. Następnie należy opuścić szkiełko na kilka godzin, aby warstwa powierzchniowa „chwyciła”.
 2. Potem zejście i kroki delikatnie podlały się. Pierwszy odlew wykonany jest z lekko ciepłej wody. W żadnym wypadku nie należy używać gorącej wody, ponieważ istnieje duże ryzyko, że niektóre obszary topią się / rozpuszczają, a na powierzchni wzgórza powstają nierówności. Jest to lekko ciepła woda, która prowadzi do powstania gładkiej powierzchni lodu na powierzchni wzgórza. Na tym etapie konieczne jest posypanie stopni piaskiem, aby wejście na wzgórze było szybkie i łatwe.
 3. W ten sam sposób utwór przed przetworzeniem slajdu. Na tej części dzieci przechodzi po zejściu.
 4. Teraz szkiełko jest pozostawione na noc dla dobrego zamrożenia. Zazwyczaj w ciągu 8-10 godzin cała struktura jest dokładnie wzmocniona.
 5. Prace wykończeniowe - wiadro zimnej wody wylewa się na zejście, a budynek „chwyta” przez kolejne trzy do czterech godzin. Jeśli po pierwszym wiadrze nie podoba się wynik, możesz powtórzyć procedurę. Taki środek przyczynia się do powstawania zejścia na końcową gładką powierzchnię.

Aby schody były wygodniejsze i bezpieczniejsze do wspinania, można wykonać i zainstalować coś w rodzaju poręczy ze złomu.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-35


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-36


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-37

Teraz możesz przeglądać w Internecie różne opcje projektowania slajdów. Rzeczywiście, zwykłe zejście wygląda jak coś nudnego.

Możesz nadać wzgórzu kształt toru bobslejowego. Aby to zrobić, po prostu zejdź kilka razy. Ciekawym pomysłem jest nieznaczne dopasowanie płótna opadowego i lekkie przechylenie. W takim przypadku bardzo dobrze będzie imitować profesjonalny tor bobslejowy.

Nietypowy pomysł - konstrukcja nad wzgórzem jakiegoś łuku. Wymiary łuku powinny być skromne. Ważne jest, aby uważnie obserwować taką konstrukcję, zwłaszcza podczas wzrostu temperatury, ponieważ upadek łuku może spowodować obrażenia u dzieci.

Wzgórze może wyglądać fantastycznie. Lub wyposażyć wzgórze w formie wieży, chaty. Wybierając obraz slajdu, nie należy ograniczać wyobraźni. Ważne jest, aby projekt był bezpieczny i interesujący.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-39


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-40


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-41


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-42


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-43

Co do jazdy

Na idealnie poziomym wzgórzu można nawet jeździć w ciepłych ubraniach (jeśli nie jest to wyściełana kurtka lub jedyna kurtka zimowa). Ponadto istnieje tak szeroki asortyment różnych urządzeń do zejścia ze wzgórza, które po prostu „podbiegają”:

 • „Serniki” - nadmuchiwane sanie;
 • klasyczne drewniane sanki na prowadnicach rurowych lub aluminiowych;
 • korytko sanek;
 • kry;
 • talerze sanek.

Wybierając sprzęt, skonsultuj się ze sprzedawcą - dla dzieci, w jakim wieku jest odpowiedni produkt, i jak przejawia się na śliskiej powierzchni. Ponieważ tylko dorosły może poradzić sobie z niektórymi modelami na gołym lodzie.


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-46


snezhnie-gorki-zimnij-drajv-dlya-detej-i-vzroslih-48-foto-47

Obejrzyj film: Zjeżdżalnia Pontonowa SnowTubing GIGANT w Zakopanem (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send