Wnętrze sali bilardowej w prywatnym domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sala bilardowa w domu: strefa wolnego czasu (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Własna sala bilardowa - marzenie wielu. Tak, nie ma możliwości wyposażenia takiego pokoju w mieszkaniu, ale znalezienie odpowiedniego stołu bilardowego dla domu jest dość przystępne. Właściciele własnego pokoju gier ze stołem bilardowym zawsze wydają się mieć wyższy status, ponieważ takie udoskonalenie jest tylko wśród wybranych.

Sala bilardowa w domu powinna być umieszczona w odpowiednim pokoju. Jeśli projekt domu jest tylko projektowany, znacznie upraszcza to proces, ponieważ wtedy można od razu zaprojektować pokój o odpowiednim rozmiarze, w prawej części domu z niezbędnym oświetleniem. Dopiero po zaobserwowaniu wszystkich tych niuansów możesz przemyśleć wnętrze pokoju gier.


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-2


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-3

Oczywiście, początkowo powinieneś wybrać odpowiednią przestrzeń. Wiele zależeć będzie od wielkości stołu, ale obliczenia powinny również obejmować wolną przestrzeń dla ruchu ludzi, przestrzeń dla ruchów cue. Ponadto z pewnością sala bilardowa w domu będzie wyposażona w meble, a być może ktoś będzie chciał połączyć pokój zabaw z biblioteką lub zainstalować inne rozrywki. Wszystkie te czynniki odegrają kluczową rolę w wyborze wolnej przestrzeni.


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-4


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-5

Wymiary stołów bilardowych wahają się od 1,8 m do 0,9 m do 3,6 m do 1,8 m. Wymiary stołu są dobierane na podstawie rodzaju gry. Zawodowi gracze trenują na stołach bilardowych o parametrach 3,6 m na 1,8 m. Pożądana odległość stołu od ściany wynosi 1,8 m.

Nawet przy wyborze najmniejszego stołu potrzebujesz pokoju o parametrach nie mniejszych niż 5 m na 4,1 m. Znacznie łatwiej jest wybrać piwnicę, która jest idealna.

Przestrzeń na pewno będzie wystarczająca i łatwiej jest wziąć pod uwagę wszystkie niuanse oświetlenia. I nie będzie żadnych problemów z hałasem, ponieważ dźwięki z gry są dość głośne i mogą drażnić inne gospodarstwa domowe.


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-6


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-7

Funkcje światła

Oświetlenie sali bilardowej powinno być prawidłowo zbudowane. Brak okien będzie tylko zaletą! Idealne oświetlenie w sali bilardowej powinno:

  • Opadaj wyłącznie na stół, aby wyeliminować niepożądane cienie;
  • Być dostatecznie jasnym, by nie mieć zmęczonych oczu, ale nie oślepiać jasnością;
  • Być nieco powyżej poziomu oczu;
  • Nie rozpraszaj uwagi innymi źródłami światła.

Idealnie dopasowane zawiasy podłużne żyrandole do kilku lamp. Żarówki fluorescencyjne nie są używane do oświetlania stołu bilardowego lub specjalne dysze są na nich noszone, aby światło było rozproszone. Długość żyrandola powinna być nieco krótsza niż długość stołu i być zawieszona dokładnie na środku. Wysokość żyrandola nie powinna być mniejsza niż 80 cm, ale nie większa niż 1 metr. Inne źródła oświetlenia w pomieszczeniu nie powinny rozpraszać uwagi jasnym światłem lub bogatymi kolorami.

Sala bilardowa w prywatnym domu może również znajdować się w pokoju z panoramicznymi oknami. W tym przypadku pożądane jest umieszczenie pokoju zabaw w pokoju narożnym, aby światło padało z dwóch ścian. Ale i tak nie można zapomnieć o sztucznym oświetleniu. Zalecenia są przestrzegane, a także w sali bilardowej w piwnicy.


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-8


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-9

W pomieszczeniach ze zwykłymi oknami warto rozwiązać problem nakładających się świateł. Konieczne będzie dbanie o bardzo gęste zasłony zaciemniające. Nie musi to być draperia. Odpowiednie są rolety wykonane z gęstego materiału, który nie wpuszcza światła dziennego.


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-10


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-11

Wybór materiałów wykończeniowych

Wnętrze sali bilardowej powinno być przemyślane pod kątem zastosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych. Powinny być wybrane z uwzględnieniem zachowania prawidłowego mikroklimatu pomieszczenia, trwałości powłok i zdolności pochłaniania dźwięku. Dopiero potem możesz szczegółowo przemyśleć styl pokoju.

Izolacja akustyczna

Dodatkowa izolacja akustyczna będzie konieczna dla ścian. Ten sam korek, z którego wykonano specjalną tapetę, doskonale sobie z tym radzi. Ponadto tapeta z korka jest wystarczająco miękka, aby zapobiec pęknięciu kuli, jeśli przypadkowo uderzy w ścianę. Osobno możesz wybrać drewniane panele, ale będą one potrzebować dodatkowej warstwy izolacji akustycznej.


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-17


bilyardnaya-v-dome-zona-svobodnogo-vremeni-21-foto-2.jpeg">

Często używane tkaniny panele, które również łagodzą uderzenie. Jednak wtedy będą trudności z zamocowaniem na ścianach sprzętu. Alternatywnie można użyć tapet z tkanin, płyt kartonowo-gipsowych lub tylko tynków strukturalnych.

Własna sala bilardowa nie jest kaprysem, a nie odległym marzeniem. Jest to pokój, który pokazuje wysoki status właścicieli domu i możesz cieszyć się pobytem w nim, samodzielnie lub w towarzystwie bliskich przyjaciół. To miejsce, w którym możesz złagodzić stres emocjonalny i fizyczny, zanurzony w ekscytującej grze.

Pin
Send
Share
Send
Send