Pisanie błyszczące i komputerowe Stoły robocze, Transformatory do jadalni i czasopisma - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Błyszczący stół - nowe słowo w sztuce mebli (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wartość stołu w środowisku domowym jest trudna do przecenienia. Wszyscy zgadzają się, że jest to niezbędny element do tworzenia wnętrz biura, jadalni, kuchni, salonu. Ale wygląd, rozmiar, kształt są już wybrane indywidualnie.


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-2

Nowoczesne jadalnie lub stoliki kawowe nie wymagają dodatkowych akcesoriów - obrusów. Chociaż dla niektórych stylistek obrus jest pożądanym szczegółem wnętrza.

Zapotrzebowanie na meble o błyszczących powierzchniach stale rośnie, co nie jest zaskakujące. Wszakże stoliki do pisania lub stoliki z połyskiem wizualnie dodają przestrzeni i światła do pomieszczenia. Zastanów się, czy wszystkie odblaskowe i gładkie powierzchnie są takie same.

Zalety: Możliwe skazy powierzchniowe są czyszczone przez polerowanie i wykańczanie. Stoły są przyjazne dla środowiska i doskonale tolerują zmiany wilgotności i temperatury. Zaawansowane procesy technologiczne umożliwiają produkcję mebli o różnych odcieniach o wysokim połysku.

Wady: wysoka cena, ślady dotykania rąk, zabronione jest stosowanie kompozycji czyszczących z agresywnymi dodatkami.

Jeśli wybór zasięgu jest trudny do określenia, możesz poprosić o pomoc specjalistów, którzy wezmą pod uwagę życzenia, możliwości finansowe i podpowiedzą najlepszą opcję.

Główny punkt przy czyszczeniu mebli - nie uszkadzaj połysku, to znaczy staraj się unikać zadrapań lub plam, więc lepiej przestrzegać następujących zaleceń:

  • rutynowa pielęgnacja - wycieranie wilgotną szmatką, a następnie polerowanie suchą miękką szmatką (aby nie powstawały plamy);
  • Rozlane wino, kawa, herbata mogą po prostu dostać mokre serwetki. Następnie stół jest wytarty wilgotną szmatką i wreszcie wytarty do sucha;
  • trwałe zabrudzenia, plamy są przemywane detergentami w płynie / żelu, które nie zawierają środków ściernych. Jeśli brud zostanie wysuszony, pozostaw roztwór mydlany na chwilę, aby produkt został wchłonięty przez plamę. Po kilku minutach wytrzeć wilgotną szmatką. Jeśli nie można było wyczyścić stołu za jednym razem, pożądane jest powtórzenie procedury;
  • krople wosku / parafiny usuwa się za pomocą plastikowej / drewnianej szpatułki (bez wysiłku). Alternatywnie, możesz pokryć plamę papierową serwetką, wysłać strumień gorącego powietrza z suszarki do obszaru plam i osuszyć stopiony wosk papierem;
  • zanieczyszczenia z farb, lakierów (na rozpuszczalnikach) są czyszczone rozpuszczalnikami, które są wybierane zgodnie z zaleceniami producentów związków. Plamy są myte chusteczkami zwilżonymi wodą;
  • krople kleju usuwa się, aż się stwardnieje. Plamy przemywa się rozpuszczalnikiem zalecanym przez producenta kleju. Ślady są usuwane za pomocą wilgotnych chusteczek.

Aby nie zepsuć powierzchni stołu jadalnego, wskazane jest poeksperymentowanie ze środkami, które zaakcentują najpierw zanieczyszczenie na jego małym obszarze.


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-9


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-10

Zakres tabel

Praktyczny cel produktów jest świetny: jadalnia, biurka do klas lub kawa (dekoracyjna). Przy wyborze modelu, powierzchni pomieszczenia, jego stylistyczny wygląd jest koniecznie brany pod uwagę.

Stoły jadalne najczęściej stoją na czterech nogach (z pustego metalu lub z litego drewna). Średnio prostokątny blat ma długość do 180 cm i można w nim umieścić sztućce na posiłek dla 4-6 osób. Z reguły takie produkty są wyposażone w nowoczesne apartamenty.

Jeśli pomieszczenie ma średni / mały rozmiar, najlepiej kupić model z okrągłym / owalnym blatem (na jednej nodze). Błyszczące powierzchnie wizualnie dodają przestrzeni, co jest ważne dla małych przestrzeni.


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-2.jpeg">


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-12

Wyposażenie oddzielnej szafki doskonale uzupełnia klasyczne jedno- lub dwu-biurko z szufladami. Ten model nadaje się również do aranżacji miejsca pracy ucznia.
W małych mieszkaniach miejsce pracy można ozdobić prostokątnym / narożnym biurkiem z nogami (metalowymi lub drewnianymi). Ze stołu wyróżnia się obecnością jednej lub dwóch szuflad. Błyszczące stoły komputerowe mogą być wiodącymi elementami wnętrza. Biało-czarne modele idealnie pasują do minimalizmu lub stylu high-tech.

Stolik kawowy pełni głównie funkcję dekoracyjną, wygląda łatwo i pięknie. Dzięki połyskowi jest główną ozdobą wnętrza. Średnio wysokość produktów wynosi około 42 cm, niektóre modele znajdują się nie więcej niż 10-15 cm i mogą zmieniać stoły (wzrost wysokości). Ogólnie przyjęty wzór: im niższy stolik, tym dłużej jest.


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-14


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-15

Połysk nadaje stołom estetyczny wygląd, tworzy ochronną i wodoodporną warstwę. Te charakterystyczne cechy sprawiają, że każdy rodzaj stolików do pisania lub kawy, jadalni, popularnych i modnych.

Z reguły niezwykły efekt lustra blatów zachwyca nie tylko właścicieli apartamentów, ale także gości. Połysk przez długi czas będzie ozdobą wnętrza, jeśli meble będą miały odpowiedni wybór i starannie się nim zajmą:

  • w przypadku apartamentów typu studio mile widziane jest harmonijne połączenie stolika kawowego i stołu jadalnego;
  • przy zakupie zwracaj uwagę na obecność ewentualnych wad: obecność nierówności na powierzchni, obecność „ziaren piasku”, rysy, turbulencje;
  • krawędzie produktu nie mogą mieć widocznego szwu;
  • Błyszcząca powierzchnia ma nieporowatą jednolitą strukturę, która jest odporna na wiele domowych środków czyszczących. Nie należy jednak „próbować cierpliwości” preparatów błyszczących i użytkowych zawierających agresywne dodatki chemiczne (środki do pielęgnacji muszli klozetowych / powierzchni metalowych).

Przed zastosowaniem jakichkolwiek chemicznych środków czyszczących należy dokładnie przestudiować zalecenia i instrukcje producentów związków.


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-17


glyancevij-stol-novoe-slovo-v-mebelnom-iskusstve-21-foto-18

Pin
Send
Share
Send
Send