Narożny kaptur kuchenny Dome i klasyczny - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Narożny kaptur w kuchni: nowy wygląd (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Osłona narożna - jeden z elementów wnętrza o wartości funkcjonalnej. Określa zestaw kryteriów, według których to urządzenie zostanie wybrane.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-2

Z nazwy można zrozumieć, że będzie on umieszczony w rogu - taki układ płyty i okapu jest bardzo wygodny, ponieważ wokół grzejnika znajdują się dwie dogodnie usytuowane powierzchnie, podczas gdy cała część robocza jest bardzo zwarta, przestrzeń w środkowych strefach wzdłuż ścian. Narożnik przestaje jeść przestrzeń i staje się jego częścią funkcjonalną, a w zależności od projektu może mieć wartość estetyczną, a nawet być akcentem.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-5


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-6

Gotowy narożny kaptur może być jednak akcentem: w projekcie jest wiele ciekawych rozwiązań z niezawodnym uchwytem ściennym, kształtem, który pięknie współgra z układem pieca lub płyty grzejnej. Urządzenia wykonane z różnych materiałów i ich kombinacje są w sprzedaży.

Możesz sam ustawić kąt wydechu, problemem może być tylko przewodzenie kanału.

Główne różnice

Wybierając kaptur, należy zwrócić uwagę na następujące wskaźniki technologiczne:

 • moc;
 • tryby;
 • rozmiar;
 • forma;
 • projekt zewnętrzny.

Ponadto wszystkie narożne osłony mają niski poziom hałasu. Jeśli w rodzinie są osoby wrażliwe na hałas, możesz podnieść kaptur o poziomie hałasu do 40 dB, ale jego koszt będzie wyższy.

Moc urządzenia, jego wydajność należy dobrać odpowiednio do wymiarów kuchni, należy również rozważyć, jak często piec będzie używany. Moc jest mierzona liczbą metrów sześciennych powietrza, które urządzenie może pompować w ciągu godziny.

Wydajność okapu w większości modeli można regulować: zmienić prędkość pompowania powietrza. Pozwala to na zmianę ilości zużywanej energii w zależności od czasu trwania i intensywności gotowania na kuchence. Ta wartość może być regulowana mechanicznie, elektronicznie, istnieją modele z pilotem i dotykowym sterowaniem.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-9


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-10

Tryb

Narożny okap kuchenny może być trzech rodzajów:

 • z wywiewanym powietrzem. Typ tradycyjny - z odprowadzaniem powietrza przez kanały na zewnątrz.
 • recykling. Typ recyrkulacji oznacza brak konieczności stosowania kanałów kuchennych na zewnątrz. Powietrze jest czyszczone wewnątrz urządzenia, przechodząc przez specjalnie zaprojektowany cykl jego uwalniania z zanieczyszczeń i zapachów. Następnie jest podawany z powrotem do pokoju, oczyszczony i osuszony. Wybór tego typu urządzenia jest szczególnie udany w przypadkach, gdy konstrukcja podłogi, położenie samego pomieszczenia w domu nie pozwala na kanały powietrzne.
 • połączenie dwóch pierwszych. Połączony typ umożliwia przełączanie między trybami, co zwiększa wszechstronność urządzenia.

Okapy posiadają sterowanie elektroniczne, można je zaprogramować, dzięki wyposażeniu w specjalne systemy, które zapewnią czystość powietrza w pomieszczeniach, utrzymają optymalny poziom wilgotności.

Okapy narożne dostępne są w dwóch formach: klasyczne kopuły (ze ścianami bocznymi) oraz w formie „T” (z całkowicie otwartą powierzchnią ssącą).

Opcje kopułowe są bardziej odpowiednie do przestronnych pokoi, druga wersja jest bardzo kompaktowa, co pozostawia więcej powietrza w kuchni. Możesz spotkać modele płaskie, pochylone, ale dla nich będziesz musiał specjalnie przygotować narożne ściany.

Dla miłośników rozwiązań superkompaktowych dostępne są chowane kaptury, ale będą one wymagały bardzo dokładnych obliczeń, aby zamontowane elementy mogły być swobodnie używane, niezależnie od działania urządzenia. Wybierając, powinieneś również zwrócić uwagę na to, którą stronę podoba ci się kaptur - mogą być zaprojektowane dla prawego i lewego narożnika.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-13


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-14

Wymiary

Możesz wybrać kaptur kątowy niemal każdego rozmiaru, ale zestaw standardowych rozmiarów jest zaprojektowany zgodnie z wymiarami większości produkowanych płyt (50-100 cm).

 • Przy wyborze rozważ rozmiar i lokalizację szafek ściennych.
 • Idealnie, kaptur jest wybierany dokładnie zgodnie z rozmiarem płyty, dla wydajności urządzenia nie powinien być mniejszy.
 • Powinieneś mieć jasny obraz odległości od płyty do sufitu, ważne jest również, jak kanał będzie utrzymywany przez ścianę lub sufit. Jest to konieczne do prawidłowego wyboru wysokości urządzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest wybrać urządzenie po umieszczeniu innych elementów kuchni lub po opracowaniu projektu.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-15


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-16

Projekt zewnętrzny

Prawie nie ma ram i nie może być. Możesz warunkowo zidentyfikować takie obszary w projekcie urządzenia, jak:

 • high tech;
 • Prowansja;
 • klasyczny;
 • inne typy i typy.

Wiele modeli, których konstrukcja ma być odpowiednia w kilku kombinacjach stylów, zwiększa ich wszechstronność. Jest to również wygodne dla klientów - łatwiej im znaleźć kaptur do kuchni, bez względu na styl, w jakim się znajdują.

Oprócz zwykłych niezawodnych i wysokiej jakości urządzeń dostępne są modele o zaawansowanych właściwościach technicznych i specjalnej konstrukcji, których cena może być dość wysoka. Istnieją elity, które są gorsze pod względem wydajności niż zwykłe, jednak pod względem projektu i innych parametrów są nadal bardzo drogie. Dlatego, wybierając, musisz zdecydować, co jest na pierwszym miejscu i jak ważny jest niepowtarzalny wygląd.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-18


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-19

Producenci wytwarzają wiele urządzeń w bardzo rozsądnych cenach i wygląd, który może przyciągnąć i zadowolić ekonomicznego klienta z zapytaniami, dzięki czemu można wybrać dowolną kombinację parametrów i cen.


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-20


uglovaya-vityazhka-na-kuhne-novij-vzglyad-22-foto-21

Okap narożny może być najlepszym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu o dowolnej powierzchni.

Pin
Send
Share
Send
Send