Krzesła ogrodowe składane z tworzywa sztucznego i drewniane - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Krzesła ogrodowe: komfortowa rekreacja na świeżym powietrzu (22 zdjęcia)

W ogrodzie, w kraju lub we wsi, w miejscach, w których pracujemy i odpoczywamy, potrzebne są krzesła ogrodowe tak samo jak w domu. Ich zadanie jest takie samo: usiądź na nich z całą rodziną lub z przyjaciółmi, zjedz grilla. Możesz zapraszać gości, siedzieć z nimi, rozmawiać.Ale warunki w domku są zupełnie inne niż w domu, więc wymagania dotyczące mebli ogrodowych są zupełnie inne. Po pierwsze, estetyczny początek: meble muszą pasować do naturalnego „wnętrza” Twojej witryny. Możliwe, że te modele, które dobrze wyglądają w Twojej kuchni, będą nieodpowiednie w ogrodzie.

Wcześniej meble ogrodowe były wybierane zgodnie z zasadą „wszystko, co szkoda wyrzucić - do daczy”. Tak wielu robi do tej pory, w przypadku gdy strona nie jest jeszcze wyposażona i nie ma czasu na odpoczynek. Ale w przypadkach, w których właściciele mają piękny dom, zadbany trawnik, wspaniały ogród kwiatowy, a czasem ogród różany, basen, to spojrzenie na meble ogrodowe zmienia się dramatycznie.Funkcje krzeseł ogrodowych

Wymagania dotyczące krzeseł ogrodowych odpowiadają warunkom, w jakich będą używane. Powinny być:

 • wygodne i do jedzenia przy stole oraz do odpoczynku;
 • trwałe, dobrej jakości;
 • powinni prać łatwo;
 • lepiej, jeśli stół i krzesła są składane, wygodne do transportu.

Modele krzeseł do dawania są różne, składane meble (stoły, krzesła) mogą stać się jedną z udanych opcji. Jeśli kwestia przestrzeni dyskowej jest dla Ciebie odpowiednia, możesz spróbować ją rozwiązać w ten sposób.

Składane krzesło różni się nie tylko tym, że można je bez problemu wyjąć do przechowywania. Składane krzesła są często bardzo lekkie, niektóre z nich są specjalnie przystosowane do wędrówek, gdzie liczy się każdy gram.

Modele krzeseł zewnętrznych

Kiedy mówimy o meblach na letnią rezydencję, a zwłaszcza o krzesłach, mamy na myśli często różne koncepcje. Przez cały sezon są krzesła na świeżym powietrzu. Nie ma - dla wiejskiego domu, nie boją się zmian warunków pogodowych. Mogą być nawet tapicerowane, jak w domu.Krzesła zewnętrzne powinny mieć następujące cechy:

 • być lekkim, aby w razie niebezpieczeństwa deszczu, grad, nawet dzieci miały okazję nosić je pod dachem;
 • zamiast klasycznych nóg - wsparcie;
 • brak elementów dekoracyjnych, które ulegają zniszczeniu pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych;
 • materiały, z których wykonane są krzesła zewnętrzne, powinny być łatwe do mycia i czyszczenia;
 • wygodny do przechowywania.

Nawet jeśli masz dużo miejsca na daczy, zastanów się, czy możliwe będzie umieszczenie wszystkich zakupionych krzeseł w bezpiecznym miejscu? Jeśli ta trudność Cię powstrzyma, spójrz na modele składane i układane w stosy.Lekkie modele sztaplowane zostały stworzone specjalnie dla ulicznych kawiarni i barów. Są one wkładane jeden w drugi i zajmują ten sam obszar, co jedno krzesło. Chociaż w pionowym rzędzie może być 50 sztuk, kolejną zaletą jest materiał. Te krzesła są często wykonane z tworzywa sztucznego, które jest wystarczające do wypłukania z węża i już się błyszczy. Plastikowe meble to także najtańsza opcja zakupu.Jeśli poprzedni model został wypożyczony z kawiarni, to składane krzesło jest pierwotnie pomysłem na willę. Lekkie, trwałe, nie zabierają dużo meta podczas przechowywania, takie krzesło składa się z pewnych zalet.

Ich siedzenia są wykonane z różnych materiałów: może to być solidna podstawa z tkaniny, plastik lub drewno. Ktoś lubi, że wszystkie meble w wiejskim domu są drewniane iw harmonii z otaczającą przyrodą, ktoś - tak, że jasne kolory pokrycia tkaniny wyróżniają się na tle otaczającej zieleni i przyciągają wzrok. Składane plastikowe krzesło może polubić niską cenę.

Kupując, zwracaj uwagę na nogi. W składanych krzesłach są zwykle wykonane z giętej rury aluminiowej. W ramie, zamiast nóg, zapewniona jest podpora z tej samej rury, która znajduje się wzdłuż ziemi. Jest to wygodne dla osób, których meble nie znajdują się na werandzie lub na specjalnej platformie. Jeśli krzesło tego wzoru znajduje się dokładnie na ziemi, jego nogi pod ciężarem osoby nie wpadają w ziemię.

Modele krzeseł do dawania

Krzesło ogrodowe jest akcesorium meblowym, niezastąpionym zarówno na ulicy, jak iw domu. Schowaj się przed deszczem, usiądź z książką w rękach (lub tablecie), wreszcie zjedz w kuchni. Prawie wszystko jest w domu, to znaczy w mieszkaniu miejskim. Ale nie do końca.
Domek - miejsce, w którym osoba, niezależnie od tego, czy tam pracuje, czy odpoczywa, zmienia sytuację. Dom na wsi to miejsce, w którym osoba ma duszę odpoczynku. Do tego celu najlepiej nadają się drewniane krzesła i stoły. Główne zalety mebli z naturalnego drewna:

 • przekazuje atmosferę komfortu i ciepła;
 • z trendów mody przez cały czas;
 • nie szkodzi zdrowiu, materiałowi naturalnemu;
 • charakteryzuje się wysoką wytrzymałością;
 • harmonizuje ze wszystkimi materiałami;
 • pasuje do każdego wnętrza, w dowolnej skali kolorów.

Stosując te kryteria przy wyborze mebli do działki ogrodowej, na pewno będziesz mógł wybrać wygodne modele dla siebie. Nie należy zapominać, że wiejskie krzesło jest pięknym i wygodnym elementem wystroju ogrodu, który powinien ci się spodobać.