Krzesło z mechanizmem fotela skórzanego z napędem elektrycznym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Fotel rozkładany - komfortowy odpoczynek o każdej porze (22 zdjęcia)

Nazwa mebli tapicerowanych ma bezpośredni związek z formą, którą uzyskuje w wyniku transformacji - fotel rozkładany jest tłumaczony jako „szezlong”. Uniwersalne krzesło rozkładane ma wysoką funkcjonalność. Nie tylko oparcie jest regulowane pod pożądanym kątem nachylenia, ale również przedłużenie stopnia (podstawki) zapewnia komfort dla nóg i pozwala na rozciągnięcie ciała do pełnej wysokości.Proces transformacji krzesła następuje po naciśnięciu przycisku, w wyniku czego powstaje solidny miękki model lub biurowa wersja krzesła ma formę wygodnego fotela wypoczynkowego. Ponadto wiele modeli ma obrotową podstawę, dzięki czemu można wygodnie i zrelaksować się podczas czytania książki, słuchania muzyki lub oglądania ulubionego programu telewizyjnego.

Kiedy i przez kogo zostały wynalezione fotele rozkładane?

Twórcami pierwszych modeli mebli wiejskich są amerykańscy projektanci i kuzyni Edward M. Knaubush i Edwin Shoemaker. Krzesło typu recliner powstało w 1928 roku jako meble do rekreacji, ale raczej drewniane krzesło z chowanym podnóżkiem zostało zaprojektowane do rekreacji na świeżym powietrzu. Wkrótce pomysł został udoskonalony i wdrożony przez La-Z-Boy Incorporated, który specjalizował się w produkcji przekształcających mebli do rekreacji.Rodzaje foteli rozkładanych

Istnieje szeroka gama przekształcających krzeseł, takich jak szezlong. Modele różnią się między sobą:

 • typ sterowania (aktywacja).
 • cechy strukturalne mechanizmów transformacji.

Warto rozważyć bardziej szczegółowo wszystkie różnice. Pomoże to lepiej zrozumieć projekt i określić wybór modelu.

Według rodzaju zarządzania

Aktywacja odbywa się na trzy sposoby: mechaniczny, za pomocą napędu elektrycznego i zdalnego sterowania.

W modelach działania mechanicznego nachylenie pleców zmienia się w wyniku nacisku na nie ciałem osoby siedzącej. Pod ciężarem oparcie jest jednocześnie opuszczane, a podnóżek jest wydłużony. Proces odwrotny (składanie) występuje, gdy ciało porusza się do przodu. W niektórych modelach jest specjalna dźwignia, która aktywuje mechanizm składania / składania.Elektryczne rozkładane fotele rozkładane są przekształcane przez naciśnięcie przycisku stałego lub zdalnego sterowania. W niektórych modelach regulacja położenia oparcia odbywa się płynnie, a wybrany moment jest stały.

W zaawansowanych fotelach rozkładanych możesz ustawić pamięć dla swojej ulubionej pozycji, a zostanie ona zainstalowana w trybie automatycznym po naciśnięciu przycisku sterowania. Na przykład tryb telewizyjny do łatwego przeglądania programów telewizyjnych, który jest dostępny we wszystkich modelach. Elektryczne modele z pilotem można regulować w pewnej odległości od dowolnego miejsca w pomieszczeniu.
Przez cechy konstrukcyjne mechanizmów transformacji

W sumie opracowano dwa rodzaje mechanizmów dla foteli rozkładanych:

 • Bezramowy system z wbudowanymi mechanizmami. Modele są najprostszą konstrukcją, w której mechanizmy są integralne z ramą mebla, ponieważ brakuje im własnej podstawy. Z reguły na krzesłach znajdują się trzy pozycje blokujące trybu składania. Stopień w takich modelach jest wydłużony na prowadnicach teleskopowych, może być również wyposażony w mechanizm „książki” (typ otwierania) lub „delfin” („nurkowanie”).
 • Urządzenie z bazą (wsparcie). Ten model jest najbardziej mobilny w wyborze wygodnej pozycji, ponieważ wykorzystuje mechanizm obracania. Takie projekty są dość złożone: można indywidualnie lub synchronicznie zmieniać pozycję poszczególnych elementów krzesła (oparcie, stopnie). Mechanizmy transformacji pozwalają obracać krzesło we wszystkich kierunkach (360 °).W niektórych modelach typu referencyjnego istnieją dodatkowe funkcje, które tworzą komfortowe warunki i ergonomię, co znacznie zwiększa wydajność odpoczynku. Obecnie oferowane są konsumentom:

 • Modele, w których wbudowane są elementy ogrzewania.
 • Fotel bujany.
 • Atrybuty mebli, wyposażone we własny system audio.
 • Profesjonalne fotele rozkładane z opcjami masażu.

Ponadto istnieją modele zaprojektowane specjalnie dla osób starszych. Różnica między tymi siedzeniami polega na obecności podnośnika na siedzeniu.Krzesła rozkładane do domu i biura

W modelach używanych w domu istnieje kilka opcji pochylenia:

 • Dla odpoczynku w pozycji siedzącej plecy mają nachylenie 100 °.
 • W trybie oglądania telewizji - nie więcej niż 110 °.
 • Dla pełnego relaksu (relaksu) oparcie jest podniesione do 140 °.Krzesło biurowe z mechanizmem odchylania ma na celu zapewnienie maksymalnego komfortu pracy i odpoczynku, a to dzięki zmianie kąta nachylenia. Każdy nowoczesny model bierze pod uwagę wszystkie obszary kontaktu ludzkiego ciała z siedziskiem i oparciem, dlatego będąc w dowolnej pozycji, napięcie mięśni jest usuwane z szyi, a kręgosłup jest rozładowywany. Na nogach znajduje się specjalna pufa o pewnym kącie nachylenia.

Odpowiedni skórzany fotel do domu i biura. Konsumentom oferuje się szeroką gamę kolorów.