Zabytkowe antyczne meble, komody i szafki w stylu vintage, stare drewniane krzesła we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zabytkowe meble: luksus przeszłości w nowoczesnych wnętrzach (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Fani antycznych mebli, kupujący szalenie drogie meble, niektórzy wydają się ekscentryczni. Jednak w domach, w których stoły, krzesła, szafki i komody, których wiek jest obliczany przez dziesięciolecia, a nawet stulecia, istnieje niewytłumaczalny urok. Ludzie żyjący wśród takich rzeczy mają inny bieg czasu i odmienne postrzeganie życia - taka atmosfera w domu, w którym znajdują się zabytkowe meble, które są wielokrotnie starsze niż jego właściciele.


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-2

Każde stulecie odcisnęło piętno na cechach mebli. Rezultat różnych trendów i rozwój przemysłu stały się coraz bardziej wyrafinowanymi i wygodnymi przedmiotami, które są źródłem inspiracji dla współczesnych mistrzów.

Gotycki XII-XVI wiek, Francja

Jakuba można przypisać temu okresowi, to ciężkie meble, wyraźnie średniowieczne, wytwarzane przez wieki. Bogate wykończenie, rzeźba dębowa. W Anglii styl Williama i Marii rozwijał się równolegle (widać wpływy chińskie i holenderskie), meble są lakierowane, stają się miękkie, używane są poduszki.


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-6


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-7

Cechy gotyckie są następujące:

  • jasne linie;
  • prosta, nawet szorstka nić;
  • formy podnoszące się w górę.

Po tym, jak styl wyszedł z mody, nadal żył w dziełach mistrzów, manifestując się jako oddzielne elementy.

Prędzej czy później osoba zainteresowana antykami odwiedzi ideę zdobywania prawdziwych wartości sztuki meblarskiej. Należy od razu zauważyć, że nie tylko same zabytkowe meble są cenne, ale także profesjonalna renowacja, dlatego ważne jest, aby zwrócić się do sprawdzonych specjalistów, aby nie przypadkowo kupić replikę wykonaną ze szkiców i postarzoną. Musisz także zrozumieć, że będzie to znaczna kwota - stara rzecz, która przetrwała wieki, nie może być tania.


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-16


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-17


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-18

Czym jest vintage?

Stworzenie domu w stylu vintage będzie znacznie tańsze - w końcu co najmniej 20 lat uważane jest za klasyczne, nie są to antyczne meble w pełnym tego słowa znaczeniu. Przestarzałe przedmioty są łączone z nowymi rzeczami, nadają im inny wygląd, znajdują nowy cel, więc stare meble zajmują drugą młodość.


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-20


antikvarnaya-mebel-roskosh-proshlogo-v-sovremennih-intererah-23-foto-21

Wnętrze w stylu vintage tworzy w domu wyjątkową atmosferę czasu na zatrzymanie, daje nostalgiczną i romantyczną nutę. Stara sofa pokryta nieoczekiwanie jasną nową tkaniną, stołem noszonym lub sztucznie postarzonym, lampą z ubiegłego wieku - te akcenty można wykonać nawet własnymi rękami. W takim wnętrzu może istnieć prawdziwie stara rzecz, nawet kilka, ale będą musiały zostać przywrócone i otrzymać pożądany wygląd, zgodnie z ogólną ideą.

Pin
Send
Share
Send
Send